Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Botulotoxin, aplikace botulotoxinu

Botulotoxin slouží k potlačení mimiky a tím odstranění mimických vrásek v těch partiích obličeje, kde se nadměrně tvoří. Byť se nejedná o látku tělu vlastní, tak se plně vstřebá a stav se navrátí do půl roku.

Co to je botulotoxin? K čemu slouží aplikace botulotoxinu?

Botulotoxin je klobásový jed :-). Botulotoxin slouží ke svalové relaxaci. Ve věku 30+ se botulotoxin aplikuje k potlačení výrazné mimiky a odstranění mimických vrásek v partiích na čele, nad nosem mezi obočími a kolem očí.

Botulotoxin Botulotoxin

Fota: Před aplikací botulotoxinu je potřeba zapojit mimiku, aby lékař viděl, kam látku aplikovat.

Dávky botulotoxinu užívané v korektivní dermatologii

Ve společnosti je u části populace přehnaný strach z aplikace botulotoxinu, jsou však místa, kde je jeho aplikace naprosto bezkonkurenční – viz předchozí text.

Nemám v úmyslu ženy nějak přesvědčovat, k tomu musí každý dospět sám, ale chci pouze upozornit, že dávky, používané v korektivní dermatologii jsou naprosto miniaturní ve srovnání s dávkami, které se používají v jiných lékařských oborech, jako je např. oční lékařství, neurologie, kde se dětem do spastických svalů na nohách nebo v oblasti krku aplikují několikanásobně větší dávky než do drobných svalů obličeje. Porovnání dávek: Na celé čelo pro vymizení mimických vrásek aplikujeme 100 jednotek botulotoxinu A, dávka u spastických svalů u dětí s obrnou dosahuje 1000 i více jednotek botulotoxinu.

Kontraindikace podání botulotoxinu

Nádorová onemocnění, čerstvě probíhající zánět, infekční onemocnění, užívání antibiotik, v době aplikace, choroby, u kterých je ovlivněna nervosvalová ploténka, např. myastenia gravis a další.

Je řada onemocnění, u kterých musíme být s aplikací botulotoxinu opatrnější, jako je roztroušená skleróza, cukrovka, kde můžou být přidružené komplikace, ale jedná se spíše o relativní kontraindikace.

Botulotoxin je plně vstřebatelný do půl roku.

Komplikace podání botulotoxinu, vedlejší účinky botulotoxinu, délka působení botulotoxinu

Po aplikaci botulotoxinu může ve výjimečných případech nastat větší svalová paralýza, než jsme v dané oblasti očekávali (například ptóza - pokles víčka), řeší se obtížně, ale naštěstí je stav vratný, kdy se zlepší do 3 měsíců, úplně se látka vstřebá do půl roku.

Cena botulotoxinu

Jednotka botulotoxinu na našem pracovišti vyjde na 40 Kč, tj. standardní dávka na celé čelo je v rozmezí 80-100 jednotek, tedy 3200-4000 Kč, oči pak 30 jednotek, tedy 1200 Kč.

 

Lékaři provádějící tento zákrok

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie, Praktický lékař

Pracoviště: Brno

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie

Pracoviště: Orlová - Lutyně, Karviná - Nové Město, Orlová, Karviná

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D. 2000 Kč 4000 Kč
MUDr. Silvie Rafčíková, MBA 40 Kč
MUDr. Kateřina Klauzová, MBA 1750 Kč 8000 Kč

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní používaná v korektivní dermatologii k výplním obličeje. Navrací obličeji mladistvé kontury, váže na sebe vodu jako hydratační médium.

Mezonitě jsou dnes celosvětovým hitem. Dnešní mezonitě jsou plně vstřebatelným materiálem, který postupně obepne po aplikaci vazivo. Jsou dvojího charakteru, buď zpevňující nebo zvedající část obličeje, kde jsou aplikovány.

Vital Injector je jedna z metod k vpravení látek do kůže se značnou výhodou oproti použití klasické jehly, nicméně nepoužitelná u pleti citlivé na podtlak se sklonem k tvorbě podlitin.

Metakryl, jak již název napovídá, rozhodně nepatří k látkám tělu vlastním. Nejedná se ani o materiál vstřebatelný. Jedná se o umělý, nevstřebatelný, ani jinak odstranitelný materiál. Tj. budete-li s výplní polymetakrylátovými kuličkami nespokojeni, nedá se již nikdy odstranit.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace