Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Jak na oční linky?

  • Jak na oční linky?

    A mne by zajímalo, jak na oční linky. Nějaký fígl? :-)

    Evulik25  |  05. 02. 2015, 07:51  |  Reakcí: 7  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Jak na oční linky?

      Tak to by mě zajímalo taky - aspoň třeba jak to udělat, aby se to povedlo na obou očích stejně :-) :-) :-)

      veruli79  |  05. 02. 2015, 09:17  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Jak na oční linky?

      Já jsem nad tím moc nikdy nepřemýšlela. :-) Jen jsem jednou četla, že podstatné je oko odmastit sypkým pudrem, který zabrání případnému roztečení tužky během dne. Ze začátku jsem se líčila jen v sedě, kdy jsem loket opřela o stůl, tím jsem zabránila neplánovanému pohybu a hrbolaté linky. Teď už to zvládám ve stoje před zrcadlem :-) Zkuste třeba na oku vytvořit pár teček jako šablonu a pak je postupně spojujte :-D

      Jani55  |  05. 02. 2015, 13:44  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Jak na oční linky?

      Chce to tužku, která se nemaže. A to není kolikrát lehký úkol. Já si moc často linky nedělám.

      Naďa  |  05. 02. 2015, 14:52  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Jak na oční linky?

      Přikládáme odpověď vizážistky Mgr. Hanky Čihánkové: Linky: Perfektní linky jsou nestárnoucí klasika a ačkoliv jde o náročnější techniku, stojí za to věnovat energii a čas cvičení. Existuje mnoho druhů linek, ale předpokládám, že váš dotaz se týkal tekuté linky, takže se dále budeme věnovat jí. Tekutá linka může mít podobu gelu, štětěčku, pěnového hrotu nebo fixy. Ideální linka by měla být na začátku tenoučná, postupně přecházet v silnější a poté se opět ztenčovat až ke špičce na konci. Při aplikaci doporučuji sedět u stolu, kde si můžete opřít loket, aby se vám netřepala ruka. Ideální je lehce zaklonit bradu, aby se víčko natáhlo a zároveň vám nepřekážely řasy (řasy vždy líčíme až po lince). Začneme uprostřed oka, kam přitiskneme štěteček (hrot, fix) tak, abychom kreslili celou jeho plochou (nikoliv jen špičkou) a táhneme směrem ven. Jakmile se blížíte konci oka (cca 4-5 řas před koncem víčka), začněte linku lehce zvedat směrem ke spánkům. Pokud máte obavy, aby oba konce byly ve stejné výšce a vzdálenosti, můžete si před začátkem líčení udělat na víčkách značky pro konce linky. Namočte aplikátor znovu do barvy a projeďte linku v protitahu (tedy od špičky směrem ke středu oka) a vyrovnejte případné nedokonalosti, které se tvoří krabatěním víčka. Poté dodělejte přední část linky (již bez namočení aplikátoru). Vždy je snazší začít jemnou linkou, která nemá příliš protažené konce, případně můžete vyzkoušet linku tužkou nebo tmavým stínem. Pokud se linka nepodaří, zachráníte to tmavým stínem, který přes ni lehce rozmažete a nikdo nic nepozná :-)

      Zdravé omlazení  |  05. 02. 2015, 15:26  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
      • Re: Jak na oční linky?

        Moc děkuji za odpověď!!!

        Evulik25  |  06. 02. 2015, 10:29  |  Reagovat  |  URL příspěvku
      • Re: Jak na oční linky?

        Díky, to zní dobře! Takže linky vynechám a udělám si rovnou stíny :-)

        veruli79  |  12. 02. 2015, 12:55  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Jak na oční linky?

      Důležité je si pořídit nějaké co se moc nemažou, pak už to půjde samo, jsou na to i různé pomůcky co si dáte na oko a jen se to obkreslí:)

      Kamilka  |  19. 09. 2017, 09:54  |  Reagovat  |  URL příspěvku
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace