Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Vyhrajte sadu HemaGel PRVNÍ POMOC, která nesmí chybět v žádné lékárničce!

Již známe výherce soutěže o 5 sad HemaGel PRVNÍ POMOC

Odřeli jste si na výletě koleno? Opařili jste se horkou vodou? Trápí vás po dlouhé procházce puchýře na nohou? Akutní rány, popáleniny, řezné rány a jiná drobná poranění kůže spolehlivě ošetříte pomocí speciální sady HemaGel PRVNÍ POMOC. V balení najdete zdravotnický prostředek HemaGel k urychlení hojení ran a tři kusy speciální krycí fólie Dermafoil. 

Správně odpověděli a výhru získávají:

 • MissM
 • Barcia
 • macik
 • Evabry
 • anetka1987k

Výhercům gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

 1. b) Který vědec českého původu stojí za objevem, na jehož principu je založen účinek HemaGelu?     Otto Wichterle
 2. b) Jak je označován způsob hojení, při němž se HemaGel využívá? princip tzv. vlhkého hojení
 3. a) Jak často se HemaGel aplikuje? 1x denně

Více informací na www.pripravky-aurovitas.cz

Jaké výhry na vás čekají?

5 výherců získá praktickou sadu vhodnou k ošetření povrchových poranění kůže HemaGel PRVNÍ POMOC (zdravotnický prostředek, pečlivě čtěte příbalovou informaci). Balení obsahuje zdravotnický prostředek HemaGel k urychlení hojení ran a tři kusy speciální krycí fólie Dermafoil.

Už žádné strupy

Většina lidí se domnívá, že drobné ranky potřebují „dýchat“, ale překvapivě tomu tak není. Vzduch totiž rány vysušuje a v suchém prostředí se vše hojí déle a obtížněji. Když rána vyschne, vytvoří se na ní strup. Ten jí sice chrání před nečistotami z okolního prostředí, současně ale brání tvorbě nové tkáně. Pro ošetření drobných poranění proto odborníci doporučují metodu tzv. vlhkého hojení. 

Pro vlhké hojení máme k dispozici řadu přípravků, mezi které patří hydrogely v čele s českým patentem HemaGelem. Tento zdravotnický prostředek urychluje hojení až o 50 % oproti suchému hojení. Jeho tajemství spočívá v tom, že podporuje vlastní hojivé procesy těla. Tekutina, kterou rána vylučuje, totiž obsahuje řadu růstových faktorů a výživných látek, jejichž působení je pro správné a rychlé zacelení rány potřebné. Krátce po nanesení vytvoří gel na ráně ochrannou vrstvu, která podporuje její uzavírání. Absorbuje z rány sekrety, ale udržuje ji vlhkou, díky čemuž se nevytváří strupy, rána není bolestivá a rychle se hojí. 

Přestože s drobnou oděrkou nebo rankou hned neběžíme k lékaři, neznamená to, že bychom je měli podceňovat. 

Ošetření drobných poranění krok za krokem

 • Dejte pozor na infekci. Než se pustíte do ošetřování, důkladně si umyjte ruce, abyste ránu neinfikovali.
 • Zastavte krvácení. Menší ranky většinou přestanou krvácet samy. Pokud je třeba krvácení zastavit, přiložte na ránu gázu nebo čistou látku a zvedněte ji nad úroveň srdce.
 • Ránu vyčistěte. Postižené místo umyjte vodou od mechanických nečistot, případně vydezinfikujte.
 • Použijte HemaGel. Na ránu naneste tenkou vrstvu HemaGelu (cca 1 mm) po celé její ploše s mírným přesahem na zdravou pokožku. 
 • Ránu můžete překrýt. Pokud je ranka nebo odřenina malá, není třeba ji překrývat. Pokud je ale větší, překryjte ji nesavým materiálem (např. dermafólií) a následně přiložte gázový čtverec a fixujte obinadlem. Pokud je drobné poranění v místě častého kontaktu, kryjte jej po nanesení gelu polštářkovou náplastí.
 • Ránu pravidelně převazujte. Doporučují se převazy jednou denně nebo vždy, když je obvaz mokrý či špinavý. 
 • Chraňte se před tetanem. Zkontrolujte očkovací průkaz, zda již nebyla překročena platná doba očkování.
 • Dejte pozor na komplikace. Častou komplikací drobných poranění je rozvoj infekce, která se projevuje zarudnutím, proteplením, bolestí, sekrecí z rány, škubáním v ní nebo otokem. V takovém případě vyhledejte lékaře.

 

Náš tip – co by určitě nemělo chybět ve vaší lékárničce

HemaGel PRVNÍ POMOC (zdravotnický prostředek) je praktická sada vhodná k ošetření povrchových poranění kůže jako jsou odřeniny, popáleniny, řezné rány a jiná drobná poranění. Balení obsahuje zdravotnický prostředek HemaGel k urychlení hojení ran a tři kusy speciální krycí fólie Dermafoil pro rychlé a bezpečné ošetření rány.

Více informací zde www.pripravky-aurovitas.cz

GRATULUJEME!

 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace