Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda léto 2022 – poznáte šaty podle ceny?

Letošní letní focení je zcela netradiční. Ne tím, že jsme jej směřovali do ateliéru, ale snahou vám představit modely tří cenových kategorií. A to takových, kde samotné šaty nebo top se sukní stojí v relacích: do 1000 Kč, kolem 3500 Kč, necelých 6000 Kč. Schválně, jestli budete schopny jednotlivé modely do kategorií nižší, střední a vyšší ceny přiřadit.  

Modely jsou převážně stylu byznys a čerpali jsme je ze tří zdrojů. Samozřejmě My fashion style na Pekařské, dále modely z Rinancimenta a poslední zařazenou je Patrizia Pepe, kdy jsem obdržela na Vánoce dárkový poukaz. Nicméně to manžel neprověřil a do poukazu se vešly pouze šaty, a to ještě s mým vlastním doplatkem :-).

Co se letos nosí?

Trendem letošního léta jsou křiklavé barvy a vzory. Z výrazných barev hlavně zelená, nejvíce trávově zelená, nebo lila, která už tady dlouho nebyla. Ale také klasicky letní modrá, oranžová nebo růžová, a vzory, nejčastěji rostlinné, nicméně i ty zvířecí, zejména tygr :-). Vzory na halenkách, sakách i šatech. Vracíme se k trendům 90. let, už jsou zase v módě široké kalhoty. Out nicméně nebudete stejně jako já na fotkách ani v těch úzkých. Délka je většinou sedmiosminová, ale návrat slaví i tříčtvrteční. V parném létě vítězí šaty, u kterých jsou hodně oblíbeným prvkem volány, včetně rukávů.

Návrat k háčkovanému oblečení

Dalším trendem je velká obliba všeho háčkovaného, od topů přes šaty po cardigany. To ale níže nehledejte, tyto modely si nepořizuji, neboť v nich vypadám jako "napletená od prababičky". Ale většině žen sluší, zjemní je.

Doplňky

Letos v létě "frčí" hlavně menší kabelky, třeba i maličké jako peněženka. Zajímavým dlouhodobým trendem je nošení slámových košíků. Ten bych si chtěla pořídit právě k těm krémovým šatům níže. Do kabelky totiž pracovní A4 formáty papírů neumístíte.

Materiály

Oblíbenými materiály jsou stále bavlna, len, viskóza a polyester. Příjemná viskóza patří k nejdražším materiálům a většinou je vyprodána v Lucčině butiku jako první. K méně příjemnému polyesteru bohužel sahají stále více i cenově dražší značky, což dokládají i modely níže.

Šaty, kam se podíváš

Čím jiným podtrhnout ženskost v létě než lehkými šaty.

První dvoje jsou nesmírně příjemné k nošení, bodejť, obsahují 60 a 70 % viskózy, která je mým nejoblíbenějším materiálem. Modré a jemně růžové níže jsou stoprocentní polyester, stejně tak o několik tónů tmavší kabátek.

Kombinace levného s drahým, šatů se sakem

Šaty Patrizia Pepe jsem pořídila v ceně 5600 Kč a nádherně je zkombinovala s veselým, díky vypasování postavě lahodícím sakem v hodnotě 1000 Kč. Bohužel vše, i v té vyšší cenové relaci je z polyesteru.

Nemusím šaty na ramínkách, ale tyto jsem si díky nádherné modré a materiálu, kterým je ze 70 % viskóza, zamilovala na první pohled a první vyzkoušení.

Kostýmy

Na večerní akce nebo v chladnější dny uvítáme kostým, který můžeme kombinovat buď se sukní, u kterých se délky prodloužily, resp. se nosí od mini, přes midi po maxi, nebo obtaženými kalhotami. Bohužel vše polyester, samozřejmě s elastanem. Cena saka je kolem 2800 Kč, kalhot 1700, sukně jsou kolem 2300 Kč.

Sukně, kalhoty, halenky a topy

Do módy čím dál více proráží plisovaná úprava jak sukní, tak šatů.

Topy a halenky můžeme libovolně zaměňovat, stejně tak by místo zelených kalhot obstála krémová sukně. Druhá halenka je opět z velmi příjemné viskózy. Svetříky a topy z Rinancimenta stojí kolem 1200 Kč, halenka o 400 více.                                                         

A tady už poslední ochutnávka kostýmu s bavlněným topem, svetrem a níže sportovní model, kde triko je kromě 6 % elastanu půl na půl bavlna s viskózou, kraťasy jsou z bavlny s 3% příměsí elastanu.

Kolik stojí modely u Lucky na Pekařské?

  • Šaty: 690-1000 Kč
  • Sako: 1 000 Kč
  • Halenky: 690 Kč
  • Top: 250 Kč
  • Kraťasy: 590 Kč

Užijte si krásnou dovolenou!

Na módním speciálu spolupracovali:

Stylistka Lucie Motyčková (obchod Pekařská 39 v Brně, 777 842 812)

Vizážistka: Hana Čihánková

Fotografové: Lumír a Marek Smělíkovi

V modelech: Jana Martincová

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Milé dámy, už se vám někdy přihodilo, že jste si pořídily krásné společenské šaty na akci, ale nikdy je na ni nevynesly? V dnešní Covidové době to bohužel není nemožné. Když už jsem je nemohla použít, tak vám je alespoň ukážu, třeba vám zlepší den nebo přinesou inspiraci nejen v odívání.

Letošní podzim a zimu přinášíme monotematicky italskou značku Rinascimento. Proč? Čekala mě v listopadu 2021 tisková konference ve Varšavě spojená se vstupem našich knížek sexuální výchovy na polský trh. Ano, slyšíte dobře. A předpokládám, že váš komentář bude znít obdobně jako ty ostatní: "Lepší zemi jste si pro sexuální výchovu nemohli vybrat." Ale znáte to, miluji velké výzvy. :-) Tou první bylo, pořídit si na tiskovku vhodný outfit. A vybírat jsem musela opravdu pečlivě. Polské ženy jsou známé tím, že o sebe skutečně pečují, nemohla jsem tam přijet v ledasčem. Co bylo na výběr?

Letošní léto začalo báječně pěti dny volna a krásným, tropickým počasím. I tomu jsme přizpůsobili naše focení. Správně by mělo být přizpůsobily, protože jsme opět byly samé "baby" :-). Tentokrát s několika změnami. Parťačka Jana měla dovolenou a moje milá kolegyně Andrea pro změnu mateřskou dovolenou. Za ní zaskakovala dcera Sofi, která má po zkouškách, tak je jí jasné, že ji její akční matka nenechá dlouho odpočívat.

Koronavirová epidemie i šílenství jsou v plném proudu. Pozadu nezůstává ani móda, která se plně adaptovala a barevně přizpůsobila jeho zbarvení. Jak? Nejvíce je skořicové. Ale také béžové, šedé, černé.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace