Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Sklerotizace žil - video

Drobné žilky i viditelné žíly na nohách trápí nejednu ženu, některé již od útlého mládí. S věkem se jejich počet násobí. A to až do stadia, kdy se žena stydí své nohy odhalit na koupališti a těmto radovánkám se raději vyhýbá. Přitom je to zbytečné. Řešení nabízí u větších žilek sklerotizace, prováděná kvůli nošení kompresivních punčoch v chladnějším zimním počasí, nebo u drobnějších žilek cévní laser.

V čem spočívá sklerotizace žilek na nohách?

Zákrok sklerotizace znamená aplikaci sklerotizující látky, v tomto případě aethoxysclerol 0,5% - 1% do viditelných cév v podkoží, které přítok krve uzavřou a céva zanikne. Přemění se ve vazivo.

Je nutné před zákrokem nějaké vyšetření?

Před samotným výkonem je nutné provést cévní vyšetření a tzv. dopplerovské vyšetření cév dolních končetin.

Jak dlouho sklerotizace trvá a jak se provádí?

Záleží na množství cév, většinou je sklerotizace hotova do půl hodiny. Provádí se vleže nebo ve stoji dle viditelnosti žilek.

 

Fota 1-2: Dezinfekce povrchu nohou a natažení sklerotizující látky do injekční stříkačky.

Fota 3-4: Postupné vstřikování sklerotizující látky do žilek v oblasti stehna, u fotky vpravo je patrné vymizení žíly po vstřiknutí sklerotizující látky.

Fota 5-6: Vstřiknutí látky do žilky v oblasti lýtka a komprese - stlačení místa aplikace prstem lékařky.

Fota 7-8: Napíchnutí žilky a vstřiknutí roztoku - viditelné zmizení odkrvené žíly pod kůží na fotografii vpravo.

Video - sklerotizace žilek

Režimová opatření a medikace po sklerotizaci žilek

Dvě hodiny po zákroku nelehat, nesedat! Doporučuje se rytmická chůze dvě hodiny po zákroku. Je důležité zůstat v pohybu, aby sklerotizující látka nepronikla do hlubokého žilního systému a zůstala díky svalové pumpě při chůzi vypumpovaná v povrchovém žilním systému.

Aby se sklerotizující látka nedostala do hlubokého systému a nezpůsobila embolii do plic, je nutné 2 hodiny po zákroku chodit.

Fyzická aktivita může zůstat téměř normální.

Nejdůležitější jsou elastické stahující punčocháče natažené ihned po zákroku - většinou vám je prodají přímo v ordinaci, ale je vhodné se na tuto skutečnost zeptat, příp. si punčocháče dopředu vyzkoušet. Na výběr jsou buď punčochy nebo punčochové kalhoty. Jejich vyzkoušení je důležité provést před zákrokem, zakončení punčoch může některé ženy nepříjemně stahovat. Nosí se i na noc.

Punčocháče oblečené po zákroku se nosí až do druhého dne do rána.

Od zákroku, kdy si stahovací punčochy nebo punčochové kalhoty oblékneme, je ponecháme až do rána, kdy odstraníme z pokožky tlakové tampony a nohy osprchujeme. Po osušení použijeme Viatromp nebo Heparoid na místa, kde byla aplikována sklerotizující látka, poté znovu natáhneme punčochy, a to na celý den. Večer punčochy vysvlečeme, nohy osprchujeme, natřeme kůži a s punčochami jdeme spát.

Svědomité nošení elastických punčocháčů zvyšuje úspěch zákroku.

Takhle to probíhá 5 dní, následně dalších 10-14 dní se elastické punčochy nebo punčochové kalhoty nosí pouze přes den, večer se svléknou. Když se objeví jakýkoliv problém, místo aplikace je výrazně zarudlé, je vidět pruh nějaké žíly, nebo se poruší integrita kůže, je potřeba přijít ihned k lékaři na kontrolu. Celkově se užívá Detralex či jiné venotonikum.

Je nutné sklerotizaci opakovat?

Jelikož se u lidí se sklonem k tvorbě žilek stále tvoří nové a nové žilky, s největší pravděpodobností se zákrok stane v zimních měsících pravidlem.

Výsledek sklerotizace, srovnání stavu před a po

Fota před (vlevo) a po (vpravo): Množství cév se snížilo zhruba o 30 %, v tomto případě bude potřeba zákrok doplnit cévním laserem.

 

Cena sklerotizace žil

2000 Kč + punčochy (300-400 Kč)

Perlička ke sklerotizaci

Žilky na nohách mám již od 18 let. Když jsem toto pronesla před 11letým synem, který se o zákrok živě zajímal, otočil se na manžela a zeptal se: „Tati, jak sis ji mohl vybrat?“ :-)

P.S.: Zákrok nebyl sponzorován žádnou farmaceutickou společností, dovozcem materiálů korektivní dermatologie, ani žádným lékařským centrem. Byl plně uhrazen vydavatelstvím Babyonline, které pravdivě zaznamenalo všechny aspekty prováděného zákroku.

Lékaři provádějící tento zákrok

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie, Praktický lékař

Pracoviště: Brno

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D. 1500 Kč

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Chemický peeling je omlazující metoda známá již od starověku, kdy byly na pleť aplikovány výtažky z rostlin. Dnes je k dispozici široká paleta přípravků pro různé problémy, které vás mohou trápit.

Karboxyterapie je ošetření celulitidy a strií látkou tělu vlastní, CO2, v oblasti břicha, stehen, boků, rukou, podbradku, ale i bércových vředů, lupénky a čerstvě zhojených jizev.

Redpeel a bioredpeel, peeling 70% kyselinou glykolovou následován ošetřením červeným světlem pleť vyhladí, rozjasní, zlepší mikrocirkulaci, novotvorbu buněk, dodá pleti pevnost a pružnost.

Mezoterapie slouží k vpravení účinných látek do kůže, kterými bývá buď vlastní plazma, nebo kyselina hyaluronová, rovněž látka tělu vlastní, pro účely korektivní dermatologie synteticky připravovaná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace