Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Omlazení 35-40 let

Ve věkové skupině 35 až 40 let se začínají objevovat první drobné vrásky.

Omlazení pleti dle věku 35-40

Na kůži se začíná projevovat životní styl a důsledky problémů mládí

Na kůži se setkáváme s tzv. neduhy z mládí, mezi které patří atrofické jizvy po akné (jizva, která do té doby nebyla výrazná, se postupnou atrofií (úbytkem) kolagenu prohlubuje, a stává se tak výraznější), dále důsledky kouření a nadměrné konzumace alkoholu, kterými jsou  rozšířené žilky, a v neposlední řadě u žen, které se nechrání před UV zářením, se objevují počínající známky chronické expozice UV zářením. Je to tzv. barevná dyschromie, kdy kůže není jednobarevná.

V tomto věku vychází u člověka v obličeji na povrch jeho dosavadní životní styl. Některé z žen jsou zaskočeny, neboť to, co bylo ještě do 35 let hezké, najednou vypadá jinak, dochází k prvnímu zlomu a ženy právě v tomto věku začínají docházet na první estetické zákroky.

PlazmaterapieEstetické zákroky ve věku 35-40 let

Nejčastěji v tomto věku ženy docházejí na:

  • Plazmaterapii, která využívá regenerační schopnosti organismu pomocí faktorů z vlastní plasmy a krevních destiček.
  • První aplikace botulotoxinu do oblasti prvních vrásek, a to na čele, kde se setkáváme s horizontálními vráskami, mezi obočími v oblasti tzv. glabely a kolem očí.
  • Léčba kyselinou hyaluronovou, ne však vysoce zesíťovanou pro výplně, ale nezesíťovanou, která slouží k oživení kůže, její hydrataci.

Kolem 35. roku věku se skutečně jedná o omlazující, pokožku osvěžující, oživující metody.

Plazmaterapie - srovnání stavu před a po zákroku Plazmaterapie - srovnání stavu před a po zákroku

Fota: Plazmaterapie - srovnání stavu před (vlevo) a po (vpravo) zákroku.

K tomu můžeme využít i přístrojové miniinvazivní zákroky, jako jsou:

  • Radiofrekvence neinvazivní
  • Semiinvazivní jehličková radiofrekvence
  • Laserové masky, kdy na kůži naneseme gelovou masku a osvítíme laserem – mají vypínací (liftingový efekt)

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

U omlazení pleti do 25 let se samozřejmě nejedná o samotné omlazení, ale metody, kterými je možno zlepšit kvalitu pleti.

Jedná se o velmi individuální skupiny žen. Některé ženy vypadají do 35 let naprosto nádherně a opravdu vystačí s terapií, kterou je lehký hydratační krém a pravidelné čištění kůže, ale u některých žen se již kolem 30 let začínají projevovat první známky stárnutí.

Nejčastěji přichází ke korektivnímu dermatologovi poprvé právě žena po čtyřicátém roce věku, žena, která dosud žádný korektivní zákrok neabsolvovala. Do té doby si připadala mladá a krásná a nebylo tedy potřeba žádného korektivního zásahu.

Velmi důležitou informací je skutečnost, že do 50 až 55 let se snažíme využít regenerační schopnosti organismu, tedy metody popsané v předchozím věkové rozpětí, které dokáží podpořit tvorbu kolagenu. Jedná se o použití laserových paprsků, plazmy, dermaroleru apod. Po 60. až 65. roce věku v těle velmi rychle ubývá schopnost regenerace a stimulace kolagenu, takže tady již přechází žena do působnosti hlavně plastických chirurgů, kteří mění strukturu a tvar celého obličeje. Představa, že vyburcuji organismus ženy v 65 letech k tvorbě kolagenu, je scestná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace