Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda jaro 2024

Potřebovala jsem nějaké "nové kousky" k natáčení svých vzdělávacích videí pro_chytre_hlavicky na IG a FB.

Volám tedy SOS do obchodu Lucky, zda nebude mít nějaké nové, již jarní kousky. "Ano, mám, zastav se v neděli."

Pro mě naprosto perfektní den, kdy je Brno bez provozu, její obchod pouze s námi, kterým vozí věci dle požadavků. To si s ní mimochodem také můžete domluvit.

Hned následující čtvrtek natáčím 20 edukačních videí, které budou postupně vydávány od 14. dubna. Nemohu vás, co videa pro vzdělávání dětí nesledujete, připravit o zážitek, proto jsme vám s kolegyní udělaly alespoň takovou malou jarní ochutnávku.

Co se nosí?

Kromě univerzální velikosti i šaty a halenky, které mají velikost S :-). Názor na kalhoty s širokými nohavicemi a nevypasovanými saky nechám na vás. Můj šálek čaje ani kávy to není, ale nafotit jsme to zkusily. Proto jsem zvolila k novým halenkám často dřívější modely kalhot. Opravdu mám již díky Lucce co kombinovat.

Materiály

Materiály jsou jarní. Mou oblíbenou je viskóza, dále velmi kvalitní bavlna a tencel - objasnění u modelu. Bohužel některé halenky jsou z polyesteru, většinou s 5% příměsí elastanu. Část zboží je polského a část italského původu.

Barvy

Pastelové, konečně pastelové, s těmi jsem opravdu zadobře.

Střihy

Většinou volné, ale až po focení jsem si přinesla krásně vypasované S šaty, sice z polyesteru, ale přímo na svou drobnou postavu.

Saka a halenky, široké kalhoty

Začneme pro mě asi nejméně povedeným modelem. Na něm je krásně vidět, zda má smysl podléhat módě. Halenka z příjemné viskózy s 8% elastanem, sako 80 % viskózy, zbytek polyester a kalhoty 68 % polyesteru, 28 viskózy a zbytek elastanu. Střih kalhot ze mě skutečně dělá postarší paní, u saka to díky mé kamufláži s postojem více zanikne.

Po tomto modelu jsem to již nevydržela a vytáhla ze skříně své dřívější modely kalhot. Omlouvám se za pár kilo navíc, do příště to vylepším :-).

Halenka se velmi povedla, je ze 100% viskózy, sako jí má pouze 30, zbytek polyester. Také se vyrábí ve stejném střihu již několikátou sezónu, v královské modři jej mám v šatníku již několik let.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Halenky

První dva polyester, tyto modely vyrábějí jak v dlouhém, tak krátkém rukávu již několikerou sezónu. První model, ozdobený zipem, příjemně svěže překvapil.

Poslední model je z bavlny se 4% příměsí elastanu.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Proužkovaná halena je z tencelu, což je materiál podobný viskóze z celulózových vláken eukalyptu. Bunda je z bavlny s příměsí elastanu. Poslední zelená halenka z 64% bavlny, 32% polyester a zbytek elastan. Tu jsem nakonec věnovala dceři a přivezla si z obchodu modrou.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Šaty

Úžasné šaty, jak střihem, tak materiálově, 100% viskóza.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Topy z minulé sezóny

Na závěr ještě úlovek dvou topů francouzské výroby z polyesteru, každý za 300 Kč z minulé sezóny, no, nechte to tam viset...

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

A jaké jsou ceny modelů?

  • Saka a bundy: cca 1000 Kč
  • Šaty: 900-1500 Kč
  • Kalhoty: 690-1300 Kč
  • Halenky, svetry a košile: 490-890 Kč
  • Topy: 300 Kč

Přejeme vám krásné jaro a snad se potkáme v létě o pár kilo lehčí!

Na módním speciálu spolupracovali:

Stylistka Lucie Motyčková (obchod Pekařská 39 v Brně, 777 842 812)

Pořízení a zpracování fotografií: Šárka Šedová, Adéla Skládaná

V modelech: Jana Martincová

Nastavení fotoaparátu: Manžel

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Také jste zjistily, že se podle nahodilých obrázků z kolekcí v ženských časopisech neobléknete? Jde to vůbec? Nebaví vás běhat „od kšeftu ke kšeftu“ s nulovým úlovkem. Resp. pak již ze zoufalství koupíte cokoliv, jenom abyste něco měly, i když víte, že to na sebe stejně nikdy nevezmete? Tak tomuhle u mě naštěstí již odzvonilo! Jak jsem toho docílila?

Blíží se léto, kdy na sobě máme minimum vrstev, což fandí zvýraznění předností postavy a současně neznemožňuje maskovat její slabší stránky. Když však obejdete milión obchodů, nepřeháníme, přesně takto to líčí naše kolegyně Jana, která je v nechuti běhat po obchodech přeborníkem, …tedy, když obejdete těch milión obchodů a zjistíte, že ač máte celkem na pohled štíhlou postavu, tak ve všem vypadáte jak almara, vše, co příroda úplně nevychytala, se zvýrazní a klady zůstanou skryty, nabydete dojmu, že snad ty věci šijí na mimozemšťany. Věděli jsme však, že až si Jana zalamentuje, chytne se toho a nepustí, dokud něco nevymyslí, nenajde svou cestu. A podařilo se. Trvalo jí to tuším něco přes 2 roky, ale opravdu si našla „jinou“ cestu jak být šik. A s přiměřenými finančními prostředky. Přece nebude za „hadry“ na běžné nošení dávat majlant, ne? Přitom zas až tak běžně nevypadají. Posuďte sami.

Vzhledem k našemu prvotnímu zaměření na těhotenství a péči o dítě jsme se v módním okénku, respektive v obchodu Lucie, která oblékla naši kolegyni Janu, poohlédli, zda by některé modely byly využitelné i pro budoucí maminky. A kupodivu jsme zjistili, že módní kolekce léto 2017 je skutečně nadčasová a těhotným bříškům neuvěřitelně sluší. Posuďte sami na drobné ukázce níže, případně si všechny modely těhotenské módy léto 2017 můžete prohlédnout v článku portálu Babyonline.cz: Móda pro těhotné léto 2017

Hlásíme se vám opět z My Fashion Style, jak je nový název obchůdku, kde jsme začali fotit naše módní speciály. A co se na podzim nosí? Všechno. Volné i upnuté, krátké i dlouhé, elegantní lodičky i těžké cool boty do deště a nepohody. Zkrátka vybere si každý. Barvou podzimu je prý červená v odstínech až po vínovou. Dále odstíny zelené včetně khaki. Trendem podzimu se stávají kožešiny – umělé i pravé. A to v doplňcích v podobě ozdob na oblečení z jiných materiálů či jako vesty. A z léta přetrvává trend velkých kabelek i baťůžků.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace