Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda léto 2022 – poznáte šaty podle ceny?

Letošní letní focení je zcela netradiční. Ne tím, že jsme jej směřovali do ateliéru, ale snahou vám představit modely tří cenových kategorií. A to takových, kde samotné šaty nebo top se sukní stojí v relacích: do 1000 Kč, kolem 3500 Kč, necelých 6000 Kč. Schválně, jestli budete schopny jednotlivé modely do kategorií nižší, střední a vyšší ceny přiřadit.  

Modely jsou převážně stylu byznys a čerpali jsme je ze tří zdrojů. Samozřejmě My fashion style na Pekařské, dále modely z Rinancimenta a poslední zařazenou je Patrizia Pepe, kdy jsem obdržela na Vánoce dárkový poukaz. Nicméně to manžel neprověřil a do poukazu se vešly pouze šaty, a to ještě s mým vlastním doplatkem :-).

Co se letos nosí?

Trendem letošního léta jsou křiklavé barvy a vzory. Z výrazných barev hlavně zelená, nejvíce trávově zelená, nebo lila, která už tady dlouho nebyla. Ale také klasicky letní modrá, oranžová nebo růžová, a vzory, nejčastěji rostlinné, nicméně i ty zvířecí, zejména tygr :-). Vzory na halenkách, sakách i šatech. Vracíme se k trendům 90. let, už jsou zase v módě široké kalhoty. Out nicméně nebudete stejně jako já na fotkách ani v těch úzkých. Délka je většinou sedmiosminová, ale návrat slaví i tříčtvrteční. V parném létě vítězí šaty, u kterých jsou hodně oblíbeným prvkem volány, včetně rukávů.

Návrat k háčkovanému oblečení

Dalším trendem je velká obliba všeho háčkovaného, od topů přes šaty po cardigany. To ale níže nehledejte, tyto modely si nepořizuji, neboť v nich vypadám jako "napletená od prababičky". Ale většině žen sluší, zjemní je.

Doplňky

Letos v létě "frčí" hlavně menší kabelky, třeba i maličké jako peněženka. Zajímavým dlouhodobým trendem je nošení slámových košíků. Ten bych si chtěla pořídit právě k těm krémovým šatům níže. Do kabelky totiž pracovní A4 formáty papírů neumístíte.

Materiály

Oblíbenými materiály jsou stále bavlna, len, viskóza a polyester. Příjemná viskóza patří k nejdražším materiálům a většinou je vyprodána v Lucčině butiku jako první. K méně příjemnému polyesteru bohužel sahají stále více i cenově dražší značky, což dokládají i modely níže.

Šaty, kam se podíváš

Čím jiným podtrhnout ženskost v létě než lehkými šaty.

První dvoje jsou nesmírně příjemné k nošení, bodejť, obsahují 60 a 70 % viskózy, která je mým nejoblíbenějším materiálem. Modré a jemně růžové níže jsou stoprocentní polyester, stejně tak o několik tónů tmavší kabátek.

Kombinace levného s drahým, šatů se sakem

Šaty Patrizia Pepe jsem pořídila v ceně 5600 Kč a nádherně je zkombinovala s veselým, díky vypasování postavě lahodícím sakem v hodnotě 1000 Kč. Bohužel vše, i v té vyšší cenové relaci je z polyesteru.

Nemusím šaty na ramínkách, ale tyto jsem si díky nádherné modré a materiálu, kterým je ze 70 % viskóza, zamilovala na první pohled a první vyzkoušení.

Kostýmy

Na večerní akce nebo v chladnější dny uvítáme kostým, který můžeme kombinovat buď se sukní, u kterých se délky prodloužily, resp. se nosí od mini, přes midi po maxi, nebo obtaženými kalhotami. Bohužel vše polyester, samozřejmě s elastanem. Cena saka je kolem 2800 Kč, kalhot 1700, sukně jsou kolem 2300 Kč.

Sukně, kalhoty, halenky a topy

Do módy čím dál více proráží plisovaná úprava jak sukní, tak šatů.

Topy a halenky můžeme libovolně zaměňovat, stejně tak by místo zelených kalhot obstála krémová sukně. Druhá halenka je opět z velmi příjemné viskózy. Svetříky a topy z Rinancimenta stojí kolem 1200 Kč, halenka o 400 více.                                                         

A tady už poslední ochutnávka kostýmu s bavlněným topem, svetrem a níže sportovní model, kde triko je kromě 6 % elastanu půl na půl bavlna s viskózou, kraťasy jsou z bavlny s 3% příměsí elastanu.

Kolik stojí modely u Lucky na Pekařské?

  • Šaty: 690-1000 Kč
  • Sako: 1 000 Kč
  • Halenky: 690 Kč
  • Top: 250 Kč
  • Kraťasy: 590 Kč

Užijte si krásnou dovolenou!

Na módním speciálu spolupracovali:

Stylistka Lucie Motyčková (obchod Pekařská 39 v Brně, 777 842 812)

Vizážistka: Hana Čihánková

Fotografové: Lumír a Marek Smělíkovi

V modelech: Jana Martincová

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Také jste zjistily, že se podle nahodilých obrázků z kolekcí v ženských časopisech neobléknete? Jde to vůbec? Nebaví vás běhat „od kšeftu ke kšeftu“ s nulovým úlovkem. Resp. pak již ze zoufalství koupíte cokoliv, jenom abyste něco měly, i když víte, že to na sebe stejně nikdy nevezmete? Tak tomuhle u mě naštěstí již odzvonilo! Jak jsem toho docílila?

Blíží se léto, kdy na sobě máme minimum vrstev, což fandí zvýraznění předností postavy a současně neznemožňuje maskovat její slabší stránky. Když však obejdete milión obchodů, nepřeháníme, přesně takto to líčí naše kolegyně Jana, která je v nechuti běhat po obchodech přeborníkem, …tedy, když obejdete těch milión obchodů a zjistíte, že ač máte celkem na pohled štíhlou postavu, tak ve všem vypadáte jak almara, vše, co příroda úplně nevychytala, se zvýrazní a klady zůstanou skryty, nabydete dojmu, že snad ty věci šijí na mimozemšťany. Věděli jsme však, že až si Jana zalamentuje, chytne se toho a nepustí, dokud něco nevymyslí, nenajde svou cestu. A podařilo se. Trvalo jí to tuším něco přes 2 roky, ale opravdu si našla „jinou“ cestu jak být šik. A s přiměřenými finančními prostředky. Přece nebude za „hadry“ na běžné nošení dávat majlant, ne? Přitom zas až tak běžně nevypadají. Posuďte sami.

Vzhledem k našemu prvotnímu zaměření na těhotenství a péči o dítě jsme se v módním okénku, respektive v obchodu Lucie, která oblékla naši kolegyni Janu, poohlédli, zda by některé modely byly využitelné i pro budoucí maminky. A kupodivu jsme zjistili, že módní kolekce léto 2017 je skutečně nadčasová a těhotným bříškům neuvěřitelně sluší. Posuďte sami na drobné ukázce níže, případně si všechny modely těhotenské módy léto 2017 můžete prohlédnout v článku portálu Babyonline.cz: Móda pro těhotné léto 2017

Hlásíme se vám opět z My Fashion Style, jak je nový název obchůdku, kde jsme začali fotit naše módní speciály. A co se na podzim nosí? Všechno. Volné i upnuté, krátké i dlouhé, elegantní lodičky i těžké cool boty do deště a nepohody. Zkrátka vybere si každý. Barvou podzimu je prý červená v odstínech až po vínovou. Dále odstíny zelené včetně khaki. Trendem podzimu se stávají kožešiny – umělé i pravé. A to v doplňcích v podobě ozdob na oblečení z jiných materiálů či jako vesty. A z léta přetrvává trend velkých kabelek i baťůžků.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace