Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Květákové placičky - zdravě

  • Květákové placičky - zdravě

    Máme moc rádi květákové placičky, ale nemáme moc rádi smažené - přišla jsem na to, jak udělat placičky chutně a bez zbytečného tuku :)) Květák uvaříme (nesmí se rozvařit). Necháme vychladnout a nahrubo nakrájíme. Přidáme žloutek a trochu celozrnné mouky. Osolíme, opepříme. Kdo má rád, může přidat muškátový oříšek nebo bylinky. Poté vmícháme sníh z bílků. Těsto pak lžící klademe na plech vyložený pečícím papírem (uděláme placičky) a pečeme při 170 stupních dozlatova. Jen se po nich zaprášilo.

    Naďa  |  24. 03. 2015, 12:56  |  Reakcí: 5  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Květákové placičky - zdravě

      Dnes kupuji květák :-)!

      Calamity J.  |  24. 03. 2015, 13:22  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
      • Re: Květákové placičky - zdravě

        Já měla květák obrovský, tak jsem tam nakonec dala 4 vejce... to ale odhadneš, aby to těstíčko bylo akorát :))

        Naďa  |  24. 03. 2015, 15:26  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
        • Re: Květákové placičky - zdravě

          Nadi, tak jsem se do toho včera pustila, také jsem vajec musela přidat, ale bylo toho tolik, že jsem neměla placičky, ale celý plech. Já se Sofi jsme to snědly v pohodě, Ríša měl problém :-), ale to on má často :-). Ale přiznám se, že smažený květák, byť není tak zdravý, tak mně chutná lépe. Možná to bylo i tím, že nyní jsou ty květáky šíleně hořké.

          Calamity J.  |  25. 03. 2015, 12:50  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Květákové placičky - zdravě

      Já je mám ráda, taky jsem je už pekla v troubě a byli moc dobré.Zase je budu muset udělat, ale zkusím je dle tvého receptu.

      zuzbr  |  29. 03. 2015, 11:31  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Květákové placičky - zdravě

      To určitě vyzkouším:)

      Kamilka  |  19. 09. 2017, 10:08  |  Reagovat  |  URL příspěvku
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace