Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Soutěžte s Kulíškem o 3 poukazy k nákupu na e-shopu Zdravé omlazení

Už známe vítěze soutěže s Kulíškem o 3 poukazy k nákupu na e-shopu Zdravé omlazení

Vnější vzhled je výkladní skříní našeho vnitřního prostředí

S postupujícím stárnutím jsou naše těla mnohem méně výkonná při zadržování vody, i když jí konzumujeme dostatek. Také je pro nás mnohem obtížnější určit, jak hydratovaní vlastně jsme.

Většina metabolických pochodů probíhá uvnitř buňky, konkrétně v ICT(intracelulární tekutině). Tekutina vně buňky, tedy ECT(extracelulární) slouží hlavně k dopravě látek k těmto procesům nezbytných. V průběhu života se celkový objem tělesných tekutin mění.

Skutečné množství vody, které je potřebné pro naše optimální zdraví, je stále předmětem diskuse. Stručně můžeme říci, že je u každého z nás odlišné. Potřeba vody se také mění v závislosti na ročním období, fyzické kondici, stravě a zdravotním stavu.

Ne vždy si člověk uvědomuje, že jeho tělu voda chybí, že je dehydratovaný. Zvláště ženy v menopauze a po ní mohou trpět dehydratací v důsledku hormonální nerovnováhy nebo problémů se štítnou žlázou.

Aby se voda do našeho těla, ke každé jednotlivé buňce dostala, zvláště pak do ní, musí obsahovat elektrolyty, tedy ionizovanou formu minerálních látek.

Díky vodě, jejímu vyváženému příjmu dochází k regulaci tělesné hmotnosti i vyplavování toxinů. Co v našem těle ovlivňuje vzájemná provázanost jednotlivých elektrolytů?

Zadržování vody v podkoží / tukové tkání (zejména rovnováha mezi sodíkem a draslíkem) ovlivňuje, kolik tekutiny budě uvnitř a kolik vně buněk, což se následně promítne do našeho vzhledu, celkového zdraví
a správného fungování buněk. Správný poměr minerálů uvnitř a vně buněk umožní ty nejlepší podmínky pro výměnu látek na buněčných membránách, plnění úkolů buněk a sdílení informací mezi nimi, pro přenos nervového vzruchu a zajištění životaschopnosti buněk.

Dobrá hydratace ovlivňuje nejen hormonální pohodu, ale také hubnutí, zdraví pokožky, hladinu energie
a detoxikaci – zbavování se odpadních látek (protože toxiny se částečně vyplavují z našeho těla ledvinami
a močovým měchýřem, a potom střevy). Snižuje míru únavy a vyčerpání stresem, napomáhá normální činnosti nervové soustavy, imunitního systém, naší psychice.

Co ohrožuje naši hydrataci?

Vyvážené hospodaření s vodou ohrožují nejen nemoci, zejména průjem, úpal, úžeh, pak různá chronická onemocnění, ale
i dlouhotrvající fyzická zátěž. Pro tyto stavy bychom měli mít vždy
v domácí lékárničce nějaký z rehydratačních roztoků. Právem můžeme být pyšní na jeden navržený a vyrobený českými specialisty.

Jednoduché a účinné pro udržení well-being a mládí

V domácí lékárničce je vhodné pro celou rodinu, ale zejména pro děti/vnoučata z lékárny pořídit Kulíšek forte nebo Kulíšek extra – instantní granulované směsi pro přípravu rehydratačního roztoku obsahující glukózu a ionty potřebných minerálů.

Jednotlivé složky jsou v Kulíšcích zastoupeny v poměru, který je optimální pro rychlou rehydrataci v každém věku. Kulíšek extra je obohacen o přírodní složky - dýni a broskev, které jsou bohaté na lehce vstřebatelné minerální látky (především draslík) a které zároveň zvyšují chuťovou přijatelnost rehydratačního nápoje. Neobsahuje barviva, umělá sladidla ani jiné přídatné látky.

Sledujte nás na Facebooku @Kulíšek a Instagramu @kulisekORS.

Správně odpověděli a výhru získávají:

  • 1. cena: petrafer
  • 2. cena: terka20
  • 3. cena: Hana33

Výhercům gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

  1. b) Může dehydratace vést k rozvratu organizmu v hospodaření s vodou? ano, v každém věku
  2. a) Může být člověk dehydrovaný i když je dlouho ve vodě? může, dehydratace je stav vnitřního prostředí a jeho změn
  3. a) Kdy se využívá rehydratční nápoj? u jakékoliv dehydratace
  4. c) Jak se řeší dehydratace? doplněním vody a elektrolytů rehydratačním nápojem

Více informací na www.kulisek-ors.cz a www.dehydratacia.sk.

Jaké výhry na vás čekají?

3 výherci získají poukaz k nákupu na www.zdraveomlazeni.cz/eshop/, kde najdete kvalitní pleťovou a vlasovou kosmetiku a další TOP produkty.

  • 1. cena: poukaz v hodnotě 1000 Kč
  • 2. cena: poukaz v hodnotě 500 Kč
  • 3: cena: poukaz v hodnotě 300 Kč

 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace