Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Frakční jehličková radiofrekvence

Frakční jehličková radiofrekvence pomocí elektrického výboje stimuluje tvorbu kolagenu a vypíná pokožku. Užívá několik nástavců od neinvazivních přes méně po více invazivní, které jsou na zkvalitnění kůže nejúčinnější.

Přirozenost – materiál: Neinvazivní nebo mininvazivní (jehla) dle typu nástavce – fyzikální metoda

Přístroj frakční jehličkové radiofrekvence

Věk: Nerozhoduje
Část těla: Obličej, dekolt, paže, břicho
Problém: Akné, strie, jizvy, rozšířené póry, povadlá kůže, nerovnosti pleti, hypopigmentace, hyperpigmentace, nesjednocená pleť s počínajícím úbytkem kolagenu
Cena zákroku: 3 500 Kč za sezení

Foto: Přístroj frakční jehličkové radiofrekvence

Princip působení frakční jehličkové radiofrekvence

U nástavce pronikajícího do kůže nejprve sada 36 jehliček pronikne do kůže do hloubky půl až 3 a půl mm. Energie se získává pomocí radiofrekvence, elektrickým výbojem. Část jehliček má náboj plus a část minus, mezi nimi se vytváří tepelné mosty. Díky energii dojde ke stimulaci kolagenních vláken a vypnutí pokožky. Přístroj má několik nástavců, jejichž použití se odvíjí od problému, který s ním chceme řešit. Každý klient má svůj nástavec. Nástavec se nesterilizuje. Nepoužívají se opakovaně.

Používá se anestezie při frakční jehličkové radiofrekvenci?

Může se použít lokální anestezie ke snížení citlivosti, ale zákrok se dá vydržet i bez ní.
Natření ošetřované oblasti anestetickým krémem. Natření ošetřované oblasti anestetickým krémem.

Fota 1-3: Natření ošetřované oblasti anestetickým krémem, který by měl pod fólií působit minimálně 10 minut. 

Natření ošetřované oblasti anestetickým krémem. Působení radiofrekvence.

Foto 4: Působení radiofrekvence.

Hlavice radiofrekvence před výbojem. Hlavice radiofrekvence při výboji.

Fota 5-6: Hlavice radiofrekvence před výbojem a při výboji.

Břicho po radiofrekvenci Ošetření hojivým krémem

Fota 7-8: Břicho po radiofrekvenci je ošetřeno hojivým krémem.

Typy nástavců radiofrekvence a indikace - problémy, u kterých se přístroj používá

Nástavec radiofrekvenceU frakční jehličkové radiofrekvence využíváme tří typů nástavců, které jsou odlišeny barevně. První, červený nástavec, nejintenzivnější, který hřeje v celé délce, se používá na akné, jizvy, strie, pigmentové skvrny, úpravu dekoltu, povolené paže, břicho. Druhý nástavec, modrý, u kterého hřeje pouze špička jehly, se používá na obličej, a to na vrásky, na zpevnění pleti. Třetí typ nástavce je bezjehličkový, nepoškozuje integritu kůže a používá se pro pozvednutí obličeje. Ten je nejméně používaný. Nejvíc se používají jehličkové nástavce, protože výsledky s nimi jsou výraznější.
Foto: Ukázka nástavce radiofrekvence.

Kondice pokožky po zákroku frakční jehličkové radiofrekvence

Pokožka po ošetření frakční jehličkovou radiofrekvencí zůstává zarudlá, zarudlost ustupuje do dvou hodin. 
Ve výjimečných situacích, při použití vyššího výkonu se může vytvořit stroupek.
Pokožka břicha před zákrokem. Pokožka břicha po zákroku.

Fota: Pokožka břicha před a po zákroku.

Srovnání frakční jehličkové radiofrekvence s laserem?

Frakční jehličková radiofrekvence se může provádět celoročně, odpadá u ní riziko hyperpigmentací ze slunečního záření po zákroku.
CO2 laser je razantnější, např. u léčení strií vhodnější a zákrok netrvá tak dlouho. Naopak u povislého dekoltu a povislých paží je vhodnější radiofrekvence, která je pěkně vypne.

Pokožka břicha před zákrokem. Pokožka břicha po třetí radiofrekvenci.
Fota: Srovnání pokožky břicha před zákrokem a po třetí radiofrekvenci.

Kontraindikace radiofrekvence

Akutní zánětlivé a virové onemocnění na kůži, akutní onemocnění, nádorové onemocnění.

Režimová opatření po frakční jehličkové radiofrekvenci

UV faktor 50+

Jak často je nutno frakční jehličkové radiofrekvenci opakovat?

2x po sobě s měsíční pauzou, pak á půl roku.

Zkušenosti pacientky: reakce kůže, bolestivost zákroku

„Frakční jehličkovou radiofrekvenci jsem absolvovala pro sníženou elasticitu a drobné strie na břiše, a to celkem 3x s pauzou vždy 14 dní mezi jednotlivými zákroky. První zákrok byl razantnější, stroupky se olupovaly až po dobu 3 měsíců. Následné 2 sezení způsobily pouze přechodné zarudnutí.

Bolestivost zákroku byla výrazná i přes anestézii, možná to bylo díky nedávné liposukci v dané oblasti. Ale zatímco zákroky na obličeji vydržím běžně bez anestézie, tento zákrok mně byl velmi nepříjemný i s ní.“

Bolestivost radiofrekvence je závislá na nastavení stupně výkonu přístroje, menší je na obličeji, větší na jiných partií těla.

Pro koho je frakční jehličková radiofrekvence určena? 

Jedná se o metodu pro pacienty, kteří do sebe nechtějí vpravovat cizí látky. Je založena čistě na fyzikálních principech, při kterých se energie radiofrekvenční změní na tepelnou, což vede ke kontrakci - stažení - a následné stimulaci kolagenních fibril.

P.S.: Zákrok nebyl sponzorován žádnou farmaceutickou společností, dovozcem materiálů korektivní dermatologie, ani žádným lékařským centrem. Byl plně uhrazen vydavatelstvím Babyonline, které pravdivě zaznamenalo všechny aspekty prováděného zákroku.

 

Lékaři provádějící tento zákrok

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie, Praktický lékař

Pracoviště: Brno

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie

Pracoviště: Orlová - Lutyně, Karviná - Nové Město, Orlová, Karviná

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Silvie Rafčíková, MBA 1000 Kč
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D. 1000 Kč 7000 Kč

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Známe to všechny. Období po 40, nebo spíše k padesátce, kdy obličej přestává být takový svěží a šťavnatý, všechno klesá dolů, včetně ústních koutků, takže vypadáme takové smutnější a zvětšující se propadliny pod očima k tomu přidají ještě známky únavy. Co s tím? Metod je dnes spousta. Ale i v našem věku se snažme volit ty, které čím méně změní výraz obličeje, tím více mají vliv na kvalitu kůže a výsledný pocit zdraví a svěžesti, kterým pak vyzařujeme na své okolí. 

V medicíně je použití léčby vlastní krví běžné. Můžeme se s ním setkat např. v ortopedii, kde se aplikuje do kolen a ostatních kloubů. Plazmou si sportovci léčí natrženou Achillovku a další poškození. Stejně jako v kůži i v jiných strukturách vyvolává hojivý proces. Korektivní dermatologie pouze převzala známé a ověřené know-how k omlazujícím účelům.

Víte, že má v několika opakováních i výrazný liftingový efekt? Ostatně vypnutí v oblasti dolní čelisti a změna smutného a unaveného obličeje ve svěží je patrné i na miniaturách. Podrobnosti v článku.

Video zachycuje třífázové odstranění žilek na nohách v průběhu pěti týdnů, některé z nich již byly pro sklerotizaci hraniční. V první fázi byla provedena sklerotizace, za 3 týdny po ní druhá sklerotizace a první fáze působení cévního laseru na žilky. Za dva týdny proběhl druhý laser. Výsledky před a po jsou patrné i z fotografií. Po zhojení modřin a jizviček po laseru je ve skutečnosti rozdíl stavu před a po ještě patrnější.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace