Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda léto 2019

Milé dámy, i když to tak stran počasí vůbec nevypadá, léto se blíží mílovými kroky. A protože ten přerod z 15 stupňů na 24 může být pak velmi rychlý, nechceme se nechat počasím zaskočit. Proto jsme se na léto dopředu pečlivě připravily již nyní. Tentokrát se jedná o nádherné kousky jak elegantní módy, u které si přijdu na své právě já, tak sportovní, která sluší mé módní kolegyni Janě.

Člověk by řekl: „Dvě blondýny, těm musí sedět úplně stejné věci.“ Přesně to jsem si na počátku našeho focení v „babičkovském věku“ myslela. „To budeme soupeřit o stejné kousky.“ Ale opak je pravdou. Je naprosté minimum věcí, které můžeme obléci obě. Pouliční módu, jak jí říkám, se už na mě konečně „holky“ nesnaží věšet, po dvou letech zkoušení opravdu pochopily, že v ní vypadám jako upravenější bezdomovec. A přitom ty kousky stojí mnohdy více, než ta moje elegantní. A na Janě vypadají naprosto báječně, ubírají jí na letech.

Na léto se mimochodem obě s Janou moc těšíme. Vy určitě také, ne? My dvě speciálně proto, že téměř celé léto prochodíme v šatech. A z té letošní kolekce vypadají všechny opravdu fantasticky. A těch vzorů a střihů, že každá žena na ulici může být v podstatě originálem. 

Peněženky byly provětrány a rostoucí šatník mně po dvou letech spolupráce s Luckou umožňuje mít v podstatě na každý den jiné oblečení. Možná i po půl dnech. :-) V praxi to však vypadá jinak. Znáte to. Oblíbíte si z toho jedny, dvoje šaty, a ty pak stále točíte.

Ještě jednu sezónu a začneme na Zdravém omlazení pořádat dražby :-).

Na co se můžete těšit? Opět si vyberou všichni:

 • Hubení i dobře živení
 • Malí i velcí
 • Éteričtí i výrazní
 • Sportovně založení i ti s potřebou byznys modelů

Zkrátka letošní letní móda uspokojí lidi rozličného vkusu i potřeb.

Co mě letos nejvíce zaujalo?

Doplňky. Jak nádherné kabelky, tak hlavně, jak říká Lucka KAMENY :-). Myslí tím náhrdelníky z polodrahokamů. Ty jsou ale tak nanejvýš na krátkou ukázkovou parádu. Sedíte-li celodenně v kanceláři u počítače, doporučuji je v pracovní době sundat. Nejsou totiž nijak zvlášť lehké. Z polodrahokamů jsou i náramky.

A pak, dámy, se konečně zase začaly nosit kalhoty se zvýšeným pasem. Neskutečně příjemného střihu a materiálu. Hned jsem si oboje přivezené pořídila. Konečně budou bedra a ledviny v teple i v letním průvanu.

Co se nosí?

Stále přírodní materiály, len, pletené tašky v kombinaci s kůží, proutěné kabelky.

Barvy?

Světlounké jednoho tónu (světle béžová, starorůžová, pudrová) jak u kabelek, tak šatů, nebo naopak výrazné barvy (červená, žlutá, zelená) a výrazné i decentní květinové vzory.

Střihy?

Volné, příp. podkasané v pase. Dlouhé, krátké, plisované sukně, střihové rafinovanosti, halenky s odhalenými rameny. …ty jsou mimochodem pro mě velmi nepraktické, kdy je mi buď zima na ramena nebo horko na ruce :-). Trendy jsou rovněž košilové šaty.

Vzory

Stále proužek, hodně květinové vzory, ale i jednobarevné materiály.

Orientační ceny:

 • Šaty: 500-1000 Kč
 • Sukně: 900 Kč
 • Saka: 800 Kč
 • Topy: 250-350 Kč, lněné 500 Kč
 • Halenky: 500-700 Kč
 • Letní overal: 1200 Kč
 • Kalhoty se zvýšeným pasem: 600 Kč
 • Rifle: 900 Kč
 • Teplákový komplet: 1600 Kč
 • Kraťasy: 500 Kč
 • Tašky a baťůžky: 900 Kč, kožené 1000-1600 Kč (mimo béžové Karl Lagerfeld)
 • Náhrdelníky s polodrahokamy: 500-1000 Kč

Žádná z fotografií na tomto portálu pořízená přímo vydavatelstvím Babyonline není retušována ani vylepšována ve photoshopu. 

Letní šaty

Letní šaty Letní šaty

První model navazuje na dřívější letní sezónu, kdy jsme jej doplnily kabelkou a lodičkami ve svěží jahodové barvě.

Modré kožené květinové kabelce u béžových šatů jsem vážně neodolala. Šaty, nejen tyto, ale i následující jsou složením viskóza, polyester, bavlna, elastan v různě namíchaných kombinacích. Všechny, co jsem měla na sobě se vyznačovaly „dotykovou hebkostí“.

Letní šaty Letní šaty
 
Letní šaty Letní šaty

Nádherné jsou k jednoduchým jednobarevným šatům náhrdelníky z polodrahokamů. Trochu se pronesou, je vhodné pak nechat na chvíli šíjové svaly relaxovat. Jana má skvělou sbírku bot, nejen těch letních, kterými dovezené modely vždy vkusně doprovodí.

Letní šaty Letní šaty

V zápalu focení jsme zapomněly, že mám s sebou také dvoje povedené letní nazouváčky a další boty s otevřenými špičkami i patami, ale ty si snad místo těch lodiček snadno představíte :-)

Letní šaty Letní šaty

I k elegantním šatům se hodí, jak říkám, kabelkoidně provedené baťůžky.

Letní šaty Letní šaty

V kabelkách je dnešní móda nesmírně nápaditá, vůbec netuším, kam na ty tvary a různá provedení módní tvůrci chodí. Proužek je stále trendy, v různých směrech, oblíbená je jako loni kombinace modré a červené. 

Letní šaty Letní šaty

Letní šaty

V těchto šatech budete stejně jako Jana v dobré náladě a navíc v úplné harmonii s letním sluníčkem.

Letní šaty Letní šaty

Šaty s kouzelnými svěžími vzory můžete doplnit jak elegantní koženou kabelkou, tak stejně svěží proutěnou, nebo sportovně laděným baťůžkem.

Letní šaty Letní šaty

Tohle jsou první dlouhé šaty, které mi sluší. Příjemného materiálu ve složení 70 % hedvábí a 30 % viskózy. Stejně jako dřívější hedvábné halenky mají svůj původ v Itálii.

Letní overal

Letní overal

Elegantní topy, halenky a letní komplety

Letní komplet Letní komplet

Bílý top je materiálově len a viskóza, vedle sako je kombinací bavlna, polyester, elastan. Jedná se o historický okamžik, kdy mně Lucie konečně přivezla první sukni. A hned taková „bomba“. :-)

Letní komplet Letní komplet

Model na fotce vlevo je ukázkou, jak někdy kombinace nevhodných střihů stejného materiálu mohou doslova komplet „zabít“, kdy v něm vypadám jako „stará-mladá“. Na rozdíl od šmrncovních kombinací jednotlivých dílů kompletu před a za tímto modelem. Vpravo, když ke stejné halence přidáme kalhoty z kostýmu, model opět ožije.

Letní komplet Letní halenka

Ukázka, jak vypadá použití topu výraznější barvy do přírodně béžového kostýmu a vedle už další polyesterová halenka k ¾ kalhotám, pro mou výšku ke kotníkům.

Letní halenka

Tyhle elegantní kalhoty se zvýšeným pasem z polyesteru a elastanu jsem si doslova zamilovala. Halenka k nim má velmi zajímavý vzor.

Sportovně elegantní styl

Sportovně elegantní styl Sportovně elegantní styl

Sportovní styl jsem nechala hlavně na své kolegyni, modelce Janě. Žluté sako je z 50 % polyester, 40 % v něm je viskóza a 10 % elastan. Já se odvázala aspoň bílou džínovou bundičkou ke kalhotám se zvýšeným pasem.

Sportovně elegantní styl Sportovně elegantní styl

Obdivuji, jak Jana umí nosit i džíny s módními „otvory“, ty já si zásadně nechávat podšívat :-).

Sportovně elegantní styl

Sportovně elegantní styl Sportovně elegantní styl

Příjemné mikiny jsou bavlněné, pouze 5 % materiálu tvoří elastan.

Sportovně elegantní styl Sportovně elegantní styl

A loučíme se pro tentokrát teplákovým a kraťasovým modelem.

Jana a Jana Jana a Jana

Krásné léto vám přejí: Lucka, Andrea, Jana a Jana

Foceno v kamrlíku prodejny v Brně na Pekařské 39 (777 842 812, nejlépe po odkazu na portál Zdravé omlazení).

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Letošní letní focení je zcela netradiční. Ne tím, že jsme jej směřovali do ateliéru, ale snahou vám představit modely tří cenových kategorií. A to takových, kde samotné šaty nebo top se sukní stojí v relacích: do 1000 Kč, kolem 3500 Kč, necelých 6000 Kč.
Schválně, jestli budete schopny jednotlivé modely do kategorií nižší, střední a vyšší ceny přiřadit.
 

Milé dámy, už se vám někdy přihodilo, že jste si pořídily krásné společenské šaty na akci, ale nikdy je na ni nevynesly? V dnešní Covidové době to bohužel není nemožné. Když už jsem je nemohla použít, tak vám je alespoň ukážu, třeba vám zlepší den nebo přinesou inspiraci nejen v odívání.

Letošní podzim a zimu přinášíme monotematicky italskou značku Rinascimento. Proč? Čekala mě v listopadu 2021 tisková konference ve Varšavě spojená se vstupem našich knížek sexuální výchovy na polský trh. Ano, slyšíte dobře. A předpokládám, že váš komentář bude znít obdobně jako ty ostatní: "Lepší zemi jste si pro sexuální výchovu nemohli vybrat." Ale znáte to, miluji velké výzvy. :-) Tou první bylo, pořídit si na tiskovku vhodný outfit. A vybírat jsem musela opravdu pečlivě. Polské ženy jsou známé tím, že o sebe skutečně pečují, nemohla jsem tam přijet v ledasčem. Co bylo na výběr?

Letošní léto začalo báječně pěti dny volna a krásným, tropickým počasím. I tomu jsme přizpůsobili naše focení. Správně by mělo být přizpůsobily, protože jsme opět byly samé "baby" :-). Tentokrát s několika změnami. Parťačka Jana měla dovolenou a moje milá kolegyně Andrea pro změnu mateřskou dovolenou. Za ní zaskakovala dcera Sofi, která má po zkouškách, tak je jí jasné, že ji její akční matka nenechá dlouho odpočívat.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace