Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Laserová liposukce břicha

Mnoha ženám zůstává po opakovaných porodech oblast tuku v okolí pupku nereagující na cvičení. Často je spojena s nepěknou, striemi prostoupenou kůží bez elasticity. Právě jim může výrazně pomoci právě liposukce břicha.

Co je laserová liposukce břicha

Metody jsou stejné jako pro všechny liposukce – viz kapitola Liposukce.

Zaměříme se tedy na popis konkrétní liposukce břicha na obrázcích. Tímto zákrokem se stále častěji zabývají právě korektivní dermatologové.

U liposukce v oblasti břicha s nepěknou kůží v okolí pupku využijeme po odsátí tuku následného působení laseru ke smrštění kůže.

Režimová opatření před laserovou liposukcí břicha

Žádná výrazná opatření před tímto typem liposukce nejsou. Samozřejmě jako před každým zákrokem jíst nedráždivou, nenadýmavou stravu, vhodná jsou hygienická opatření typu depilace.

Jak laserová liposukce břicha probíhá?

Laserová liposukce břicha spočívá:

 1. nejprve v aplikaci tumescentní anestezie, rozvolnění vazeb tukových buněk
 2. rozpuštění tuku laserem,
 3. odsátí roztátého tuku a
 4. posledním krokem je opětovná aplikace laseru, která slouží ke stažení kůže.
Aplikace tumescentní anestezie, rozvolnění tuku. Aplikace tumescentní anestezie, rozvolnění tuku.

Fota: Aplikace tumescentní anestezie, rozvolnění tuku.

Rozpuštění tuku laserem a odsátí roztátého tuku. Rozpuštění tuku laserem a odsátí roztátého tuku.

Fota: Rozpuštění tuku laserem a odsátí roztátého tuku.

Laserová liposukce břicha Laserová liposukce břicha

Fota: Přístroje pro laserovou liposukci břicha - odsávačka a laser. U odsávačky nádoba se 700 ml odsátého tuku.

Délka liposukce břicha, bolestivost

Záleží na rozsahu ošetřované oblasti. Liposukce na fotkách trvala přesně jednu hodinu, jinak jde většinou o zákrok delší, a to asi dvouhodinový.
Nepříjemná je pouze aplikace anestezie, mírně štípe, následné úkony jsou cítit pouze jako tlak.

Režimová opatření po liposukci břicha, pracovní neschopnost

Po liposukci břicha je nutné:

 • Používání elastického prádla (5 dní v kuse, dalších 14 dní na noc)
 • Týden šetřící režim bez sportu
 • Medikace – léky:
  • celkové antibiotikum, kdy začátek podání může být i před zákrokem
  • léky proti otokům jak celkově, tak místně (např. Reparil gel, Raparil dražé 3x denně 2 po dobu cca dvou dní a poté 3x denně jednu – každý lékař preferuje vlastní doporučenou medikaci ke zmírnění otoků a podpoře hojení)
  • dezinfekční sprchový gel po dobu 14 dní
 • Vyhnout se infekčnímu prostředí, zákroky se dělají převážně na podzim, v zimě a na jaře, léky je nutno pořídit si dopředu, stejně tak potraviny
 • Jakoukoliv zimnici, třesavku, cokoliv nestandardního ihned hlásit lékaři
 • Neleknout se vytékání tekutiny z břišní stěny – to je na zákroku asi to nejméně příjemné, z vpichů po dobu asi 3 dnů po zákroku odtéká tekutina zbarvená krví
 • Pracovní neschopnost není nutná, ale vzhledem k předchozímu bodu je vhodné liposukci absolvovat na konci pracovního týdne, např. ve čtvrtek s následným volnem a klidovým režimem

Péče o břicho po liposukci

Po liposukci je břišní stěna nateklá, plná hematomů, které se postupně vstřebávají. Z břišní stěny bude ještě první dny vytékat roztok zbarvený krví. Když budete celodenně ve vertikální poloze, tj. sedět, stát, otok se vám přesune i do oblasti genitálií.
Na zákrokovém sále si obléknete elastické prádlo a do dalšího večera nijak o břicho nepečujete. Pak jej poprvé osprchujete za použití antiseptického mýdla a ošetříte gelem dle instrukcí lékaře.

Cvičení, sport po laserová liposukci břicha

První den velice opatrně, aby nedošlo ke krvácení, žádný větší pohyb, hlavně se vyhnout obchodům, shromážděním apod.
Druhý den je vhodné se již začít hýbat, samozřejmě vám otok neumožní pohyb v běžném rozsahu, budete možná chodit v mírném předklonu.
Klidový režim by měl trvat celý týden, toto je však velmi individuální: „Pravidelně každé ráno cvičím, jedenkrát týdně chodím na sport. Zákrok jsme prováděli ve čtvrtek odpoledne, v pondělí jsem sport vynechala, ale v úterý – tedy 5. den ráno jsem vyzkoušela svou obvyklou cvičební sestavu. Ještě stále přetrvávající otok břicha mně nedovolil dělat pohyby v celém jejich rozsahu, ale vzhledem k tomu, že jsem byla zvyklá cvičit, bez cvičení se mně uvolňoval břišní sval, pokládala jsem za vhodné cvičení co nejdříve zařadit. Samozřejmě pokud někdo pravidelně necvičí, je vhodné tomu přizpůsobit i režim po liposukci.“

Zhodnocení výsledku laserová liposukce břicha

Výsledek může být patrný pár týdnů po zákroku – ihned na další kontrole, není tomu tak však vždy: „Měla jsem velmi dlouho nateklou a současně citlivou celou stěnu břišní, navíc díky výpadku cvičení mně břišní stěna ještě více povolila. Pozitivní výsledek na fotce byl znatelný až zhruba po 5 měsících.“
„Toto byl pro mě hraniční zákrok, který jsem byla ochotna a schopna udělat pro sebe a pro vědu,“ svěřuje se naše modelka, ale z dnešního pohledu jsem velice ráda, že jsem do toho šla. Pevně věřím, že po odstranění onoho tukového klobouku, kdo by věřil, že se tam ukrývá 700 ml tuku, půjde mnohem lépe pracovat s břišními svaly."

Stav před laserovou liposukcí břicha Stav po laserové liposukci břicha

Fota: Srovnání stavu před a po laserové liposukci břicha v oděvu.

Stav před laserovou liposukcí břicha Stav po laserové liposukci břicha

Fota: Srovnání stavu před a po laserové liposukci břicha.

Stav před laserovou liposukcí břicha Stav po laserové liposukci břicha

Fota: Srovnání stavu před a po laserové liposukci břicha.

Stav před laserovou liposukcí břicha Stav po laserové liposukci břicha

Fota: Srovnání stavu před a po laserové liposukci břicha.

Stav před laserovou liposukcí břicha Stav po laserové liposukci břicha

Fota: Srovnání stavu před a po laserové liposukci břicha.

Stav před laserovou liposukcí břicha Stav po laserové liposukci břicha

Fota: Srovnání stavu před a po laserové liposukci břicha.

Cena laserové liposukce břicha

od 20000 Kč, celého břicha 25 000 Kč, s následnou léčbou a prádlem necelých 12000 Kč.

P.S.: Zákrok nebyl sponzorován žádnou farmaceutickou společností, dovozcem materiálů korektivní dermatologie, ani žádným lékařským centrem. Byl plně uhrazen vydavatelstvím Babyonline, které pravdivě zaznamenalo všechny aspekty prováděného zákroku.

Lékaři provádějící tento zákrok

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie, Praktický lékař

Pracoviště: Brno

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Známe to všechny. Období po 40, nebo spíše k padesátce, kdy obličej přestává být takový svěží a šťavnatý, všechno klesá dolů, včetně ústních koutků, takže vypadáme takové smutnější a zvětšující se propadliny pod očima k tomu přidají ještě známky únavy. Co s tím? Metod je dnes spousta. Ale i v našem věku se snažme volit ty, které čím méně změní výraz obličeje, tím více mají vliv na kvalitu kůže a výsledný pocit zdraví a svěžesti, kterým pak vyzařujeme na své okolí. 

V medicíně je použití léčby vlastní krví běžné. Můžeme se s ním setkat např. v ortopedii, kde se aplikuje do kolen a ostatních kloubů. Plazmou si sportovci léčí natrženou Achillovku a další poškození. Stejně jako v kůži i v jiných strukturách vyvolává hojivý proces. Korektivní dermatologie pouze převzala známé a ověřené know-how k omlazujícím účelům.

Víte, že má v několika opakováních i výrazný liftingový efekt? Ostatně vypnutí v oblasti dolní čelisti a změna smutného a unaveného obličeje ve svěží je patrné i na miniaturách. Podrobnosti v článku.

Video zachycuje třífázové odstranění žilek na nohách v průběhu pěti týdnů, některé z nich již byly pro sklerotizaci hraniční. V první fázi byla provedena sklerotizace, za 3 týdny po ní druhá sklerotizace a první fáze působení cévního laseru na žilky. Za dva týdny proběhl druhý laser. Výsledky před a po jsou patrné i z fotografií. Po zhojení modřin a jizviček po laseru je ve skutečnosti rozdíl stavu před a po ještě patrnější.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace