Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Švédský koláč naruby (jablečný)

  • Švédský koláč naruby (jablečný)

    Včera jsem hledala nějaký rychlý recept na koláč s jablky a narazila na tento, tak se podělím. Kdyby někdo hledal inspiraci :) Švédský koláč naruby * 2 lžíce strouhanky * 4 jablka * 150 g másla * 1 hrnek mouky * 1 hrnek cukru krupice * 2 velká vejce * 2 lžičky skořice * špetka mletého muškátového oříšku * sůl 1. Troubu předehřejeme na 180 °C. Koláčovou formu vymažeme tukem, vysypeme strouhankou. 2. Jablka omyjeme, rozčtvrtíme, vykrájíme jádřince a oloupeme. Nakrájíme na slabší plátky a poklademe jimi dno koláčové formy. 3. Smícháme cukr s rozpuštěným máslem, přilijeme rozšlehaná vejce, mouku, skořici, muškátový oříšek a sůl. 4. Těsto přelijeme přes jablka a formu vložíme do trouby. Pečeme 45-50 minut.

    Naďa  |  14. 02. 2015, 08:45  |  Reakcí: 5  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Švédský koláč naruby (jablečný)

      Na receptu se mně líbí, že se neváží :-). Jinak nad tím cukrem musí člověk přivřít oko. Ty si dáš, Nadi? Nebo je to určeno pouze dětem?

      Calamity J.  |  14. 02. 2015, 10:44  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
      • Re: Švédský koláč naruby (jablečný)

        Já sladké obecně moc nejím. Ale tuhle jsem ochutnávala a musím říct, že mi chutnala moc. A to nesnáším tepelně zpracovaná jablka :)) Ani mi teda nepřišla nějak extra sladká. :)

        Naďa  |  16. 02. 2015, 12:57  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Švédský koláč naruby (jablečný)

      Díky, to bude určitě dobré - máme ty buchty s jablky moc rádi a tohle bude i pro mě super, protože vypadá na rychlovku :-)

      veruli79  |  16. 02. 2015, 10:58  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
      • Re: Švédský koláč naruby (jablečný)

        Rychlovka to je... :)

        Naďa  |  16. 02. 2015, 14:39  |  Reagovat  |  URL příspěvku
    • Re: Švédský koláč naruby (jablečný)

      mňam, asi taky zkusím

      zuzbr  |  29. 03. 2015, 12:28  |  Reagovat  |  URL příspěvku
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace