Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Grilovaný banán

Proč se grilovaný banán stane evergreenem vaší letní grilovačky? Jednoduchá a rychlá příprava. Zvládne ho připravit opravdu kdokoliv. Báječná chuť.  

Rozpis na 1 ks Nutriční hodnota 1 ks
1 banán 1080 kJ (256 kcal) 
20 g hořké čokolády min. 70 % 3 g bílkovin 
10 g sušených brusinek (rozinek) 6 g tuků
Alobal 50 g sacharidů
Příp. mražené borůvky (není potřeba)  

Pracovní postup:

Krok 1: Nachystáme si banány a podélně je nařízneme na vnitřní straně. Nalámeme si čokoládu na menší kousky a společně se sušeným ovocem naplníme banány.

Grilovaný banán

Krok 2: Banány zabalíme do alobalu.

Grilovaný banán

Krok 3: Pokud si chceme zpestřit letní grilování, vložíme banány přímo na rošt a grilujeme na přímém ohni cca 15-20 minut (zkontrolujte – bude záležet na výšce roštu a síle ohně).  Banány můžeme upravit i v troubě při 220 °C na 15-20 minut.

Grilovaný banán

Krok 4: Hotové banány rozbalíme.

Grilovaný banán

Krok 5: Banán servírujeme na talířek a jíme horké přímo ze slupky. Výborné je horký banán doplnit mraženými borůvkami (pokud jsou k dispozici). Dobrou chuť!

Grilovaný banán

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Prvním z výborných letních receptů na horké červencové dny, tedy v období sběru meruněk, je právě meruňkový dezert. Ochutnejte! S drobenkou si jej jistě zamiluje celá rodina.

Co tím mám na mysli?

Děti jezdí na skautský tábor. Tento rok je to už posedmé. Stává se tradicí, kdy peču buchty a posílám jim je klasickou poštou. Těší se na ně už celý tábor (20 kluků). Pro tento účel se osvědčily klasické (Honzovy) kynuté buchty s přídavkem celozrnné mouky a s náplní – tvarohem, povidly, mákem nebo meruňkami. Pečete také? Pokud ne, zkuste to, úspěch u dětí máte zaručen!

Trendem léta jsou zaručeně cukety. Klasické bramboráky vyměňte za cuketové placky.

Pořád jsem nemohla přijít na to, co vzít s sebou na návštěvu u přátel. Čím překvapit? Lahví vína nelze nic nepokazit. Ale vozit víno do rodiny s vlastním vinohradem? Blbost. Okamžitý nápad si vyžadoval jednoduchou a rychlou přípravu. Vyhrál to koláč z čerstvých borůvek.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace