Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Soutěž o regenerační péči pro suchou pokožku značky Seni Care

Známe vítěze soutěže o regenerační péči pro suchou pokožku značky Seni Care!

Co by řekly vaše ruce, kdyby mohly mluvit? Že jim nevěnujete dostatek pozornosti? Že za vás oddřou všechnu práci? Že nesnáší, když v zimě nenosíte rukavice? Ruku na srdce, neměly by náhodou pocit, že by bylo fajn si je občas namazat?

Ano, jsou to jenom ruce, ale všimněte si, kolik toho pro nás dělají a jak jim to oplácíme. Jak často je dezinfikujeme, namáčíme ve vodě při mytí nádobí, kolika špinavých klávesnic se dotkneme bříšky prstů a co břemen s nimi zvedáme. Kolik jizev a jizviček naše ruce pamatují. Všechna ta říznutí o kámen, nůžky, papír, říznutí při vaření a při práci, a to jsme ještě nezmínili třeba pečení cukroví a Vánoce. Ať už jde o kapičku rozpáleného oleje při smažení, nebo o obalování ještě teplých vanilkových rohlíčků. A komu se kdy nepovedlo trochu zavadit o horký plech, že?

Málokdy si ale uvědomujeme, že ty samé ruce, které ještě před chvilkou třeba plely záhon s mrkví, jsou i naším hlavním komunikačním prostředkem. Ruce můžou hladit, tleskat, znakovat a sahat na věci. Můžeme s nimi hrozit pěstí i pošimrat nohu malého dítěte. Na ruce máme ten správný prst, na který nám třeba jednou někdo navlékne prsten. Ruce jsou symbolem přátelství a pomoci. Když vám někdo gratuluje, potřese vám rukou, nebo uznale vás poplácá po rameni. Když k vám babička natahuje ruce, abyste jí pomohli zvednout se z křesla, tak k vám natahuje ty samé ruce, jako máte vy, jen možná o trochu roztřesenější a flekatější. Neměli bychom jim věnovat trochu více pozornosti?

„Šustící ruce“ a mozoly by měly být varovným signálem a pokynem k rychlé akci – pořádně si ruce namazat a promasírovat vhodným krémem. Například krémy s alantoinem a vitaminem E pomáhají regenerovat a hojit pokožku, obsah urey zase zajistí, že vaše pokožka bude dostatečně hydratovaná. Při péči o sebe se často obracíme na přírodu a na pomoc od ní a my věříme, že je to správná cesta. Pokud jsou součástí produktu třeba výtažky z jader vinné révy, pak vězte, že pokožku zpevňují a pomáhají ji regenerovat. Některé profese mají ale používání krému trochu komplikované, například zaměstnanci zdravotnických zařízení. Zkoušeli jste si někdy namazat ruce krémem a obléknout si chirurgické rukavice? Nemožné. Přitom jejich ruce jsou nejenom po době covidové vystavovány extrémní zátěži. Kolikrát denně si ruce pořádně umyjí a vydezinfikují bychom na prstech rozhodne nespočítali, nemluvě o tom, jaký vliv mají neprodyšné rukavice na pokožku… Naštěstí již existují i krémy pro profesionály, které nezanechávají mastný film a zároveň tvoří ochrannou bariéru, která pomáhá chránit pokožku před negativními vlivy a udržuje vlhkost uvnitř pokožky.

A tak ať už se považujete za hlavy pomazané, nebo jste právě vydrhli vanu okurek nakládaček, mažte se. Večer před spaním, po mytí rukou, kdykoliv během dne. Chcete postávat se založenými rukama? Postávejte. Nejdřív si ale namažte ty ruce. Zaslouží si to a budou Vám vděčné.

Správně odpověděli a výhru získávají:

 • cibulinecka
 • aduja
 • jijina
 • karliki
 • liana
 • Tamule
 • Alla1
 • lockupik
 • Iverosa
 • lissey

Výhercům gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

 1. a) Proč používat krémy na ruce: protože ruce jsou neustále vystavovány námaze, škodlivým látkám a mechanickému poranění
 2. a) Jaká látka, zadržuje v pokožce vodu: Urea
 3. b) Proč jsou pro profesionály vyvinuty speciální krémy: protože ruce profesionálů kromě velké zátěže jsou často překryté rukavicemi

Jaké výhry na vás čekají?

10 výherců získá balíček produktů Seni Care k péči o pokožku.

Vyživující krém na ruce (3% urea)

Pro každodenní péči o suchou a jemnou pokožku dlaní – vhodný obzvláště pro osoby, které si často myjí ruce nebo přicházejí pravidelně do styku s detergenty. Díky kompozici hydratačních a promašťujících složek obnovuje přirozenou rovnováhu pokožky. Obohacený o ureu, která účinně změkčuje, vyhlazuje a zpevňuje pokožku. Vytváří na pokožce hedvábnou ochrannou vrstvu. Výsledkem je regenerovaná a pružnější pokožka.

Tělový balzám pro suchou pokožku

Pro každodenní péči o suchou, dehydratovanou pokožku, také u osob s rizikem nadměrného vysušení v důsledku dlouhodobého znehybnění. Přináší úlevu pokožce, která se stává méně drsná a přestává se nadměrně olupovat. Obnovuje její přirozenou hydrolipidovou rovnováhu, chrání ji před škodlivými vlivy prostředí. Speciální kompozice promašťujících a regeneračních aktivních složek v pokožce účinně  doplňuje chybějící lipidy.

Krém pro suchou a zrohovatělou pokožku (10% urea)

Pro každodenní péči o suchou, olupující se pokožku, obzvláště v oblasti kolen, chodidel, loktů a rukou. Reguluje proces olupování a rohovatění pokožky. Díky obsahu glycerínu a 10% urey účinně změkčuje a vyhlazuje pleť. Skvěle vyživuje, promašťuje a hydratuje. Neobsahuje barviva.

Více na www.seni.cz.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace