Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Péče o oční okolí

Oční okolí je nejvíc dráždivá oblast, nejvíc náchylná například na kontaktní alergické reakce. V okolí očí se nám také nejčasněji projevují první známky stárnutí, první drobné mimické vrásky, první drobné vrásky senilní. 

Z výše uvedeného důvodu máme tendenci na oční okolí doslova „plácat“ páté přes deváté. Důsledkem takovéto péče je vznik kontaktní alergické reakce v oblasti očního okolí u každé třetí až čtvrté ženy. Kůže je zde totiž velmi jemná a reaguje citlivě na jakoukoliv kosmetiku. 

Jak by tedy správná péče o oční okolí měla probíhat?

Oční okolí každý den očistíme tamponem s čistidlem, které působí i na voděodolné řasenky a další dekorativní kosmetiku. U péče o oční okolí platí poučka, a to přípravky na oční okolí nestřídat. Vybrat si jeden až dva preparáty, které budeme střídat v jedno- dvou- až tříletých intervalech. Tedy nestřídat každých 14 dní jiný přípravek, neboť tím zvyšujeme riziko vzniku kontaktní alergické reakce. Zásadně používáme jenom kvalitní přípravky určené na oční okolí.

Jedním z nejvhodnějších krémů na oční okolí s minimem potenciálu k alergickým reakcím je http://zdraveomlazeni.cz/eshop/dermaheal-cosmeceutical-ocni-krem-proti-vraskam-15-ml/c36/p25

Oční krém proti vráskám od Dermahealu

„Dříve jsem byla nucena kvůli extrémní citlivosti používat na oční okolí indiferentní krémy bez účinných látek. Nevzdávala jsem však hledání přípravku, které pleť v oblasti očí snese a současně zvýší její elasticitu, zlepší vzhled pokleslých víček. Až jsme objevili Dermaheal, oční krém, který nejen, že neštípe, ale také výrazně zlepšuje oční okolí stran vrásek. Viz testování s nafoceným stavem před a po měsíci používání,“ dodává zakladatelka portálu ZdravéOmlazení.cz Jana Martincová.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Hydrafacial je unikátní, velmi účinná metoda čištění pleti s následným antioxidačním ošetřením pleti a dalšími přídatnými funkcemi pro mastnou pleť, akné, drobné jizvy či otoky v obličeji.

 

S jistotou víme, že sluneční záření a citlivá kůže kožního typu I, II jsou faktory, které výrazně zvyšují riziko vzniku maligního melanomu. Je to jedno z mála preventivních opatření, které můžeme ovlivnit. Sluneční záření se skládá kromě viditelného světla z infračervených paprsků, které zodpovídá za teplo a ultrafialového záření, které má významné biologické účinky. Z hlediska vzniku nádorových onemocnění je rozhodující především záření v ultrafialové oblasti. Ultrafialové spektrum dělíme na 3 části: UVA, UVB a UVC.

Přijde vám, že si pořád na sebe něco mažete a ono nic? Žádný efekt? Může to být neúčinným přípravkem péče o pleť, ale také tím, že jste se před a po nevyfotila :-). Kosmetice jsem oproti korektivní dermatologii nikdy příliš nevěřila, o to více jsem byla překvapena po měsíčním otestování vybraných produktů velmi kvalitní kosmetiky péče o pleť 40+. Posuďte sami.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace