Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Soutěžte o balíček hygienických potřeb Bella a Seni!

Již známe výherce soutěže!

Inkontinence je symptom, se kterým se dá pracovat

Během života se setkáváme s mnoha příznaky různých onemocnění, která mohou nebo nemusí znamenat problém. Jedním z nich je inkontinence. Ženy jí trpí mnohem častěji než muži a její výskyt není spojen jen s věkem. Důležité je tedy si říct, kdy je tento symptom v podstatě „normální“ a dočasný, jak mu předcházet a jak napomáhat jeho odeznění, a kdy je problém závažnější. Vždy je ale nutná konzultace s lékařem, gynekologem, urologem nebo vaším obvodním lékařem, který situaci zhodnotí a doporučí Vás k odbornému vyšetření. 

Inkontinence, tedy samovolný únik moči, se běžně vyskytuje např. v těhotenství. Důvodem je tlak v oblasti pánevního dna a příprava organismu na porod, kdy v důsledku hormonálních změn dochází k uvolňování svalů a vaziva. I po něm pak chvíli trvá, než se vše vrátí do normálu. Ale je to přesně ta situace, která je dočasná a dá se řešit. 

Akutní potíže řeší nejčastěji používání urologických vložek. Vypadají velmi podobně jako vložky menstruační, ale konstrukčně a materiálově se výrazně liší. V nabídce značky Seni jsou zastoupeny výrobky řady Seni Lady v 8 různých úrovních savosti (5 z nich v ultratenké verzi SLIM). Obsahují tzv. superabsorbent, který dokáže pohlcovat tekutinu a měnit ji v gel. Tím zvyšuje jejich kapacitu a zároveň zachovává suchý povrch vložky. Kromě toho už i malé velikosti s nízkou kapacitou mají boční volánky, které zabraňují únikům moči po stranách a tím zvyšují celkový komfort.  

Už když si novorozené miminko přineseme domů, je čas začít cvičit. Oblast pánevního dna je tvořena svaly a ty udržují vše na správném místě. A aby svaly tuto svou základní funkci plnily, je třeba je posilovat. K tomu slouží tzv. Kegelovy cviky. Cvičení to není náročné ani intenzitou, ani časově, pravidelnost je ovšem to, oč tu běží. A i když už žádný problém nemáme, inkontinence vymizela a my se cítíme lépe než před těhotenstvím, vyplatí se pokračovat. I v běžném životě platí: „Co se v mládí naučíš, …“

S přibývajícím věkem dochází postupně k určitým anatomickým změnám, které mohou vyvolat inkontinenci. Menopauza a její projevy jsou dalším častým důvodem výskytu inkontinence žen. Opět si svou daň vybírají hormonální změny, kdy celkově dochází k úbytku svalové hmoty a ztrátě její elasticity, ale často ke zvyšování tělesné hmotnosti (ať už zadržováním vody, nebo nesprávným jídelníčkem). Někdy přijde neplánovaná operace nebo nás postihnou jiné nemoci (např. diabetes). To všechno mohou být příčiny ztráty kontroly nad močovým měchýřem a konzultace s lékařem je nezbytná. 

Pokud už jsme inkontinenci řešily, první pomocí nám mohou opět být urologické vložky (Seni Lady) nebo jiný typ inkontinenčních pomůcek (natahovací kalhotky Seni Active nebo lepící plenkové kalhotky Seni Super). Ty samotný problém neřeší, ale pomáhají v mnoha souvisejících ohledech. Pacient není nucen se omezovat ve svých aktivitách ani sociálních kontaktech, výrazně není omezen životní komfort a pozitivní vliv má i na sebevědomí pacienta. Výrazným benefitem je i fakt, že na inkontinenční pomůcky výrazně přispívá zdravotní pojišťovna. 

To zásadní s pacienty probere lékař. Podrobně je vyšetří a doporučí způsob léčby. S tou jsou téměř vždy spojena režimová opatření jako správná životospráva, změna jídelníčku a úprava pitného režimu, omezení kouření a pití alkoholu, snížení váhy apod.. A dál, podle typu inkontinence, která je diagnostikována, pak může předepsat léky, hormonální léčbu nebo i operativní zákrok vždy podle závažnosti problému. 

Ve stáří už bývá inkontinence průvodním znakem zhoršujícího se zdraví celkově. Svůj vliv má i genetika a fyzická kondice každého z nás. A inkontinence se pak může objevit výrazně později nebo vůbec.

Více informací na: https://seni.cz/cs_CZ

 

Správně odpověděli a výhru získávají:

1. cena:

 • lipusa
 • liana
 • Prokopka
 • witlucie
 • sarkalyrova

2. cena:

 • tynu02
 • Sisulinka82
 • Jirulka
 • milisek81
 • Juraspa

Výhercům gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky

 1. a) Seni Lady patří mezi urologické vložky.
 2. c) Jak se nazývá látka absorbující velké množství tekutiny a měnící ji na gel? superabsorbent
 3. b) Sestava cviků posilující svaly pánevního dna se nazývá Kegelovy cviky.
 4. a) Nekontrolovatelný únik moči se odborně nazývá inkontinence.

Jaké výhry na vás čekají?

10 výherců získá balíček hygienických potřeb značek Bella a Seni.

5x 1. cena:

 • 1x Seni Lady Slim Micro á 20 ks
 • 1x Seni Lady Slim Mini á 20 ks
 • 1x Intimní ubrousky Sensitive á 20 ks
 • 1x Intimní gel Sensitive 300 ml
 • 1x Bella Perfecta Blue á 20 ks
 • 1x Bella Perfecta Night á 14 ks

​5x 2. cena:                         

 • 1x Seni Lady Slim Micro á 20 ks
 • 1x Intimní gel Sensitive 300 ml
 • 1x Bella Perfecta Blue á 20 ks

 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace