Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Omlazení do 25 let

U omlazení pleti do 25 let se samozřejmě nejedná o samotné omlazení, ale metody, kterými je možno zlepšit kvalitu pleti.

Omlazení pleti do 25 let

Co řešíme na pleti do 25 let

Do 25 let jde u kůže spíše o zlepšení nedostatků způsobených hormonální dysbalancí, ať už onemocnění folikulárně vázaných jako je akné, nebo počínající projevy růžovky. 

Zásada číslo jedna pro kvalitní pleť je její vyčištění a dobrá hydratace.

V tomto věku je v podstatě nejdůležitější pravidelná péče o pleť ve smyslu čištění pleti, a to ať už čištění chemickými prostředky nebo čištění přístrojové, např. Hydrafacial, kdy jsou podtlakovým vakuovým systémem vytahovány nečistoty právě z folikulárních ústí mazových žláz a pleť je tak udržována v čistotě.

Pleť do 20 let by měla být hlavně vyčištěná, zbavená tak širokých pórů, dále dobře hydratovaná, protože mazu má většinou v tomto věku sama dost. Důležité je setrvat u jedné značky kosmetiky, nestřídat je dle reklam ve sdělovacích prostředcích nebo lifestylových časopisech, které přípravky uvádí dle balíčků zanechaných příslušnými výrobci.

Vyberte si tedy lehký hydratační krém a choďte na pravidelné čištění.

Samozřejmě jsou specifická kožní onemocnění, která vyžadují jinou péči, např. seboroická dermatitida, kdy je kůže naopak extrémně přesušená s olupujícími se šupinami, nebo různé formy atopických ekzémů, u kterých je také péče velmi individuální.

Do kůže se již nyní ukládá životní styl každého z nás

Dá se tedy říci, že z těch v dalších věkových rozhraních popsaných omlazujících zákroků pleť kolem 20 let nepotřebuje vůbec nic, vyjma pravidelného čištění a hydratace. Samozřejmě nekouřit nebo nezačít vůbec kouřit, nekonzumovat alkoholické nápoje.

Zásadou číslo dvě je chránit se přes UV zářením!

UV záření se podílí na stárnutí kůže, proto je jednou z priorit i v tomto věku důsledná ochrana.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Jedná se o velmi individuální skupiny žen. Některé ženy vypadají do 35 let naprosto nádherně a opravdu vystačí s terapií, kterou je lehký hydratační krém a pravidelné čištění kůže, ale u některých žen se již kolem 30 let začínají projevovat první známky stárnutí.

Ve věkové skupině 35 až 40 let se začínají objevovat první drobné vrásky.

Nejčastěji přichází ke korektivnímu dermatologovi poprvé právě žena po čtyřicátém roce věku, žena, která dosud žádný korektivní zákrok neabsolvovala. Do té doby si připadala mladá a krásná a nebylo tedy potřeba žádného korektivního zásahu.

Velmi důležitou informací je skutečnost, že do 50 až 55 let se snažíme využít regenerační schopnosti organismu, tedy metody popsané v předchozím věkové rozpětí, které dokáží podpořit tvorbu kolagenu. Jedná se o použití laserových paprsků, plazmy, dermaroleru apod. Po 60. až 65. roce věku v těle velmi rychle ubývá schopnost regenerace a stimulace kolagenu, takže tady již přechází žena do působnosti hlavně plastických chirurgů, kteří mění strukturu a tvar celého obličeje. Představa, že vyburcuji organismus ženy v 65 letech k tvorbě kolagenu, je scestná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace