Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Strach: Potlačené brzdy v nás

K napsání tohoto tématu mě inspirovala práce s nezaměstnanými. Když spolu probíráme jejich příběh, většina říká „chci práci“, ale když v rozboru pokračujeme, často je v pozadí potřeba peněz – na bydlení, jídlo, kroužky dětí, cestování, opravy domu či auta.

Jak je to možné? Vždyť si stále přejeme hlavně hodně zdraví s dodatkem, že peníze stejně kazí charakter.

Podobně je tomu, když už jsme v pracovním procesu, plníme i rodinné úkoly, stále někam spěcháme, až nás skolí choroba, přejeme si zdraví.

Nadšeně se vrháme do vztahu či manželství, zařizujeme si bydlení, přivádíme na svět děti… a slibujeme si, co všechno společně dokážeme. A za pár let jsme zadlužení, rozhádaní a jen se doslova modlíme, ať už jsme sami…

Vidíte v tom to, co já? Sklony neustále něco říkat navenek s tím, že nitro hlásá něco jiného?

Řeknete si – ale to je vývoj. Jak mohu vědět, kde budu a koho potkám za 5 let? Ano. Ale tak, jak roste tráva či stromek, den za dnem se něco děje i v našem nitru a narůstají v něm různé pocity. Otázkou je, jaké mají znaménko a zda je vnímáme. A protože jsme ještě stále zvyklí více užívat hlavu a rozum, neslyšíme, co nám říká naše intuice. Nebo se stydíme za to, že chceme dělat, co nás bavilo už v dětství, že máme radost, když je o naše produkty či služby zájem, a že je příjemné vidět rostoucí výši našeho finančního konta. 

Udělejme si pořádek ve svém nitru!

Jedním z mnoha dalších témat, kterému se budeme časem věnovat, bude spokojenost, aktivity a činnosti, jež nás naplňují. A aby bylo splnění tohoto tématu reálné, je třeba podívat se do sebe a zjistit, jaká je tam pravda a co už nepotřebujeme a nechceme prožívat. Jako když děláme radikální pořádek ve skříni.

Jak se zbavit strachu?

Takže doporučuji zmapovat své nitro, přestat si sám sobě něco nalhávat (kvůli dětem, rodičům, známým) a neustále vše prosazovat hlavou. Tím zastavíme sukování si vlastní cesty životem a žití v polopravdách a kvůli někomu či něčemu. Vytvoříme si tak prostor na nové možnosti, žití v lásce, pravdě a hojnosti… a to je jeden ze směrů naší cesty.
 

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Snad každý z nás stál někdy před volbou, čím chce být, jakou profesi či cestu zvolí a také kdy – zda hned po základní škole, maturitě nebo až vystuduje školu vysokou.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace