Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Vyhrajte 3x rituál botanické péče Klorane s bio máslem cupuaҫu z Amazonie

Již známe výherce soutěže 3x rituál botanické péče Klorane s bio máslem cupuaҫu z Amazonie

Kdo odpověděl správně na naši otázku a získal RITUÁL BOTANICKÉ PÉČE KLORANE S BIO MÁSLEM CUPUAҪU pro výživu velmi suchých a poškozených vlasů v hodnotě 1000 Kč?

Správně odpověděli a výhru získávají:

  • miroslavborovskyy
  • Liba53
  • Honzys
     

Přikládáme správnou odpověď na soutěžní otázku:

  1. b) BIO máslo cupuaçu je:1,5x více vyživujíc než bambucké máslo

Více informací se dozvíte na https://www.klorane.com/cz-cs/

Jaké výhry na vás čekají?

3x rituál botanické péče Klorane s bio máslem cupuaҫu z Amazonie pro výživu velmi suchých a poškozených vlasů v hodnotě 1000 Kč

Vše, co byste měli vědět o velmi suchých a poškozených vlasech a jak o ně pečovat

Vaše vlasy jsou mdlé, drsné, na dotek drhnou? Vlasy mohou být velmi suché od přírody, ale mohou za ně i vnější vlivy jako slunce, vítr, teplý vzduch z fénu, barvení, žehlení, trvalá a podobně. Co dělat pro jejich ochranu a zachování jejich krásy?

Vlasy jsou někdy velmi suché od přírody. Je to problém séba neboli mazu. Sébum přirozeně produkované vlasovu pokožkou normálně pokrývá vlasové vlákno a obnovuje jeho hydrolipidický film. V případě velmi suchých vlasů je buď séba málo, protože i vlasová pokožka je sama o sobě suchá, nebo se nedostane na celou délku vlasu: struktura vlasu mu to nedovolí. To je případ vlnitých, kudrnatých nebo krepatých vlasů (ty jsou ze všech nejsušší).

Velmi suché a lámavé vlasy ale mohou být poškozené také působením vnějších vlivů. Nejčastěji to bývá vítr, slunce, slaná mořská voda, chlór, chlad nebo třeba i tření šály....

A samozřejmě ani to, co s nimi děláme, jim moc nepomáhá. Příliš horký vzduch při fénování, žehlení poškozují vlasové šupinky a vystavují tak vlasové vlákno škodlivým vlivům. Stejně tak vlasům škodí i barvení a odbarvování. Pokud se neobnovují vlasové šupinky, poškodí se keratin a tím pádem i struktura vlasu. 

Co je tedy potřeba dělat pro ochranu a záchranu našich vlasů?

1. Nefénujte se příliš zblízka

Jsou-li Vaše vlasy velmi suché a poškozené, je opravdu nezbytné sušit si vlasy co možná nejšetrněji. Nejdříve je vysušte jemně do ručníku a ideálně je nechejte uschnout volně na vzduchu. Můžete je i zaplést do copu. Pokud se neobejdete bez fénu, použijte jej až na závěr, ne moc teplý vzduch a ze vzdálenosti minimálně 15 cm. Na nějakou dobu schovejte žehličku na vlasy do skříňky a používejte ji jen výjimečně. 

2. Volte přípravky s přírodním složením

Velmi suché a poškozené vlasy potřebují vyživující a obnovující péči s co nejvyšším obsahem přírodních složek. Klorane, francouzská botanická značka z lékáren, uvedla v březnu na trh novou řadu přípravků s BIO máslem cupuaçu z Amazonie, které je dokonce 1,5x výživnější než slavné bambucké máslo (karité). Všechny přípravky mají bioodbouratelné složení, flakony z recyklovaného plastu, jsou VEGAN a obsahují vysoký podíl přírodních složek (83-96 %). V řadě najdete Vyživující a obnovující šampon, balzám, který lze použít jako kondicionér, ale také jako šampon v případě velmi suchých vlasů a masku 3v1 pro intenzivní výživu a obnovu vlasů.

3. Nebarvěte si moc často vlasy

Chemické barvení a odbarvování poškozuje vlasy. Vybírejte si proto co nejvíce přírodní produkty, snažte se mezi barvením držet co nejdelší intervaly. Vyzkoušejte třeba jen melíry, poškodí přece jen méně vlasů než barvení celé hlavy. Po nabarvení vlasů znásobte péči o vlasy, abyste obnovila poškozené vlasové vlákno. Barva se také pomaleji vymývá, když každé druhé mytí vlasů použijete místo klasického šamponu suchý šampon (např. Klorane Suchý šampon s ovesným mlékem). Používejte vyživující masku 1-2x týdně klasickým způsobem nebo jako intenzivní péči přes noc.

4. Suché vlasy chraňte před rozmary počasí

V létě myslete na ochranu před sluníčkem nošením klobouku. Na dovolenou si přibalte sluneční vlasovou péči (např. Klorane Ylang Ylang), která je chrání před sluncem, chlórem solí a větrem a obnovuje je do hloubky. V zimě noste čepici a chraňte tak vlasy před chladem. Konečky vlasů vyživujte každý den maskou (např. Maskou 3v1 s BIO máslem cupuaçu). Dodá jim výživu a ochrání jejich hydrolipidický film.

Přípravky Klorane jsou k dostání v lékárně.

Více na www.klorane.cz

 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace