Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Soutěžte o nové sprchové gely a tělová mléka Klorane s bio máslem cupuaçu

Již známe výherce soutěže o nové sprchové gely a tělová mléka Klorane s bio máslem cupuaçu

Správně odpověděli a výhru získávají:

 • Mopsička
  pramati
  tory
  clairexyz

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

 1. b) Bio máslo cupuaçu je výživnější než bambucké máslo: 1,5x

Více informací se dozvíte na www.klorane.com/cz-cs/

Jaké výhry na vás čekají?

4 balíčky nové řady přípravků na tělo Klorane, v balíčku vždy 1x sprchový gel 200 ml a tělové mléko 200 ml (hodnota jednoho balíčku je 398 Kč)

Pokaždé bude jiná parfemace:

 • Květy cupuacu
 • Listy fíkovníku
 • Extrakt z yuzu
 • Květy ibišku

Amazonie a cupuaçu 

Amazonie, pokladnice světové biodiverzity, ukrývá více než 16 000 odlišných rostlinných druhů. Mezi nimi je jeden, který se právem pyšní označením «klenot pralesa» - v portugalštině «a joia da floresta»: Cupuaçu. Brazilci jej tolik milují, protože již od nepaměti vědí, jak jsou jeho plody výjimečné. Za jeho jménem (vyslovuje se kupuasu) se skrývá gigant, jakého dokázala zplodit jen úchvatná Amazonie. Vše, co cupuaçu obsahuje, je úžasné: stromy dorůstající do výšky až 20 metrů nesou obrovské hnědé plody, které mohou vážit až 4 kilogramy. Tyto plody připomínající kakao ukrývají šťavnatou a voňavou dužinu, ze které se vyrábí džusy, sorbety, želé nebo zákusky, do kterých jsou Brazilci od nepaměti blázni. Kromě této dužiny cupuaçu ukrývá jádra s léčivými a kosmetickými vlastnostmi. A protože se z cupuaçu využívá každičká část, usušená kůra stromů je velmi účinné hnojivo. 

O cupuaçu 

Vraťme se ale k jádrům cupuaçu. Lisováním za studena se z nich získává máslo bohaté na mastné kyseliny omega-6 a omega-9 a kyselinu arachidovou a behenovou, které zanechávají na povrchu kůže ochranný film zamezující ztrátě vody. Díky tomuto jedinečnému složení je tak dokonce 1,5 x výživnější než slavné bambucké máslo (karité)*. Máslo cupuaçu je hlavní aktivní látkou nové řady přípravků péče o tělo francouzské značky Klorane, které jsou k dostání v lékárnách. Součástí nové řady jsou 4 kolekce sprchových gelů a tělových mlék pro výživu a 24 h hydrataci všech typů pokožky. Nevyšší obsah bio másla cupuaçu má kolekce „Květy cupuaçu“. Je tedy ideální pro intenzivní výživu suché až velmi suché kůže. Další 3 kolekce s vůní „květy ibišku“, extrakt z yuzu“ a „listy fíkovníku“ jsou pak vhodné pro každý typ pokožky.

Sprchové gely mají bioodbouratelné složení a tělová mléka mají 96 – 97 % složek přírodního původu. Potěší vás i obaly šetrné k životnímu prostředí.

*Test v laboratorních podmínkách

 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace