Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Omlazení 25-35 let

Jedná se o velmi individuální skupiny žen. Některé ženy vypadají do 35 let naprosto nádherně a opravdu vystačí s terapií, kterou je lehký hydratační krém a pravidelné čištění kůže, ale u některých žen se již kolem 30 let začínají projevovat první známky stárnutí.

Omlazení pleti dle věku 25-35

Čím trpí pleť žen mezi 25 a 35 lety?

První známky stárnutí pleti – neohraničené pigmentace.

U žen, které se nechrání před UV zářením, naskakují v obličeji první pigmentové skvrny, u žen, které pravidelně užívají antikoncepci a mají už v té době po graviditách, nastupuje tzv. melasma – neohraničené pigmentace v obličeji. V podstatě melasma trápí většinu žen v této věkové kategorii, rozhodně víc, než vrásky nebo akné. Melasma je největší problém této věkové skupiny. Čím je tato pigmentace vyprovokována? Hormonální dysbalancí v podobě opakovaných porodů, střídáním užívání hormonální antikoncepce a působením UV záření.

Peeling 70% kyselinou glykolovouLéčba pigmentací (režimová opatření, peeling, přístrojové zákroky)

Peeling 70% kyselinou glykolovou

Melasma je obtížně řešitelná, není na to kauzální léčba řešící příčinu, ale pomáhají zde více než kde jinde právě režimová opatření: vynechat antikoncepci, pokud je to možné, chránit se několikanásobně před UV zářením, tzn. navrstvit krémy proti UV záření, chránit se jednak chemicky, jedna fyzikálně slunečníkem, kšilty, cíleně se odvracet od slunce, aby ideálně kůže vůbec nepigmentovala.

Jedním z účinných metod řešení pigmentací je chemický peeling nejrůznějšími látkami jako kyselina glykolová, azelainová, trichloroctová, laktobionová,  piruová, Jessnerův roztok, kyselina mandlová, ta škála se čím dál více rozšiřuje a úplně nově můžeme provádět peeling s s kyselinou trichloroctovou tak, že nepoškodíme vrchní vrstvu kůže, ale ve spodních vrstvách ji vypneme.

Peeling působí na kůži exfoliaci svrchních – mrtvých, nepotřebných vrstev kůže. Jak to souvisí s pigmentem? Pigment je mezi vrstvami, melanocyty, které jsou hluboko v dermis - škáře, působením UV záření vylézají k povrchu. Peelingem se tedy společně se svrchními vrstvami kůže odstraní také v těchto vrstvách vystouplý melanin. Opticky je pak kůže světlejší, hlavním pravidlem po těchto zákrocích je více než jindy dodržování důsledné ochrany před UV zářením.

Základem prevence pigmentací je důsledná ochrana před UV zážením. Po zákrocích toto pravidlo platí dvojnásob.

Působení laseru na kůži

K odstranění všeho na kůži, nejen pigmentací, ale i chloupků apod. slouží tzv. IPL - intenzivní pulsní světlo, což je na rozdíl od laserů polychromatické světlo s celou škálou vlnových délek. Musí s ním pracovat školený personál, protože i toto světlo, ač na to mají v některých kosmetických salónech jiný názor, dovede uškodit.

Dále je možno použít k odstranění pigmentací různé typy laserů - CO2, erbiový, frakční laser, speciální lasery na pigmentace.

K roztříštění pigmentací můžeme použít také dermaroller. Roztříštěné pigmentové buňky pak organismus lidově řečeno požírá.

Nejnovější jsou celkově na pigmentace působící přípravky ve formě tablet, které brání syntéze melaninu, užívají se vnitřně, působí celkově, rozdělují se podle síly blokace a přidaných vitamínů.

Jaký je rozdíl mezi pigmentací zvanou melasma a pigmentovými skvrnami?

Ženy v tomhle věku mají většinou melasmu.

Pigmentové skvrny se vyskytují až ve skupině nad 50 let, jsou způsobeny chronickou expozicí UV záření, vypadají jinak, jedná se o ty klasické stařecké fleky, které jsme asi všichni vídávali u prarodičů.

Jak je to u žen užívajících antikoncepci?

Pokud žena bere antikoncepci, jsou tyto metody téměř zbytečné, veškerý pigment se po čase na obličeji objeví znovu. S tímto problémem bojujeme nejvíce, s problémem, kdy se ženy nechtějí nebo nemohou vzdát antikoncepce, ale současně chtějí mít pleť bez pigmentací. Toto bohužel účinně nejde.

  • Zbavení akné v dospělosti

    Mně akné přetrvávalo hodně i v dospělosti. Až když jsem našel podstatné informace o akné, pak začalo mizet. (a to jsem předtím prozkoušel několik přípravků a byl i u 3 kožních). Tím neříkám, že to u někoho nebude řešením.

    Danny3  |  15. 08. 2017, 19:32  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • Jaký přípravek je vhodný na problematickou pleť?

    Ještě do této skupiny patřím a cca 1,5 roku neužívám antikoncepci. Od té doby mě trápí spíš pubertální pupínky než cokoli jiného, ale co s tím, když kosmetika pro dospívající už není vhodná pro moji stárnoucí pleť???

    veruli79  |  24. 02. 2015, 11:49  |  ##Reakcí##: 2  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Jaký přípravek je vhodný na problematickou pleť?

      Přikládám odpověď dr. Trojanové: Je potřeba navštívit dermatovenerologa a zahájit léčbu aknózních projevů, kosmetikou to nevyřešíte. Jedná se o tzv. akné zralých žen, jejíž léčba má svá specifika, právě proto, že se již nejedná o pubertální akné na mladé kůži.

      Zdravé omlazení  |  26. 02. 2015, 12:26  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
      • Re: Jaký přípravek je vhodný na problematickou pleť?

        Děkuji za reakci!

        veruli79  |  12. 02. 2015, 13:49  |  Reagovat  |  URL příspěvku

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

Související články

U omlazení pleti do 25 let se samozřejmě nejedná o samotné omlazení, ale metody, kterými je možno zlepšit kvalitu pleti.

Ve věkové skupině 35 až 40 let se začínají objevovat první drobné vrásky.

Nejčastěji přichází ke korektivnímu dermatologovi poprvé právě žena po čtyřicátém roce věku, žena, která dosud žádný korektivní zákrok neabsolvovala. Do té doby si připadala mladá a krásná a nebylo tedy potřeba žádného korektivního zásahu.

Velmi důležitou informací je skutečnost, že do 50 až 55 let se snažíme využít regenerační schopnosti organismu, tedy metody popsané v předchozím věkové rozpětí, které dokáží podpořit tvorbu kolagenu. Jedná se o použití laserových paprsků, plazmy, dermaroleru apod. Po 60. až 65. roce věku v těle velmi rychle ubývá schopnost regenerace a stimulace kolagenu, takže tady již přechází žena do působnosti hlavně plastických chirurgů, kteří mění strukturu a tvar celého obličeje. Představa, že vyburcuji organismus ženy v 65 letech k tvorbě kolagenu, je scestná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace