Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Permanentní make-up

Permanentní make-up je metoda stará jako lidstvo samo. Slouží ke zvýraznění či potlačení některých rysů nejen v obličeji. Spočívá ve vpravování mikropigmentů do svrchní vrstvy kůže.

Permanentní make-up

Co to je permanentní make-up?

Tetování je obecně vpravování pigmentu do pokožky, je to metoda stará jako lidstvo samo. V případě permanentního make-upu se jedná o estetický zákrok, který využíváme k podtržení, zvýraznění či naopak potlačení některých rysů.

Jak se permanentní make-up provádí?

Mikropigment (dále jen barvivo) se vpravuje do kůže do její svrchní části. Tato vrstva kůže není samostatně cévně zásobená – výkon tedy minimálně krvácí. Barvivo do kůže vpravujeme pomocí opakovaných vpichů. Jedná se o mikropigmenty (barviva) získané z rostlinných nebo minerálních produktů. Barvy jsou baleny sterilně a tetování se provádí pomocí jednorázových, sterilních pomůcek a jehel, aby nedošlo ke vzniku infekce.
Používáme různé typy aplikačních strojků o různých frekvencích se sterilními, pevnými jehlami o různém počtu.
Žena před výkonem podepisuje informovaný souhlas, je řádně poučena o metodě, technice, ceně a o postupu hojení.

V jakých lokalitách se permanentní make-up provádí

Ve vysokém procentu je využíván na zvýraznění nebo vytvoření nového obočí, ale také ke zvýraznění dalších partií.

Permanentní make-up obočí

Obočí se buď může tzv. podbarvit celé, kdy v případě, že máme alespoň část ochlupení zachovánu, efekt může vypadat přirozeně. Velmi zajímavě, pokud se správně provede, vypadá i vytvoření jednotlivých „chloupků“, tzv. metoda čárkování, kdy se snažíme jednotlivé vlásky vytetovat do oblasti obočí. Metoda je na volbě každého, zblízka jsou jednotlivé čárky viditelné, z větší vzdálenosti vypadá obočí velmi přirozeně. Dle metody volíme i širokou barevnou škálu. Můžeme si představit, že obočí je pro obličej stejně významné jako rám pro obraz. Někdy je obraz krásný i bez rámu, ale v mnoha případech výrazný a dobře barevně zvolený rám významně zvýší krásu obrazu.

Permanentní make-up oční linky

Oční linky horní i dolní lze provádět v různém barevném odstínu, různé šířce. Ve vhodných případech, kdy chceme zvýraznit zapadlé oko, provádíme nejprve nanesení světlého pigmentu k řasám a za něj až nanášíme tmavší část. Toto provádíme většinou na oblast horní linky.

Permanentní make-up rtů

U rtů se tetují jen kontury rtů, kdy zvýrazníme okraje rtů. Při aplikaci je nutné držet se v oblasti červeně rtů.

Celé tzv. probarvení rtů metodou šrafovaní se musí provádět velmi jemně, aby po provedení jednotlivých vpichů nedocházelo k jizevnatému poškození rtů.

Permanentní make-up se využívá kromě zvýraznění obočí, rtů a aplikaci očních linek také k maskování jizev nebo vytvoření prsního dvorce po rekonstrukci prsu.

Úprava jizev pomocí permanentního make-upu

Permanentním make – upem můžeme také opravovat jizvy po předchozích operacích. Pozitivního efektu můžeme dosáhnout vpravením barev do jizvy, a to v odstínech shodujících se s okolní kůží.  Jedná se zejména o jizvy po estetickém zákroku v obličeji -  faceliftingu, kde je viditelná jizva před ušním boltcem, která se táhne těsně kolem ušního lalůčku dozadu do vlasaté části, nebo jizvy po úrazech.
Tuto metodu můžeme použít i v oblasti prsou, do jizev po modelaci, zvětšení prsou, redukci, v oblasti prsního dvorce.

Znovuvytvoření prsního dvorce pomocí pemanentního make-upu

Další metoda je sice estetická a není hrazena zdravotní pojišťovnou, ale jistě by našla svoje místo. Je to znovuvytvoření prsního dvorce a barevné vyladění znovuvytvořené bradavky prsní. Jedná se o poslední fázi rekonstrukce prsu po prodělaném onemocnění karcinomu prsu a stává se velkým estetickým bonusem. Ženy po ablaci - odstranění prsu pro nádor - podstupují rekonstrukci, tedy znovuvytvoření nového prsu různými metodami a poslední fází je rekonstrukce bradavky a dvorce prsního pomocí různých metod, kdy tetováž je jednou z nich, a to velice přirozenou.

Čím se provádí permanentní make-up, jaké chemikálie se při něm užívají

Používají se čištěné hypoalergenní mikropigmenty – barviva, získané z minerálů či nerostů.

Kdo permanentní make-up provádí?

Aplikaci permanentního make-upu provádějí školené osoby, které absolvují kurzy ve specializovaných zařízeních s povolením pod záštitou ministerstva školství. Ke každému školení náleží pečlivá teoretická průprava a praktická část, která je přesně stanovena určitým počtem hodin.
Kurz si zájemci platí a v případě, že se stanete odborníkem pro permanentní make-up, musíte mít vystavený živnostenský list s oprávněním porušování integrity lidské kůže.

Jak dlouho permanentní make-up vydrží?

Opakuji, že se jedná o určitý mechanický děj, kdy pomocí vpichů vpravujeme do kůže mikropigmenty – barviva. Barevnost a délka závisí na hojení u jednotlivých klientek, na kvalitě použitých mikropigmentů a jehel, jejich ostrosti a na hloubce aplikace. Také na místě těla, jeho barvě, kdy platí, že čím tmavší barva, tím větší stálost.
U rtů je významným faktorem stálosti barvy mimika, proces stravování a hygieny, které délku trvání zkracují.

Kdy je indikován permanentní make-up?

Permanentní make-up doporučujeme obecně u všech věkových kategorií a u všech lidí. V dnešní době nacházíme dobré uplatnění i u mužů. Například při alopecii neboli padání a řídnutí vlasů, u řídnutí obočí a v případech velmi světlých řas.

Kontraindikace: Kdy není možné permanentní make-up provést?

Relativní kontraindikací je diabetes mellitus neboli cukrovka, různá alergická onemocnění s projevy na kůži, lupenka v místě požadavku permanentního make-upu, užívání některých léků, jako je třeba Anopyrin.
Absolutní kontraindikací, tedy neprovádíme jej v případech:
autoimunitní onemocnění, celková infekce akutní či chronická, opar – herpes, onemocnění spojené s poruchou krevní srážlivosti, užívání léků, které omezují krevní srážlivost – Warfarin, akutní či chronický zánět kůže, alergie, akutní onemocnění nádorové, probíhající radioterapie – ozařování.

Rizika a komplikace aplikace permanentního make-up

Rizika aplikace souvisejí s předešlým bodem.
Komplikace vycházející z nevhodné indikace a z nekvalitně provedené práce, třeba nevhodného výběru tvaru či barvy.
Mezi obecné komplikace, kterých se můžeme nejvíce obávat, jsou infekce, alergická reakce na barvy, jizvy po nešetrném zacházení s kůží nebo se může jednat o poruchu hojení, kdy mohou vzniknout až hypertrofické jizvy. Můžeme se setkat i s negativním efektem organismu – výsledek je příliš tmavý oproti očekávání nebo naopak příliš světlý. To závisí také na množství přirozeného barviva – melaninu v kůži, které má každý člověk jiné. Zjednodušeně můžeme říci, že kdo se lépe opaluje (hnědne) na slunci, ten bude mít efekt tetování tmavší.

Jak si vybrat správného odborníka k aplikaci permanentního make – upu?

Máme mnoho informačních zdrojů (internet, inzeráty, atd…).
Doporučuji výběr salonu s certifikátem – potvrzením o proškolení. Je nutné se ptát i na mikropigmenty (barviva), se kterými pracují – od jakého výrobce, jakou mají certifikaci pro použití v zemi výrobce i pro ČR.
Výběr odborníka na permanentní make – up bych přirovnala velmi laicky k výběru kadeřnického salonu dnes a v minulosti. Dříve byl jeden typ barev a práce se lišila spíše v manuální zručnosti. Dnes je plno druhů a výrobců barev a ty nekvalitní barvy i při dobře odvedené práci vám mohou poškodit vlasy.
Doporučuji salon či zařízení s dobrou pověstí, čistý, s kvalitními barvami s certifikací a práce musí být prováděna jednorázovými, sterilními pomůckami.
Dobře provedený permanentní make-up může lidem hodně pomoci nejen zvýšením sebevědomí, ale i ve smyslu dlouhodobé  úpravy vizáže bez obavy změn při sportu – plavání nebo v sauně, jak bývá časté u líčení.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Jaký kosmetický produkt je podle vás nejprodávanější?  Jaký výrobek najdete v kosmetické taštičce každé ženy? Pokud ráno nestíháte celý make-up a můžete udělat jen jednu věc, která to bude?

Je možné se naučit sama vkusně líčit? Na tuto otázku najdete odpověď v přiloženém videu Líčení krok za krokem. Líčení probíhalo podle návodu vizážistky v knize Žena po 40 - sebevědomá a v kondici. Použita jsou líčidla, která budou slušet většině žen.

O čištění pleti, péči o pleť a jejím líčení pomocí podkladové báze, korektorů, make-upu, pudru a tvářenky. Jak jej nanášet a jaké si vybrat správné štětce? Ženám poradí vizážistka portálu ZdravéOmlazení.cz a knihy Žena po 40 – sebevědomá a v kondici Mgr. Hana Čihánková.

Jaké jsou ty nejpřirozenější stíny nejen pro ženu po 40? Jak je nanést a jak použít podkladovou bázi pod oční stíny? Barvy stínů vybere a jejich aplikaci předvede vizážistka portálu ZdravéOmlazení.cz a knihy Žena po 40 – sebevědomá a v kondici Mgr. Hana Čihánková.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace