Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Sangvinik

První, co každému naskočí u tohoto temperamentu je bavič. Ano, to je přesně ono. Je to osobnost otevřená, zaměřená na lidi. Stejně jako cholerik, i on bývá rád středem nějaké skupinky lidí.

Sangvinik

bavič, vypravěč příběhů, ve kterých je hlavním hrdinou, nerad poslouchá

Rozdíl je ovšem v tom, že sangvinik vypráví příběhy, v nichž bývá často hlavním hrdinou. A nejvíce ho můžeme rozhodit, pokud se najednou zeptáme na nějakou praktickou věc a pak se zapomeneme dotázat, jak to dopadlo. Doslova pak trpí přetlakem historku dovyprávět. Pokud se někdy posadí vedle vás na trase Brno-Praha, stačí 2 jednoduché otázky a odvykládá si celou cestu sám.

otevřená, kontaktní, na lidi zaměřená osobnost

Kdykoliv a kdekoliv je schopen se seznámit. Stačí např. stát ve frontě u pokladny, pohlédnout sousedovi do košíčku a už navazuje hovor. Pokud je to např. matka a vedle ní stojí její syn – dokonalý melancholik, studem by se v ten moment propadl, jak se může matka takto seznamovat.
 
Je to velice doteková povaha, často a rád se objímá, je hodně hlasitý a opět při setkání se svým „protipólem“ melancholikem můžeme někdy doslova vidět na ulici tanec, kdy se jeden přibližuje a druhý couvá.

umělecky zaměřená osobnost, které chybí systematičnost, důslednost a zodpovědnost

Je to osobnost zaměřená uměleckým směrem, takže si z přednášky místo obsahu pamatuje více, co měl přednášející na sobě. Tito lidé jsou schopni zapomenout někde děti a ženy zapomínají, kde nechaly zaparkované auto či jakým vozem vůbec přijely. Takže situace vypadá tak, že žena obrátí na vhodném místě svoji kabelku, vysype z ní všechno včetně klíčů od auta, v mezičase se seběhne několik lidí kolem a pak společně hledají vůz, k němuž pasují nalezené klíče. 
 
Rád a nadšeně slibuje, ale bohužel často odmítá převzít zodpovědnost dospělého člověka a věci pak nedotahuje do konce. I on mívá výkyvy nálad, ale na rozdíl od melancholika v krátkých intervalech.
 
Pokud s ním jdeme na kávu ve dvou, většinou nás nepustí ke slovu a když už se nám to konečně podaří, je na něm hodně vidět, že nechce poslouchat, že ho to, co povídáme, až tak nezajímá.
 
Protože má sklony k bohémskému životu, chodívá na schůzky pozdě či nepřichází vůbec. A pokud nás pozve na oběd, doporučuji vzít si peníze. Nejen, že neví, kolik jich s sebou má, ale je dost možné, že je nemá vůbec.
 
Ano, máme život brát s nadhledem, ale tomuto temperamentu by prospěla systematičnost, důslednost a zodpovědnost.
 
A nezapomeňte, každý z nás v sobě ukrývá všechny 4 temperamenty.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Je jaký je – DOKONALÝ MELANCHOLIK. Už slovo dokonalý hovoří za mnohé. Je to jedinec milující mapy, grafy, čísla, informace na internetu. Jsou to lidé, kteří mající „komínky“ ve skříni či jinde, na jejichž stole je dokonalý pořádek, vše má svoje místo a tužky jsou srovnané dle velikosti. Jejich smysl pro detail, přesnost z nich dělají vhodné kandidáty pro práci s mikroskopem, v účetnictví, s penězi apod.

Jaký je flegmatik? Tento temperament je také rád mezi lidmi, jen je uzavřený, málomluvný, rád bývá v pozici pozorovatele. Je pracovitý, spolehlivý, zodpovědný. Společně s melancholikem potřebuje jakékoliv změny hlásit hodně dopředu a pokud mu přestěhujeme pokoj či kancelář, a to ještě nečekaně, hodně a na dlouho jej to destabilizuje.
 

Mezi nejmenší (procentuálně) a přitom nejsilnější skupinu patří cholerik. Důvod je jednoduchý – ten kdo vede, musí být silný a zaměřený na cíle. Když se zeptám klientů či studentů, jak vypadá cholerik, většina odpoví: "ten, co hodně křičí…no možná je pracovitý..." to je vše... Cholerik je otevřený, zaměřený na úkoly, rychlý, zodpovědný, velkorysý, pevný a důsledný. Je to jedinec, který umí vydělávat peníze a také je dobře investovat.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace