Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Mezonitě

Mezonitě jsou dnes celosvětovým hitem. Dnešní mezonitě jsou plně vstřebatelným materiálem, který postupně obepne po aplikaci vazivo. Jsou dvojího charakteru, buď zpevňující nebo zvedající část obličeje, kde jsou aplikovány.

Co to jsou mezonitě? Typy mezonití

Zatímco dříve se používaly nevstřebatelné, tzv. zlaté nitě, jejichž nevýhodou byla výrazná fibróza – zvazivovatění a srůsty v místě materiálu a náročnost následného např. liftingu – plastické operace, dnes se používají nitě plně vstřebatelné.

Mezonitě jsou dnes plně vstřebatelné.

V současné době jsou mezonitě celosvětovým hitem. Již existují nitě 4. generace, kdy výrobce zaručuje jednolitou postupnou vstřebatelnost nitě v období až zhruba 180 dní. Materiálově jsou vyrobeny z polylactic acid a kaprolaktonu, tedy materiálu běžně užívaného při šití v chirurgických oborech.

K čemu mezonitě slouží? Kam se jednotlivé typy mezonití umísťují?

Princip mezonití je dvojí: 

Neliftingové hladné mezonitě

Neliftingové mezonitě pleť zpevní.

Hladké mezonitěPři aplikaci neliftingové – zpevňující nitě s hladkou strukturou, která se vyrábí od velikosti 12 mm do 140 mm, je jejich úkolem vytvořit kostru pro následné vytvoření kolagenního zesíťování organizmem kolem nitě. Jsou aplikovány jako mříž, např. 6 vodorovně a 6 napříč. Tělo niť uvnitř nechce, vyšle proti ní buňky, které ji mají za úkol zlikvidovat, ale protože se jedná o velký materiál, není toho tělo schopno, proto ji stejně jako u každého většího tělesa, které se mu nepodaří vyloučit, opouzdří. Je to jako s třískou nebo trnem v patě, buď se tělu podaří vyloučit, nebo pokud to nejde, obalí jej. Když je niť správně položená na správném místě a tělo ji obalí, tak dojde tam, kde bylo potřeba, ke zpevnění původně ochablé tkáně. Nitě by se neměly dávat nekontrolovaně. Každá niť musí mít své místo, musí tam splnit svůj účel ve formě zpevnění kůže.

Tyto nitě mají tedy ze 70 % za úkol zpevnit kůži produkcí kolagenu a pouze ze 30 % mají účinek liftingu – tedy pozvednutí dané části. Dávají se do míst, které není možno zatížit kyselinou hyaluronovou, ale současně je potřebujeme zpevnit, aby povolená kůže neplandala. Nejčastěji se aplikují vedle ústního koutku, dolní části tváře, podbradku a krku. Vstřebatelnost musí být dlouhá, aby se stihla vytvořit kolem nitě podpůrná kolagenní struktura, tedy aspoň 180 dní. Jsou ženy, které si myslí, že po aplikaci hladkých nití budou do rána hezké, to v žádném případě.  U hladkých nití to takto nefunguje.

Obrázek: Aplikace mezonití do oblasti pod bradou k jejímu zpevnění.

Liftingové zoubkaté mezonitě

Liftingové mezonitě vrátí obličeji mladistvé kontury.

Liftingové mezonitě

Když nám jde hlavně o pozvednutí obličeje, návratu mladistvých kontur, použijeme jiný typ nitě, a to nitě se zoubky, které mají tah a možnost zvednutí kůže. Jsou v současné době protisměrné zoubkaté, 3D technologie, kdy jsou zoubky po celém vláknu nitě, aby mělo co největší záchyt a co největší  lifting. U těchto nití, zatímco lifting je v 70 % účinku, tak zpevnění nemůžeme očekávat ve větší míře, než ve 30 %. Od toho se odvozuje jejich použití v místech, kde potřebujeme pozdvihnout a vyrovnat tkáně. Nejčastěji je to právě oblast hrany dolní čelisti, kde se zavádí zoubkaté nitě k zvýraznění, někdy až znovuvyprofilování hrany dolní čelisti. Také s jejich pomocí zvedáme střední část obličeje, tuk gravitací spadlý k ústním koutkům přemísťujeme zpět do střední části obličeje. Efekt vidíme poměrně záhy. Je zřejmé vytažení obličeje. Opět není možné klást nitě bez ladu a skladu, musíme vědět, proč tu niť dáváme zrovna tudy, co tím chceme v kontuře obličeje docílit. Délka rozpadu i této mezonitě je garantována výrobcem 180 dní, kolagen se vytváří postupně do 3 měsíců.

Aplikace liftingových mezonití Aplikace liftingových mezonití

Fota: Aplikace liftingové nitě pod hranu dolní čelisti. Slouží k nadzvednutí dané oblasti.

Kontraindikace mezonití

Probíhající infekce, onemocnění kůže, ekzém, výrazná tvorba keloidních jizev.

Komplikace mezonití

Zánět v místě aplikace, poranění nervu, cévy.

Mezonitě - ceník

 • hladké – např. aplikace 4x4 mezonitě přijdou na 2500 Kč
 • liftingové – např. podél mandibuly na obou stranách na 3000-5000 Kč
Použití mezonití v zákrocích obličeje i břicha:

Facelift pomocí nití + video (lifting obličeje a čela) (mezonitě umístěné v obličeji a čele)

Omlazení 40+ - konkrétní kombinace zákroků (mezonitě umístěné pod bradou)

Jak vylepšit povolenou a zjizevnatělou kůži břicha po porodu (mezonitě zavedené do kůže břicha)

Jak liposukcí a nitěmi na nevzhledné břicho po porodu (mezonitě zavedené do kůže břicha)

 

Lékaři provádějící tento zákrok

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie, Praktický lékař

Pracoviště: Brno

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D. 3000 Kč
 • Mezonitě

  Pěkný den, po dlouhém zvažování jsem podstoupila minulý týden omlazení pomocí mezonití. Myslím,že mohu říct,že opravdu není čeho se bát, nebolí to a s výsledkem jsem spokojená. Vřele na tento zákrok můžu doporučit v Praze 4.

  Markét636  |  24. 04. 2017, 08:11  |  Reakcí: 3  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
  • Re: Mezonitě

   Taky jsem tento zákrok podstoupila, ale v amaryllis centru. Byla jsem tady na doporučední kamarádky a výsledek stojí opravdu za to. Přemýšlela jsem nad botoxem, ale nakonec vyhrály mezonitě.

   TáňaJ  |  07. 05. 2017, 17:06  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • Re: Mezonitě

   Také jsem navštívila centrum, dostala jsem do tohoto centra poukázku na zákrok mezonitě. Mají velice pěkné a příjemné prostředí, paní, co mi zákrok prováděla byla milá a ochotně mi zodpovídala moje otázky, protože jsem vůbec nevěděla, jak zákrok probíhá a co od něj čekat.

   Jarus  |  04. 07. 2017, 14:42  |  Reagovat  |  URL příspěvku

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní používaná v korektivní dermatologii k výplním obličeje. Navrací obličeji mladistvé kontury, váže na sebe vodu jako hydratační médium.

Botulotoxin slouží k potlačení mimiky a tím odstranění mimických vrásek v těch partiích obličeje, kde se nadměrně tvoří. Byť se nejedná o látku tělu vlastní, tak se plně vstřebá a stav se navrátí do půl roku.

Vital Injector je jedna z metod k vpravení látek do kůže se značnou výhodou oproti použití klasické jehly, nicméně nepoužitelná u pleti citlivé na podtlak se sklonem k tvorbě podlitin.

Metakryl, jak již název napovídá, rozhodně nepatří k látkám tělu vlastním. Nejedná se ani o materiál vstřebatelný. Jedná se o umělý, nevstřebatelný, ani jinak odstranitelný materiál. Tj. budete-li s výplní polymetakrylátovými kuličkami nespokojeni, nedá se již nikdy odstranit.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace