Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda léto 2017

Blíží se léto, kdy na sobě máme minimum vrstev, což fandí zvýraznění předností postavy a současně neznemožňuje maskovat její slabší stránky. Když však obejdete milión obchodů, nepřeháníme, přesně takto to líčí naše kolegyně Jana, která je v nechuti běhat po obchodech přeborníkem, …tedy, když obejdete těch milión obchodů a zjistíte, že ač máte celkem na pohled štíhlou postavu, tak ve všem vypadáte jak almara, vše, co příroda úplně nevychytala, se zvýrazní a klady zůstanou skryty, nabydete dojmu, že snad ty věci šijí na mimozemšťany. Věděli jsme však, že až si Jana zalamentuje, chytne se toho a nepustí, dokud něco nevymyslí, nenajde svou cestu. A podařilo se. Trvalo jí to tuším něco přes 2 roky, ale opravdu si našla „jinou“ cestu jak být šik. A s přiměřenými finančními prostředky. Přece nebude za „hadry“ na běžné nošení dávat majlant, ne? Přitom zas až tak běžně nevypadají. Posuďte sami.

Úvod, jak jsme se k seriálu zveřejňování kolekcí dostali, jste už asi četli. Pokud ne, stačí kliknout na Jak si zkompletovat šatník. A kolekci na léto vám již představí Jana s Luckou, která Janě nové kolekce začala vozit:

Srdečně vás u nás vítám, milé dámy. Vy, které jste s námi již déle, neřkuli oněch 10 let, co se snažíme pozvednout český internet :-), tak víte, že i když mi už táhne na 50, mentálně se cítím na nějakých šestadvacet. Tedy věk, kdy jsem již měla relativně rozum, ale současně vypadala ještě mladě a svěže. 

Před mateřskými byl můj šatník zaměřený dost na byznys, po mateřských jsem však zamířila jinam a kostýmkový styl byl už na mě příliš upjatý. Bohužel jsem dlouho nebyla schopna vytvořit si alternativu a setrvávala ve stylu, jak já říkám stará-mladá, kterého je pro náš věk v obchodech všude fúra.

Cesta z tohoto bludného kruhu ven mně zabrala dost času, úsilí a znamenala spoustu nezdarů. 

Začalo jsem ale z jiné stránky. Tu mou historii po 40 už možná znáte. Nejdříve jsem v zrcadle zjistila, že to tělo a obličej zvlášť nějak stárnou a tak jsem si nastavila péči o ně. Začala pravidelně ráno cvičit a každoměsíční kosmetiku vyměnila za jednoroční ošetření lepší kosmetikou, alias korektivní dermatologií. Něco málo jsem z této oblasti vyzkoušela, vše vám samozřejmě popsala, jak do Ženy po 40, tak sem na Zdravé omlazení. Nakonec to vypadá, že jsem zřejmě letos zakotvila u zcela jednoduché metody. Jaké? Nebojte, brzy vydáme :-). Prý nemám zabíhat. Tak zpět k oblečení.

Čili postavu, obličej a účes jsem již měla „vytuněné“. Ale to oblečení stále pokulhávalo. Původně jsem vám chtěla nějakou tu fotku z minula zařadit, ale nakonec jsem to zamítla. Nechci se již na tu hrůzu dívat. Ukážeme vám až výsledek umu stylistky s vizážistkou. Výsledek, který dokáže omladit všechny udržované ženy po 40, které už tak vypadají o nějaký ten rok mladší :-), o dalších 10 let. Toto nejsou má slova, ale přesně takto se vyjádřila jedna z našich spolupracujících vizážistek, když mě po dlouhé době viděla v obchůdku Lucie. Třeba i vám její práce na mně ukáže cestu.

Ještě, prosím, jedno upozornění: Po 40 neznamená v mém slovníku pouze období mezi 40 a 50, jak si mnohé ženy myslí, ale nazývám jím věk od 40 až třeba po 99 i více. Zkrátka to vypadá, že já už navždy zůstanu ženou po 40.

Letní kolekce 2017

Složení letní kolekce, co všechno obsahuje? Jaká je její cena?

Na úvod bych zmínila, že ta moje letní kolekce je samozřejmě naddimenzovaná, aby bylo na co se dívat, každý si vybral to svoje. Ve skutečnosti však na léto bude stačit čtvrtina oblečení, také již doma leccos určitě máte. Mnohé z oblečení užijeme i v následujícím období – rifle, halenky, topy, boty, kabelky, kardigany.

Móda léto 2017 - šatník

Šatník, který jsme fotili, obsahuje 6 šatů plus jedny večerní, 3 kardigany, 1 džínovou bundu, dvoje rifle a troje letní kalhoty, 1 sukni, dvoje kraťasy, 6 halenek nebo lehkých svetříků a 1 mikinu, 3 trika s krátkým rukávem, 3 tílka, 2 bundy (boty a kabelky nepočítám, nechávám na možnostech každého).

 • Kardigan v průměru přijde na 700-800 Kč (budu počítat 750 Kč)
 • Šaty na 700-800 Kč (750 Kč)
 • Džíny na 800-1200 (1000 Kč)
 • Kalhoty na 600 Kč
 • Kraťasy na 500-600 Kč (550 Kč)
 • Halenky na 500-600 Kč (550 Kč)
 • Mikiny na 600-700 Kč (650 Kč)
 • Trika na 350 Kč, to s černými vzory 800 Kč
 • Topy na 150 Kč
 • Bundy na 1100-1300 Kč (1200 Kč)
 • Riflová bunda na 900 Kč
 • Sukně byla moje, ale v obchodě stojí kolem 500 Kč
 • Obleček do ložnice kolem 1000 Kč

Tedy celkem jsem napočítala 22250 Kč

Ještě pro orientaci, jak jsou na tom cenově boty a kabelky:

Kožené kabely (růžová a šedá) stojí 1400-1900 Kč, umělý materiál 600-800 Kč, sportovní boty kožené 1500 Kč, plátěné 400-500 Kč, lodičky umělý materiál 500 Kč, kůže kolem 1100 Kč.

Co se letní sezónu 2017 nosí? Co si může letos v létě obléct žena po 40 :-)?

Ženy po 40 nemusí nosit jenom saka, mohou outfit oživit džínovou bundičkou, která je trendy již několik let, několik sezón po sobě a model tak bude vypadat mladistvější. Džínovou bundou můžeme doplnit jak rifle, nebo normální kalhoty, tak elegantní šaty s lodičkami, jak uvidíte v kolekci níže.

Módním trendem letošního léta jsou volány, asymetrické tvary a šaty (spadnuté z jednoho ramene apod.), podkasané šaty – ne v pase. Volány ne každému konvenují, stejně tak podkasané šaty. Tento trend není výhodný např. pro mě, protože mám užší pas, který tím nevynikne. Ale když má někdo trochu bříško, tak mu podkasání níže více sluší, protože se podkasáním to, co nechceme vystavovat, schová. 

Trendem 2017 je sportovně-elegantní styl. V něm jsem si přišla na své. 

Trendem jsou kabelky tvaru pytle. Sice z nich všechno vypadává, ale je to trend, tak si je prý máme pořídit :-). Ty opravdu nemusím. 

A hlavně ty velké kabely, vypadají módně, ale strašně těžko se v nich šmátrá, jsou naprosto nepraktické, ale je to trend a vypadá to hezky :-). Tak konečně jednou v životě budu trendy…

Také jste si určitě všimli, že různé krátké bundičky a saka nahradily elegantní kardigany. 

Žádná z fotografií na tomto portálu pořízená přímo vydavatelstvím Babyonline není retušována ani vylepšována ve photoshopu.

Chladnější dny

Móda léto 2017 - džíny, halenka, vesta Móda léto 2017 - džíny, bunda

Modely na běžné nošení – základem jsou džíny, tílko, košile, v chladnějším počasí kardigany s nebo bez rukávů či bundy – populární jsou maskáčové vzory nejen v zelené. K oficiálnější příležitosti si vezmeme lodičky, na běžné nošení se přezujeme do pohodlnějších bot. 

Móda léto 2017 - džíny, džínová bunda Móda léto 2017 - džíny, džínová bunda

V šatníku nesmí chybět základní trička v barvě bílá, černá, šedá, tmavě modrá, co se komu líbí, zkrátka neutrální barvy, které je možné nakombinovat se vším. Buď dlouhého, ¾ nebo krátkého rukávu. Stačí 3, která nakombinujeme opravdu s čímkoliv. Džínový komplet můžeme zpestřit růžovým topem, zelegantnit lodičkami.

Večer „k táboráku“

Móda léto 2017 - džíny, džínová bunda, jarní bunda dámská

O chladnějších večerech můžeme na džínový komplet přidat bundu s maskáčovým vzorem.

Je tady léto! Část první: V kalhotách.

Móda léto 2017 - kalhoty, mikina, lodičky Móda léto 2017 - kalhoty halenka, lodičky

Čtveřice letních modelů jak s letními kalhotami různých barev, zvláště populární je jemná růžová, starorůžová, jahodová, nebo s černými riflemi, doplněné halenkou, svetříkem, hedvábnou halenkou nebo mikinou s odhalenými rameny (první ze čtveřice fotek s kytkami) – také oblíbený prvek letošního léta. Ochladí-li se, přidáme vhodně barevně sladěný kardigan. Obuv volíme dle příležitosti. Nesmí chybět pytlovitý vak či větší kabela.

Móda léto 2017 - kalhoty, halenka, kardigan Móda léto 2017 - černé džíny, svetr
 
Móda léto 2017 - kalhoty, halenka Móda léto 2017 - černé džíny, halenka

Kombinace neskutečně pohodlné hedvábné halenky s různým typem kalhot. Netopýří haleny jsem si úplně zamilovala, ale i 16letá dcera si jednu vybrala, ač obě nemáme pod ní co schovávat, je opět výhodná pro plnoštíhlejší typy.

Móda léto 2017 - černé džíny, elegantní triko Móda léto 2017 - černé džíny, elegantní triko, kardigan

Jednoduše krásná kombinace elegantního trika a černých džínů, v chladnějším počasí doplněná o kardigan.

Kraťasy

Móda léto 2017 - džínové kraťase, halenka Móda léto 2017 - džínové kraťase, triko na ramínka, džínová bunda

U těch pozor při výběru na střih i délku. Původně se mně v obchodě snažili namluvit, že mně nesluší, nejen kraťasy, ale i sukně. Naštěstí jsem je ukázkou dřívějších přesvědčila o opaku, tak mně majitelka přivezla dvoje přímo na míru. Kombinovat je můžeme buď do elegantna lodičkami a netopýří halenou nebo sportovně stříbrným topem se stejně ozdobenými teniskami a pytlem.

Sukně

Móda léto 2017 - sukně, triko, stahovací punčochy

U sukní jsem se také nenechala odbýt tím, že mně nesluší a jednu vlastní s Mickymousem si přinesla. Tedy ne mou, ale půjčuje mně ji dcera Sophie na taneční lekce. I když poslední dva týdny jsem ji přestala vracet, není po ní poptávka, tak už je zřejmě moje :-). Tuto kombinaci uvítají ženy, které musí z různých důvodů nosit stahovací punčochy. Právě s těmi jsme model nafotili. Jak vidíte, i zdravotní doplněk se dá začlenit do elegantního modelu.

Letní šaty

Móda léto 2017 - letní šaty Móda léto 2017 - letní šaty, džínová bunda

A dostáváme se k tomu nejletnějšímu a nejženštějšímu – k šatům. Ukázka dvou trendy elegantních šatů samostatně a doplněné džínovou bundičkou. Jak jsem již psala, nejsou úplně mým šálkem čaje, ale úžasně se nosí, skvělý, příjemný materiál, šmrncovní design, pohodlný střih.

Móda léto 2017 - letní šaty Móda léto 2017 - letní šaty, džínová bunda
 
Móda léto 2017 - letní šaty Móda léto 2017 - letní šaty

Opět šaty, které jsou neskutečně pohodlné, i když je střihově nemusím, až na ty poslední krajkové, ale i u těch bych našla pro sebe „mouchu“ v podobě odhalených ramen.

Móda léto 2017 - letní šaty Móda léto 2017 - letní šaty
 
Móda léto 2017 - letní šaty pouzdrové Móda léto 2017 - letní šaty, džínová bunda

A konečně můj styl, jednoduše krásné pouzdrové šaty, opět se dají omladit a barevně zpestřit džínovou bundou.

Večerní šaty

Móda léto 2017 - večerní šaty

Jednoduché malé černé koktejlky – základ každého šatníku, nejen v létě a nejen 2017. Se třemi zajímavými prvky. Čelním zdobením, zajímavým výstřihem a nestejnou délkou, prodlužující se vzadu.

Noční model, ale na spaní příliš není…

Tento snímek mě stál hodně odvahy a přemlouvání, tak k němu, prosím, buďte shovívaví. Jak víte, tělo mě neživí. …zatím :-).

Móda léto 2017 - noční model

V této chvíli můj nový zdroj oblečení zaregistroval dokonce i manžel. Znalecky zhodnotil, že je to „fakt dobrý obchod“. :-)

Toť letošní kolekce módy na léto 2017 z obchodu Lucie Motyčkové na Pekařské 39 v Brně, pro individuální návštěvu a kompletaci šatníku je vhodná telefonická domluva na čísle 777 842 812. Je to rohový dům s parkováním hned u obchodu po zahnutí kolem něj doprava k vyhlášené brněnské restauraci Borgo Agnese. S tou je také naše vydavatelství spjaté, protože všechny úžasné pokrmy napsané nutriční terapeutkou pro knihy Zdravé těhotenství a Ženu po 40 vařil právě šéfkuchař této špičkové restaurace, jedné z těch, které v Česku nabízejí zážitkovou gastronomii. Dodnes mám obě knihy v kuchyni mezi kuchařkami a často z nich vařím.

Nafoťte se také! Inspirujte!

Budeme rádi, když nám připojíte i vlastní fotky letní kolekce, příp. letního líčení a účesů.

Užijte si krásné léto!

Jana Martincová společně s Andreou Blažkovou z redakce, Lucií Motyčkovou, naší dvorní stylistkou, a Hankou Čihánkovou, naší dvorní vizážistkou

P.S.: Ještě mám v hlavě jednu poznámku :): Kdyby mi někdo před dvaceti až třiceti lety řekl, že si jednou zahraji na modelku, pošlu jej na psychiatrii. Pokud by jen naznačil, že nafotím i poslední fotku výše, nazvu jej rovnou beznadějným případem.

Na módním speciálu spolupracovali:

 • Stylistka Lucie Motyčková
 • Vizážistka Hana Čihánková
 • Fotografové Lumír a Marek Smělíkovi (www.photostudio23.cz)
 • Organizátorka Andrea Blažková
 • Model Jana Martincová

 

 • Kde koupit?

  Pěkný článek. Já mám také ráda jednoduchost.

  zuzas83  |  27. 07. 2017, 07:24  |  Reagovat  |  URL příspěvku
 • Nádherná inspirace!

  Díky za inspiraci. Musím ale říct, že ačkoli autorka píše, že nemá moc ráda volné modely a dává přesnost pouzdrovým šatům, ty volné modely ji sluší víc, než upnuté - jsou voné a modelka v nich vypadá prostě uvolněně.

  veruli79  |  13. 06. 2017, 09:51  |  Reakcí: 2  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
  • Re: Nádherná inspirace!

   Děkujeme! :-) Ty volné se nosí báječně, jenom si člověk musí do nich vzít prádlo bez ramínek.

   ZdravéOmlazení.cz  |  14. 06. 2017, 18:05  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • Re: Nádherná inspirace!

   Musím souhlasit s Veruli, také mi k modelce více sedí volnější outfity. Dále mi k ní úplně nesedí tmavé kalhoty, ať už jde o džíny nebo černé legíny, které má k sukni. Ve světlých kalhotech vypadá lépe. Já osobně upřednostňuji na léto volnější halenku s pěkným motivem, ale ne moc výrazným. Halenky pak doplňuji delší sukní nebo tenkými látkovými kalhotami.

   Vikive  |  23. 06. 2017, 07:35  |  Reagovat  |  URL příspěvku

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Také jste zjistily, že se podle nahodilých obrázků z kolekcí v ženských časopisech neobléknete? Jde to vůbec? Nebaví vás běhat „od kšeftu ke kšeftu“ s nulovým úlovkem. Resp. pak již ze zoufalství koupíte cokoliv, jenom abyste něco měly, i když víte, že to na sebe stejně nikdy nevezmete? Tak tomuhle u mě naštěstí již odzvonilo! Jak jsem toho docílila?

Vzhledem k našemu prvotnímu zaměření na těhotenství a péči o dítě jsme se v módním okénku, respektive v obchodu Lucie, která oblékla naši kolegyni Janu, poohlédli, zda by některé modely byly využitelné i pro budoucí maminky. A kupodivu jsme zjistili, že módní kolekce léto 2017 je skutečně nadčasová a těhotným bříškům neuvěřitelně sluší. Posuďte sami na drobné ukázce níže, případně si všechny modely těhotenské módy léto 2017 můžete prohlédnout v článku portálu Babyonline.cz: Móda pro těhotné léto 2017

Hlásíme se vám opět z My Fashion Style, jak je nový název obchůdku, kde jsme začali fotit naše módní speciály. A co se na podzim nosí? Všechno. Volné i upnuté, krátké i dlouhé, elegantní lodičky i těžké cool boty do deště a nepohody. Zkrátka vybere si každý. Barvou podzimu je prý červená v odstínech až po vínovou. Dále odstíny zelené včetně khaki. Trendem podzimu se stávají kožešiny – umělé i pravé. A to v doplňcích v podobě ozdob na oblečení z jiných materiálů či jako vesty. A z léta přetrvává trend velkých kabelek i baťůžků.

Co se nosí v zimě? Opět všechno, co vám sluší :-). A že se toho slušivého v nové módní kolekci, kterou Lucka přivezla, našlo opravdu hodně. Pletené šaty úchvatných barev, slušivé zimní kabáty z kvalitního materiálu, ať již vlna, nebo imitace kožešiny. Nespočet opravdu teplých bund, netušíte, jak jsme se v tom fotícím kamrlíku zahřály. Hlavně jsou praktické, s krytými zády. To je asi jedna z největších výhod našeho profi-neprofi speciálu, kdy se jedná skutečně o modely, na které se pouze nedá koukat, ale dají se i nosit. Je s podivem, že i k elegantním modelům vypadají báječně čepky s kožešinovou bambulkou. 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace