Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Posílení imunity 2: Nastavení vlastního stravovacího režimu

Často se v nejrůznějších zdrojích dovídáme, jak často v průběhu dne jíst. Všechny je nutné brát jako návodnou inspiraci, ne jako bernou minci. Stravovací režim je čistě individuální záležitostí. I když je jednodušší si nechat něco někým naplánovat a tupě to pak kopírovat, tak vám vřele doporučujeme dát si ten čas a hlavně být ochotni přemýšlet a nastavit si stravovací režim, který vyhovuje právě vám.

Proč mně nemusí dělat dobře stravovací režim sousedky, kamarádky, ale i uznávané výživové poradkyně?

To je jednoduché. Váš metabolizmus může být naprosto odlišný jak rychlostí, tak dřívějšími zvyklostmi vašimi vlastními, tak i rodovými, kdy se některé procesy utvářely po několik předchozích generací. A vy to lusknutím prstu vše nepřenastavíte. Zkuste být tedy ke svému tělu vnímaví a dopřát mu co největší požitek z vámi konzumovaného jídla, nejen stran složení, ale i frekvence.

Musí být můj stravovací režim pravidelný, tedy stále stejný?

Určitě zjistíte, že snídaně v danou dobu se vám jeví mnohem lehčí a stravitelnější, než jindy. Stejně tak počet jídel a určitá denní doba s nimi spojená. Na druhou stranu však nejsme roboti. Když v sobotu vstanete a budete snídat v 10, určitě nebudete obědvat hned ve 12, jak je tomu v průběhu pracovního týdne, kdy vstáváte po 5. Stejně tak budete mít jiný jídelní režim na služební cestě, v den důležitého jednání, kdy většinu svého příjmu budete směřovat až po něm, kdy si jej budete moci v klidu vychutnat. Stejně tak pracovníci na noční se nebudou během dne budit během spánku na jídlo a naopak v noci hladovět, protože to tak běžně dělají.

Ukázka stravovacího režimu nutriční terapeutky

Abyste neřekli, že vás v tom necháme sami plácat, tak jsme vám nafotili takový ukázkový denní jídelníček kolegyně nutriční terapeutky Jany Eliášové jako inspiraci. Opravdu varujeme, že ten váš nemusí vypadat stejně. Právě proto v něm máte poznámky, kde a jak by se ten váš mohl lišit.

Přejeme dobrou chuť a stálé zdraví!

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Posílení imunity, …proč zrovna nyní? A kdy jindy, než po zimě, v době pandemie a před létem, které byste si jistě chtěli užít bez nemocí. Imunita je věc celostního přístupu, ostatně jako všechno v našem těle. Je ovlivňována spoustou faktorů a neméně dalších věcí naopak ovlivňuje ona sama. Jestli jste dosud neměli dostatek času a motivace, možná se vám dostane v současné době „životních omezení“ kvůli probíhající koronavirové pandemii. Nejvýznamnějším faktorem kromě genetiky, který do výsledné imunity zasahuje, je náš životní styl. Pojďme začít jím a to konkrétně od složky, která je součástí našeho životního stylu každý den, každý den ji děláme, ale ne vždy dobře. Od jídla. Prvním krokem změny našeho životního stylu může být úprava stravovacího režimu.

Správně fungující imunitní systém je nezbytný pro lidské zdraví a pohodu. Velké množství výzkumů ukazuje, že nedostatek některých živin může oslabit náš imunitní systém, snížit naši imunitní odpověď. Když tělo postihne infekce, čelíme stresu, nebo jakýmkoliv zdrojům znečištění, nároky na příjem určitých složek stravy, včetně těch posilujících imunitu, se zvyšují.

 

Selen je pro fungování lidského organismu a udržení pevného zdraví ohromně důležitý. První zmínky o jeho prospěšnosti pochází až z poloviny 20. století.

Zinek je významným antioxidantem. Antioxidanty pomáhají chránit naše tělo před oxidačním stresem. Co to znamená?

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace