Inzerce

Fytoterapie recidivujících bradavic

Tahle diagnóza se snad nevyhne žádnému školou povinnému dítěti. Mohu potvrdit, že ani u obou mých dětí tomu nebylo jinak. Samozřejmě i já v dětství zápasila s opakovaně se objevující bradavicí. Byla sice jenom jedna, ale její hloubka a umístnění na plosce nohy v oblasti paty stály za to, opravdu si nemohla vybrat lepší místo. Trvale mě opustila až po rozsáhlém operačním výkonu, a to plošně i do hloubky. Moje děti naopak trpěly na menší bradavice. Tekutý dusík vůbec nepomáhal, ale u obou jsem byla úspěšná s vytrvalou každodenní aplikací velmi agresivního roztoku na bradavice. Tento každovečerní rituál po dobu několika měsíců děti opravdu neměly v lásce. To jsem ovšem nevěděla, že se na to dá jít i jinak. Jak? Třeba fytoterapií pana dr. Landy.

Kdy se poprvé u dcery bradavice objevily a jaký byl jejich rozsah?

Šlo o dlouhodobý problém. První bradavice (velikost 1,5 – 2 cm) se u dcery objevila již na druhém stupni ZŠ, zhruba ve 12 letech, zřejmě po absolvování výuky plavání. Další následovaly postupně o pár let později.

Můžete popsat další vývoj? Pomáhala doporučená léčba?

V prosinci 2014 jsme přistoupili k chirurgické léčbě (elektrodestrukci bradavice na levé patě). Hojení bylo zdlouhavé a bolestivé, ale bradavice na čas zmizela a vypadalo to nadějně. Po nějaké době se nicméně vrátila, a navíc přibyly i další na druhé noze. Následovala série stejně neúspěšných ošetření na kožním oddělení (vypalování tekutým dusíkem, různé masti a roztoky). Došlo však pouze k přechodnému zmenšení, a to jen jedné z bradavic.

Kdy jste se s problémem svěřili panu doktorovi?

Když jsem viděla, jak je fytoterapie úspěšná u mě (odstranění bláta ve žlučníku) a syna (léčí se s nespecifickým zánětem střevním), rozhodla jsem se panu doktorovi svěřit i dceru. Čaje začala pít před půl rokem (březen 2020).

Co pan doktor dceři předepsal a s jakým efektem?

Pan doktor předepsal dceři jeden čaj a dvě tinktury. Po pravidelné konzumaci čaje a doprovodné lokální aplikaci dvou tinktur pana doktora Landy konečně došlo k opravdovému zlepšení. Od počátku této léčby (jaro 2020) vymizely dosud (září 2020) dvě ze tří bradavic. Poslední (problematická a největší mateřská) bradavice se zmenšila ze dvou centimetrů na průměr 0,3 – 0,5 cm.

Mohla byste na závěr ještě srovnat snášenlivost dřívějších metod s metodami dr. Landy?

Řekla bych, že je to skoro nesrovnatelné. Po chirurgickém odstranění měla dcera na patě hluboký „kráter“. Jednalo se o velmi bolestivý zákrok, jehož bezprostředním následkem byl život omezující režim. U čajů a tinktury nic takového pochopitelně není, vzhledem k tomu, že jde o konzervativní typ léčby.

Ještě je potřeba zdůraznit, jak uvádí paní doktorka, že: „Všechny čaje jsou připravovány pacientovi na míru. Všemu předchází osobní konzultace s probráním anamnézy, současných obtíží a studiem dosavadních lékařských zpráv. Pan doktor Landa s pacienty udržuje kontakt a pečlivě sleduje průběh jejich léčby.“

© Babyonline, s.r.o., 2020

Další užívání tohoto díla je možné pouze s písemným souhlasem vydavatelství Babyonline, které by nejdříve muselo získat svolení pacienta, kterého se daná kazuistika týká.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Představte si čerstvého šedesátníka, pracovně úspěšného manažera s vybudovanou kariérou, který by mohl sklízet těsně před důchodem plody své práce i rodinného života, užívat si vnoučat. Jak už to v životě chodí, každá mince má dvě strany. Tou rubovou je v případě pana JC stresující pracovní prostředí. 

K bylinkám jsem měla velmi srdečný vztah odjakživa. Již v době mého dětství, kdykoliv byste přišli k nám domů, vybrali byste si z několika bylinných čajů nebo velmi kvalitního černého. Tuto tradici jsem uchovala dodnes.

Jak mohou pomoci účinné látky z bylin u nádoru vaječníku s metastázami? Jedná se o další neuvěřitelnou kazuistiku, tedy příběh skutečné pacientky, tentokrát lékařky.

S paní doktorkou jsme rozhovor začaly netradičně. Víte, ono skočit hned na úvod telefonátu do příběhu jednoho z nejzhoubnějších nádorů se nám asi oběma příliš nechtělo.

Jak vytváří a používá bylinné receptury MUDr. Landa?

Jak si představit moderního fytoterapeuta, jakým pan doktor Landa je? Myslíte, že již za rozbřesku běhá po stráních a plní bylinami svou bavlněnou zástěru? Nebo naopak tušíte, že by bylo škoda ztrácet čas okopáváním záhonů s rostlinami, když je široko daleko jediný s excelentními výsledky fytoterapie jako podpůrné léčby řady nemocí?

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace