Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Čištění pleti

Každodenní čištění pleti patří mezi základní ošetření domácího charakteru. Mělo by probíhat každé ráno a každý večer doma.

Čištění pleti

Čištění pleti dle jejího typu

Domácí čištění pleti záleží na typu pleti, který ošetřujeme. Pleť, která vykazuje známky zvýšeného mazotoku, to znamená, že je mastná, má rozšířené póry, projevují se u ní zánětlivé projevy na kůži, ošetřujeme a čistíme jinak, než kůži suchou. 

Mastná pleť

U kůže, která má výrazný zánětlivý potenciál, s nějakou formou akné, acné papulopustulosa, s hnisavými červenými papulami, používáme čistící prostředky s antibakteriální složkou, alkoholem nebo látkami dezinfikujícími danou oblast. Důležité je tuto pleť výrazně nepřemašťovat. To znamená, že bychom látky potřebné na tento typ pleti měli používat spíše v gelové formě a ve formě lotií. Velkou výhodou je u mastné pleti používání pěnových čistidel, které nám po nanesení malé dávky pěny slouží k omytí obličeje.

Suchá pleť

U suchého typu pleti používáme jednoznačně přípravky na bázi vody, a nebo preparáty na bázi lehkých mléčných čistidel. Naopak od mastného typu pleti nepoužíváme látky, které pleť odmašťují a ještě více kůži vysušují. 

Smíšená pleť

U smíšené pleti si v péči musí žena vysledovat, jaký typ přípravku ji vyhovuje, aby kůže nebyla buď přesušená, nebo se zase výrazně nepřemašťovala.

Pravidelná domácí péče o pleť by měla být jednou za 4-6 týdnů doplněna návštěvou u kosmetičky, nebo vyčištěním pleti přístrojem Hydrafacial, jedná se o přístrojové ošetření pleti s hloubkovým čištěním pomocí vodního víru a vakua. Navíc provádí masáž.

Hydracifál

Přípravek k čištění pleti pro všechny typy pleti:

 

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Hydrafacial je unikátní, velmi účinná metoda čištění pleti s následným antioxidačním ošetřením pleti a dalšími přídatnými funkcemi pro mastnou pleť, akné, drobné jizvy či otoky v obličeji.

 

S jistotou víme, že sluneční záření a citlivá kůže kožního typu I, II jsou faktory, které výrazně zvyšují riziko vzniku maligního melanomu. Je to jedno z mála preventivních opatření, které můžeme ovlivnit. Sluneční záření se skládá kromě viditelného světla z infračervených paprsků, které zodpovídá za teplo a ultrafialového záření, které má významné biologické účinky. Z hlediska vzniku nádorových onemocnění je rozhodující především záření v ultrafialové oblasti. Ultrafialové spektrum dělíme na 3 části: UVA, UVB a UVC.

Přijde vám, že si pořád na sebe něco mažete a ono nic? Žádný efekt? Může to být neúčinným přípravkem péče o pleť, ale také tím, že jste se před a po nevyfotila :-). Kosmetice jsem oproti korektivní dermatologii nikdy příliš nevěřila, o to více jsem byla překvapena po měsíčním otestování vybraných produktů velmi kvalitní kosmetiky péče o pleť 40+. Posuďte sami.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace