Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Karboxyterapie na celulitidu a strie

Karboxyterapie je ošetření celulitidy a strií látkou tělu vlastní, CO2, v oblasti břicha, stehen, boků, rukou, podbradku, ale i bércových vředů, lupénky a čerstvě zhojených jizev.

Karboxyterapie

Metoda čištění pleti: Mininvazivní (jehla), látka tělu vlastní CO2
Věk: Nerozhoduje
Část těla: Břicho, podbradek, boky, ruce, stehna
Problém: Strie, celulitida, lupénka, bércové vředy, jizvy
Cena zákroku: 250 Kč za jedno ošetření

Co to je karboxyterapie a k čemu slouží?

Karboxyterapie je jednoduchá osvědčená metoda, která aplikací kysličníku uhličitého, látky tělu vlastní, do podkoží, výrazně zlepšuje např. vzhled celulitidy, a to díky zlepšení metabolizmu a prostupnosti tkáně.

Na jakém principu karboxyterapie funguje?

Ošetření je velmi rychlé a efektivní. Je to nechirurgická metoda, kdy je aplikován do podkožní tkáně kysličník uhličitý CO2 malou mikrojehličkou přímo do tkaniva, kde se rozpíná a v místě vpichu způsobuje zvýšení metabolizmu a prokrvení. Přístroj se ovládá šlapkou, kterou regulujeme proud a množství do kůže vpraveného CO2.
Plyn jednak mechanicky zničí tukové buňky a zvýší vazodilatační efekt – roztažení cév, které pak lépe okysličí tuto oblast, přivedou živiny a nastartují odbourávání tuku.

Jak dlouho karboxyterapie trvá?

Karboxyterapie trvá 15-20 minut.

Je zákrok bolestivý? Používá se anestezie?

Anestezie se nepoužívá. První pocity mohou být trochu nepříjemné, pacienta proto necháme vydechnout a jehličku posuneme o kousek dál. Samotné ošetření spočívá někdy pouze v několika vpiších.

Na jaké problémy ji můžeme použít? Jaké části těla můžeme pomocí karboxyterapie ošetřit? U čeho bývá největší efekt?

Strie, celulitida, podbradek

Lze ji využít na strie, celulitidu. Většinou se ošetřuje břicho, oblast stehen, oblast rukou, boky, velice dobrý efekt má na podbradek. U toho zpevní podkoží a kůži vypne doširoka.

Karboxyterapie má široké využití od strií a jizev po odstranění tuku v podbradku až po léčbu bércových vředů a lupénky.

Dají se nastavit různé programy a různá rychlost průtoku samotného plynu. V oblasti obličeje používáme menší průtok s většími přestávkami, protože rozpínající plyn štípe, v obličeji musíme být opatrní, abychom nezasáhli oči. Naopak do břicha např. u žen, které cvičí, a přesto mají svěšené břicho, můžeme aplikovat až 1l plynu s průtokem 100 ml.

Karboxyterapie

Jizvy

Jak působí karboxyterapie při odstranění jizev?

U vaziva aplikace CO2 rozruší staré vazivové spoje, které jsou tuhé, a přísun živin zvýší metabolizmus okolní tkáně. Buňky se začnou probouzet a produkovat elastin. Nově vytvořená elastická (pružná) tkáň zmenšuje jizvu.

Je možné karboxyterapií odstranit jizvy z dětství až v dospělosti?

Vždy se pracuje s jizvami, které nejsou příliš staré.

Provádí se karboxyterapie strií u maminek po porodu?

Zde se musí počkat, až se jizva zahojí, nesmí být čerstvá, červená. Karboxyterapii použijeme, až strie zfialoví. Pokud je již bělavá, lesklá, je účinek méně výrazný.

Bércové vředy, rány

Karboxyterapií je možno podpořit hojení ran, např. bércových vředů, u těch je to trochu bolestivější, protože je musíme opíchat kolem dokola, zvýšit tak prokrvení a přísun živin, což je pro nehojící ránu ta nejlepší terapie.

Lupénka

U lupénky zlepšuje obnovu, dozrávání buněk. Podstatou lupénky je zrychlené odlupování pokožky, která nestačí uzrát, zvýšení metabolizmu pomocí karboxyterapie toto přirozeně urychlí.

Jak vypadá ošetřená oblast těsně po karboxyterapii?

Ošetřená oblast je po aplikaci zarudlá, zarudnutí postupně do půl hodiny vymizí a přebytek kysličníku v těle vydýcháme. Je to plyn, který není pro člověka škodlivý. Jedná se o látku tělu vlastní. Při ošetření břicha doporučujeme volnější kalhoty.

Mohou se karboxyterapií ošetřit strie na prsou?

Ne, to by bylo bolestivé.

Jak často je nutno zákrok opakovat?

Doporučuje se minimálně 5 ošetření, po kterých je již vidět účinek, ale nejlepší je 10-15 ošetření.

Jak dlouho efekt karboxyterapie vydrží?

Podle toho, jak dotyčný rychle metabolizuje. Efekt může vydržet až rok.

Režimová opatření karboxyterapie

Žádná, běžný režim.

Jaká je cena karboxyterapie?

250 Kč za jedno ošetření.

Lékaři provádějící tento zákrok

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie, Praktický lékař

Pracoviště: Brno

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D. 250 Kč

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Známe to všechny. Období po 40, nebo spíše k padesátce, kdy obličej přestává být takový svěží a šťavnatý, všechno klesá dolů, včetně ústních koutků, takže vypadáme takové smutnější a zvětšující se propadliny pod očima k tomu přidají ještě známky únavy. Co s tím? Metod je dnes spousta. Ale i v našem věku se snažme volit ty, které čím méně změní výraz obličeje, tím více mají vliv na kvalitu kůže a výsledný pocit zdraví a svěžesti, kterým pak vyzařujeme na své okolí. 

V medicíně je použití léčby vlastní krví běžné. Můžeme se s ním setkat např. v ortopedii, kde se aplikuje do kolen a ostatních kloubů. Plazmou si sportovci léčí natrženou Achillovku a další poškození. Stejně jako v kůži i v jiných strukturách vyvolává hojivý proces. Korektivní dermatologie pouze převzala známé a ověřené know-how k omlazujícím účelům.

Víte, že má v několika opakováních i výrazný liftingový efekt? Ostatně vypnutí v oblasti dolní čelisti a změna smutného a unaveného obličeje ve svěží je patrné i na miniaturách. Podrobnosti v článku.

Video zachycuje třífázové odstranění žilek na nohách v průběhu pěti týdnů, některé z nich již byly pro sklerotizaci hraniční. V první fázi byla provedena sklerotizace, za 3 týdny po ní druhá sklerotizace a první fáze působení cévního laseru na žilky. Za dva týdny proběhl druhý laser. Výsledky před a po jsou patrné i z fotografií. Po zhojení modřin a jizviček po laseru je ve skutečnosti rozdíl stavu před a po ještě patrnější.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace