Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Plazma terapie

V medicíně je použití léčby vlastní krví běžné. Můžeme se s ním setkat např. v ortopedii, kde se aplikuje do kolen a ostatních kloubů. Plazmou si sportovci léčí natrženou Achillovku a další poškození. Stejně jako v kůži i v jiných strukturách vyvolává hojivý proces. Korektivní dermatologie pouze převzala známé a ověřené know-how k omlazujícím účelům.

Přirozenost – materiál mininvazivní (jehla nebo Vitalinjector - pistole pro mezoterapii), plazma z vlastní krve odebrané před zákrokem
Věk 30+
Část těla obličej
Problém povadlá pleť
Cena zákroku cca 5000 Kč

Princip plazmaterapie

Plazmaterapie je celosvětově oblíbenou anti-aging metodou, která využívá regenerační sílu vlastního těla. Doslova vlastní krví dosáhneme omlazení pleti, zpomalení procesu stárnutí, vyhlazení vrásek.

Plazma vyvolává v kůži hojivý proces. Je bohatá na růstové faktory s regeneračním účinkem na pokožku, stimuluje tvorbu kolagenu.

Aplikuje se v kůži do povrchové a střední dermis.

Obr. 1: Mezoterapie plazmou se provádí v povrchové a střední dermis.

Příprava před zákrokem

Vzhledem k počátečnímu odběru krve je vhodné přijít na zákrok dostatečně hydratovaná/ý.

Jak se provádí plazmaterapie?

Po odběru krve v centrifuze od sebe oddělíme dle váhy těžší červenou řadu a lehčí bílou řadu – její spodní vrstvu tvoří krevní destičky. V této vrstvě se nacházejí všechny důležité látky pro ozdravění kůže, nastartování hojivého procesu.

Foto 1 vlevo: Odběr krve. Foto 2 vpravo: Centrifuga rozdělila těžší červenou řadu a lehčí bílou řadu – bílé krvinky a na rozhraní obou krevní destičky.

Foto 3 vlevo: Odběr krve. Foto 4 vpravo: Připravený aktivátor.

Foto 5 vlevo: Umístění zkumavek s odebranou krví do centrifugy - odstředivky. Foto 6 vpravo: Natažení aktivátoru.

K samostatné bílé řadě přidáme aktivátor, který rozloží destičky a vyplaví z nich všechny důležité látky pro regenerační proces. Látky aktivující interleukiny, cytosiny, a další které v poraněném místě vyvolají proces obnovy, hojení bez předchozího poranění.

Foto 7 vlevo: Byly odebrány a odstředěny 4 zkumavky krve. Foto 8 vpravo: Natažení plazmy k aktivátoru. Krevní destičky byly rozbity aktivátorem. Z destiček se vyplaví všechny důležité látky pro regenerační proces.

Následně je plazma aplikována buď pomocí caa 200 vpichů malou jehlou foto nebo Vitalinjectorem, u kterého dochází k rovnoměrnějšímu rozložení plazmy, nejsou tolik viditelné hrbolky po zákroku jako u jehly, ale i tam rychle v průběhu téhož dne vymizí, vstřebají se. Vitalinjector je nevhodný u citlivé pleti, která reaguje na podtlak vznikem podlitin, které se vstřebávají až 14 dní.

Foto 9 vlevo: Osušení obličeje a rozmasírování aplikované krevní plazmy. Foto 10 vpravo: Pleť ihned po zákroku. Hrbolky v kůži obsahují krevní plazmu. Povrch se velmi rychle vyrovná.

Foto 11, 12: Aplikace plazmy po malých dávkách drobnými vpichy do celé kůže obličeje.

Červená složka se likviduje, není pro kůži použitelná, vytvořila by v ní červenohnědé, hemosiderinové pigmentace, lidově modráky.

Je zákrok plazmaterapie bolestivý?

Ano, vpichy jsou cítit jako mírná bolest nebo štípání.

Jak dlouho aplikace plazmy trvá?

Samotná aplikace plazmy pouze kolem 15 minut, je však nutné počítat s úvodním odběrem, centrifugací a přípravou plazmy k aplikaci, tedy celkem asi 30 minut.

Co od plazmaterapie očekáváme? Jaký je efekt zákroku?

Dochází k rozjasnění, zpevnění pleti, jejímu zjemnění a hydrataci, vyhlazení mimických vrásek. Pleť vypadá mladistvější. Velmi rády ji podstupují ženy, které chtějí svou pleť omladit, ale zakládají si na přirozenosti.

Foto 13, 14: Srovnání stavu před a po zákroku.

Kdy se plazmaterapie provádí?

Jak již z předchozího vyplývá, jedná se o udržovací zákrok pro ženy do 40 let. Po 40 pak jako doplněk dalších zákroků, součást komplexní celoroční péče, nepůsobí nijak na gravitační důsledek stárnutí, tedy na povislý obličej, nedělá facelift apod., její efekt se týká pouze zlepšení kvality pleti.

Jak často se provádí?

Podle toho jak kdo potřebuje. Někdo 2-3 sezení, např. každých 14 dní nebo po třech týdnech. 

Režim pro plazmaterapii

Ošetřená/ý může odejít zpět do pracovního procesu, ale vzhledem k tomu, že došlo k porušení integrity kůže – vpichy jsou možné vstupní brány infekce, je vhodnější mít naplánovaný i po tomto zákroku klidový režim. K zákroku se navíc počítá další zátěžový faktor v podobě odběru krve, proto bych imunitu ani po tomto zákroku dále nepokoušela. Po odběru je vhodná časná a dostatečná hydratace k doplnění objemu tekutin.

Ošetřování pleti po plazmaterapii

Po plazmaterapii je vhodné využít kanálků vytvořených jehlou do kůže a pokračovat v kvalitní anti-aging péči doporučenou korektivním dermatologem nejlépe s antioxidanty nebo oligopeptidy.

Kontraindikace, kdy není možné plazmaterapii provést

Kontraindikace jsou stejné jako u jiných zákroků, a to akutní horečnaté onemocnění, onkologické onemocnění, autoimunitní choroba, relativní pak těhotenství a kojení. Není vhodná při užívání fotosenzitivních léků. Vital Injector není možné použít u pleti citlivé na podtlak, dochází k tvorbě podlitin, které se vstřebávají 10 až 14 dní. Citlivost pleti na podtlak je možno otestovat u čištění pleti Hydrafacialem.

Cena plazmaterapie

Cena plazmaterapie se pohybuje kolem 5000 Kč.

Fotodokumentace převzata z knihy Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

 

Lékaři provádějící tento zákrok

Dermatolovenerologie, Korektivní dermatologie, Praktický lékař

Pracoviště: Brno

Ceník lékařů

Lékař Cena od Cena do Poznámka
MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Chemický peeling je omlazující metoda známá již od starověku, kdy byly na pleť aplikovány výtažky z rostlin. Dnes je k dispozici široká paleta přípravků pro různé problémy, které vás mohou trápit.

Karboxyterapie je ošetření celulitidy a strií látkou tělu vlastní, CO2, v oblasti břicha, stehen, boků, rukou, podbradku, ale i bércových vředů, lupénky a čerstvě zhojených jizev.

Redpeel a bioredpeel, peeling 70% kyselinou glykolovou následován ošetřením červeným světlem pleť vyhladí, rozjasní, zlepší mikrocirkulaci, novotvorbu buněk, dodá pleti pevnost a pružnost.

Mezoterapie slouží k vpravení účinných látek do kůže, kterými bývá buď vlastní plazma, nebo kyselina hyaluronová, rovněž látka tělu vlastní, pro účely korektivní dermatologie synteticky připravovaná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace