Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda léto 2019

Milé dámy, i když to tak stran počasí vůbec nevypadá, léto se blíží mílovými kroky. A protože ten přerod z 15 stupňů na 24 může být pak velmi rychlý, nechceme se nechat počasím zaskočit. Proto jsme se na léto dopředu pečlivě připravily již nyní. Tentokrát se jedná o nádherné kousky jak elegantní módy, u které si přijdu na své právě já, tak sportovní, která sluší mé módní kolegyni Janě.

Člověk by řekl: „Dvě blondýny, těm musí sedět úplně stejné věci.“ Přesně to jsem si na počátku našeho focení v „babičkovském věku“ myslela. „To budeme soupeřit o stejné kousky.“ Ale opak je pravdou. Je naprosté minimum věcí, které můžeme obléci obě. Pouliční módu, jak jí říkám, se už na mě konečně „holky“ nesnaží věšet, po dvou letech zkoušení opravdu pochopily, že v ní vypadám jako upravenější bezdomovec. A přitom ty kousky stojí mnohdy více, než ta moje elegantní. A na Janě vypadají naprosto báječně, ubírají jí na letech.

Na léto se mimochodem obě s Janou moc těšíme. Vy určitě také, ne? My dvě speciálně proto, že téměř celé léto prochodíme v šatech. A z té letošní kolekce vypadají všechny opravdu fantasticky. A těch vzorů a střihů, že každá žena na ulici může být v podstatě originálem. 

Peněženky byly provětrány a rostoucí šatník mně po dvou letech spolupráce s Luckou umožňuje mít v podstatě na každý den jiné oblečení. Možná i po půl dnech. :-) V praxi to však vypadá jinak. Znáte to. Oblíbíte si z toho jedny, dvoje šaty, a ty pak stále točíte.

Ještě jednu sezónu a začneme na Zdravém omlazení pořádat dražby :-).

Na co se můžete těšit? Opět si vyberou všichni:

 • Hubení i dobře živení
 • Malí i velcí
 • Éteričtí i výrazní
 • Sportovně založení i ti s potřebou byznys modelů

Zkrátka letošní letní móda uspokojí lidi rozličného vkusu i potřeb.

Co mě letos nejvíce zaujalo?

Doplňky. Jak nádherné kabelky, tak hlavně, jak říká Lucka KAMENY :-). Myslí tím náhrdelníky z polodrahokamů. Ty jsou ale tak nanejvýš na krátkou ukázkovou parádu. Sedíte-li celodenně v kanceláři u počítače, doporučuji je v pracovní době sundat. Nejsou totiž nijak zvlášť lehké. Z polodrahokamů jsou i náramky.

A pak, dámy, se konečně zase začaly nosit kalhoty se zvýšeným pasem. Neskutečně příjemného střihu a materiálu. Hned jsem si oboje přivezené pořídila. Konečně budou bedra a ledviny v teple i v letním průvanu.

Co se nosí?

Stále přírodní materiály, len, pletené tašky v kombinaci s kůží, proutěné kabelky.

Barvy?

Světlounké jednoho tónu (světle béžová, starorůžová, pudrová) jak u kabelek, tak šatů, nebo naopak výrazné barvy (červená, žlutá, zelená) a výrazné i decentní květinové vzory.

Střihy?

Volné, příp. podkasané v pase. Dlouhé, krátké, plisované sukně, střihové rafinovanosti, halenky s odhalenými rameny. …ty jsou mimochodem pro mě velmi nepraktické, kdy je mi buď zima na ramena nebo horko na ruce :-). Trendy jsou rovněž košilové šaty.

Vzory

Stále proužek, hodně květinové vzory, ale i jednobarevné materiály.

Orientační ceny:

 • Šaty: 500-1000 Kč
 • Sukně: 900 Kč
 • Saka: 800 Kč
 • Topy: 250-350 Kč, lněné 500 Kč
 • Halenky: 500-700 Kč
 • Letní overal: 1200 Kč
 • Kalhoty se zvýšeným pasem: 600 Kč
 • Rifle: 900 Kč
 • Teplákový komplet: 1600 Kč
 • Kraťasy: 500 Kč
 • Tašky a baťůžky: 900 Kč, kožené 1000-1600 Kč (mimo béžové Karl Lagerfeld)
 • Náhrdelníky s polodrahokamy: 500-1000 Kč

Žádná z fotografií na tomto portálu pořízená přímo vydavatelstvím Babyonline není retušována ani vylepšována ve photoshopu. 

Letní šaty

Letní šaty Letní šaty

První model navazuje na dřívější letní sezónu, kdy jsme jej doplnily kabelkou a lodičkami ve svěží jahodové barvě.

Modré kožené květinové kabelce u béžových šatů jsem vážně neodolala. Šaty, nejen tyto, ale i následující jsou složením viskóza, polyester, bavlna, elastan v různě namíchaných kombinacích. Všechny, co jsem měla na sobě se vyznačovaly „dotykovou hebkostí“.

Letní šaty Letní šaty
 
Letní šaty Letní šaty

Nádherné jsou k jednoduchým jednobarevným šatům náhrdelníky z polodrahokamů. Trochu se pronesou, je vhodné pak nechat na chvíli šíjové svaly relaxovat. Jana má skvělou sbírku bot, nejen těch letních, kterými dovezené modely vždy vkusně doprovodí.

Letní šaty Letní šaty

V zápalu focení jsme zapomněly, že mám s sebou také dvoje povedené letní nazouváčky a další boty s otevřenými špičkami i patami, ale ty si snad místo těch lodiček snadno představíte :-)

Letní šaty Letní šaty

I k elegantním šatům se hodí, jak říkám, kabelkoidně provedené baťůžky.

Letní šaty Letní šaty

V kabelkách je dnešní móda nesmírně nápaditá, vůbec netuším, kam na ty tvary a různá provedení módní tvůrci chodí. Proužek je stále trendy, v různých směrech, oblíbená je jako loni kombinace modré a červené. 

Letní šaty Letní šaty

Letní šaty

V těchto šatech budete stejně jako Jana v dobré náladě a navíc v úplné harmonii s letním sluníčkem.

Letní šaty Letní šaty

Šaty s kouzelnými svěžími vzory můžete doplnit jak elegantní koženou kabelkou, tak stejně svěží proutěnou, nebo sportovně laděným baťůžkem.

Letní šaty Letní šaty

Tohle jsou první dlouhé šaty, které mi sluší. Příjemného materiálu ve složení 70 % hedvábí a 30 % viskózy. Stejně jako dřívější hedvábné halenky mají svůj původ v Itálii.

Letní overal

Letní overal

Elegantní topy, halenky a letní komplety

Letní komplet Letní komplet

Bílý top je materiálově len a viskóza, vedle sako je kombinací bavlna, polyester, elastan. Jedná se o historický okamžik, kdy mně Lucie konečně přivezla první sukni. A hned taková „bomba“. :-)

Letní komplet Letní komplet

Model na fotce vlevo je ukázkou, jak někdy kombinace nevhodných střihů stejného materiálu mohou doslova komplet „zabít“, kdy v něm vypadám jako „stará-mladá“. Na rozdíl od šmrncovních kombinací jednotlivých dílů kompletu před a za tímto modelem. Vpravo, když ke stejné halence přidáme kalhoty z kostýmu, model opět ožije.

Letní komplet Letní halenka

Ukázka, jak vypadá použití topu výraznější barvy do přírodně béžového kostýmu a vedle už další polyesterová halenka k ¾ kalhotám, pro mou výšku ke kotníkům.

Letní halenka

Tyhle elegantní kalhoty se zvýšeným pasem z polyesteru a elastanu jsem si doslova zamilovala. Halenka k nim má velmi zajímavý vzor.

Sportovně elegantní styl

Sportovně elegantní styl Sportovně elegantní styl

Sportovní styl jsem nechala hlavně na své kolegyni, modelce Janě. Žluté sako je z 50 % polyester, 40 % v něm je viskóza a 10 % elastan. Já se odvázala aspoň bílou džínovou bundičkou ke kalhotám se zvýšeným pasem.

Sportovně elegantní styl Sportovně elegantní styl

Obdivuji, jak Jana umí nosit i džíny s módními „otvory“, ty já si zásadně nechávat podšívat :-).

Sportovně elegantní styl

Sportovně elegantní styl Sportovně elegantní styl

Příjemné mikiny jsou bavlněné, pouze 5 % materiálu tvoří elastan.

Sportovně elegantní styl Sportovně elegantní styl

A loučíme se pro tentokrát teplákovým a kraťasovým modelem.

Jana a Jana Jana a Jana

Krásné léto vám přejí: Lucka, Andrea, Jana a Jana

Foceno v kamrlíku prodejny v Brně na Pekařské 39 (777 842 812, nejlépe po odkazu na portál Zdravé omlazení).

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Také jste zjistily, že se podle nahodilých obrázků z kolekcí v ženských časopisech neobléknete? Jde to vůbec? Nebaví vás běhat „od kšeftu ke kšeftu“ s nulovým úlovkem. Resp. pak již ze zoufalství koupíte cokoliv, jenom abyste něco měly, i když víte, že to na sebe stejně nikdy nevezmete? Tak tomuhle u mě naštěstí již odzvonilo! Jak jsem toho docílila?

Blíží se léto, kdy na sobě máme minimum vrstev, což fandí zvýraznění předností postavy a současně neznemožňuje maskovat její slabší stránky. Když však obejdete milión obchodů, nepřeháníme, přesně takto to líčí naše kolegyně Jana, která je v nechuti běhat po obchodech přeborníkem, …tedy, když obejdete těch milión obchodů a zjistíte, že ač máte celkem na pohled štíhlou postavu, tak ve všem vypadáte jak almara, vše, co příroda úplně nevychytala, se zvýrazní a klady zůstanou skryty, nabydete dojmu, že snad ty věci šijí na mimozemšťany. Věděli jsme však, že až si Jana zalamentuje, chytne se toho a nepustí, dokud něco nevymyslí, nenajde svou cestu. A podařilo se. Trvalo jí to tuším něco přes 2 roky, ale opravdu si našla „jinou“ cestu jak být šik. A s přiměřenými finančními prostředky. Přece nebude za „hadry“ na běžné nošení dávat majlant, ne? Přitom zas až tak běžně nevypadají. Posuďte sami.

Vzhledem k našemu prvotnímu zaměření na těhotenství a péči o dítě jsme se v módním okénku, respektive v obchodu Lucie, která oblékla naši kolegyni Janu, poohlédli, zda by některé modely byly využitelné i pro budoucí maminky. A kupodivu jsme zjistili, že módní kolekce léto 2017 je skutečně nadčasová a těhotným bříškům neuvěřitelně sluší. Posuďte sami na drobné ukázce níže, případně si všechny modely těhotenské módy léto 2017 můžete prohlédnout v článku portálu Babyonline.cz: Móda pro těhotné léto 2017

Hlásíme se vám opět z My Fashion Style, jak je nový název obchůdku, kde jsme začali fotit naše módní speciály. A co se na podzim nosí? Všechno. Volné i upnuté, krátké i dlouhé, elegantní lodičky i těžké cool boty do deště a nepohody. Zkrátka vybere si každý. Barvou podzimu je prý červená v odstínech až po vínovou. Dále odstíny zelené včetně khaki. Trendem podzimu se stávají kožešiny – umělé i pravé. A to v doplňcích v podobě ozdob na oblečení z jiných materiálů či jako vesty. A z léta přetrvává trend velkých kabelek i baťůžků.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace