Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní používaná v korektivní dermatologii k výplním obličeje. Navrací obličeji mladistvé kontury, váže na sebe vodu jako hydratační médium.

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, pro korektivní dermatologii synteticky vyrobená. Vyrábí se v různých hutnostech, tedy mírách zesíťování.

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní užívaná k výplním a jako hydratační médium.

K čemu kyselina hyaluronová slouží? Jak se aplikuje? Jak dlouho v těle vydrží?

Hodně zesíťovaná kyselina hyaluronová slouží jako výplňový materiál k tzv. facecontouringu pro zdvižení obličeje spadeného dolů působením gravitace, k navrácení mladistvých kontur. Ta se aplikuje do oblasti spánku, jařmového oblouku. Postupně se vstřebává, tedy svou funkci plní zhruba rok a půl. Méně zesíťovaná kyselina hyaluronová se používá níže, do oblasti v okolí rtů, vstřebá se rychleji.

Aplikace kyseliny hyaluronové do oblasti jařmového oblouku Aplikace kyseliny hyaluronové

Aplikace hodně zesíťované do oblasti jařmového oblouku

Aplikace kyseliny hyaluronové do okolí rtů Aplikace kyseliny hyaluronové v okolí rtů

Aplikace méně zesíťované kyseliny hayluronové do okolí rtů

Mohou vzniknout při aplikaci kyseliny hyaluronové nějaké komplikace?

Při aplikaci hutnější kyseliny hyaluronové může dojít ke stlačení struktur v obličeji.

Při aplikaci do cévy dojde k její nekróze, rozpadu.

Co se v tomto případě dělá?

Podá se hyáza – enzym rozkládající kyselinu hyaluronovou ihned po zjištění aplikace do cévy, antitrombotika, antihistaminika, celkově kortikoidy.

Režimová opatření po aplikaci kyseliny hyaluronové

2 dny po podání kyseliny hyaluronové je vhodné dodržovat klidový režim, spát ve zvýšené poloze trupu a hlavy, neohýbat se, nevěnovat se domácím pracím, aby nedošlo k přesunu více zesíťované kyseliny hyaluronové z místa aplikace jinam.

Nejvhodnější věk pro aplikaci kyseliny hyaluronové

40+

Cena kyseliny hyaluronové

Hodně zesíťovaná 1 ml od 4000 Kč, nezesíťovaná od 2000 Kč.

Kyselina hyaluronová se používá i k aplikaci na obličej nebo ve formě tablet. Mají tyto přípravky význam?

V jaké formě je nejvhodnější ji na obličej nanášet?

Vždy záleží na tom, jak je krém vyroben, hlavně, jak je zajištěn přenos velké částice kyseliny hyaluronové přes pokožku.

Existují tablety s kyselinou hyaluronovou? Jak ty působí, má význam je užívat?

Opět záleží na tom, jak je vyřešeno vstřebávaní z trávicího traktu, protože kyselina hyaluronová je složitý mukopolysacharid. Také je důležité vědět, že ji nejde cíleně nasměrovat do kůže obličeje, ale působí po celém těle. A poslední otázkou je koncentrace, zda je vůbec po vstřebání k nějakému účinku na kůži dostatečná.

 

Lékaři provádějící tento zákrok

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Kateřina Klauzová, MBA 4500 Kč 5000 Kč
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Mezonitě jsou dnes celosvětovým hitem. Dnešní mezonitě jsou plně vstřebatelným materiálem, který postupně obepne po aplikaci vazivo. Jsou dvojího charakteru, buď zpevňující nebo zvedající část obličeje, kde jsou aplikovány.

Botulotoxin slouží k potlačení mimiky a tím odstranění mimických vrásek v těch partiích obličeje, kde se nadměrně tvoří. Byť se nejedná o látku tělu vlastní, tak se plně vstřebá a stav se navrátí do půl roku.

Vital Injector je jedna z metod k vpravení látek do kůže se značnou výhodou oproti použití klasické jehly, nicméně nepoužitelná u pleti citlivé na podtlak se sklonem k tvorbě podlitin.

Metakryl, jak již název napovídá, rozhodně nepatří k látkám tělu vlastním. Nejedná se ani o materiál vstřebatelný. Jedná se o umělý, nevstřebatelný, ani jinak odstranitelný materiál. Tj. budete-li s výplní polymetakrylátovými kuličkami nespokojeni, nedá se již nikdy odstranit.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace