Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Melancholik

Je jaký je – DOKONALÝ MELANCHOLIK. Už slovo dokonalý hovoří za mnohé. Je to jedinec milující mapy, grafy, čísla, informace na internetu. Jsou to lidé, kteří mající „komínky“ ve skříni či jinde, na jejichž stole je dokonalý pořádek, vše má svoje místo a tužky jsou srovnané dle velikosti. Jejich smysl pro detail, přesnost z nich dělají vhodné kandidáty pro práci s mikroskopem, v účetnictví, s penězi apod.

Melancholik

Žena – melancholik sáhne poslepu do kabelky a najde přesně to, co hledala. A stejně i muž např. ve své dílně či autě. Extrémem je bohužel urputnost, s jakou trvají na svých pravidlech a šablonách a dokáže je rozzlobit i šálek otočený uchem doleva.

Stejně jako cholerik je zaměřen na úkoly, proto je vhodné spojení těchto dvou temperamentů např. na práci podnikatel – účetní. Jen je třeba ustát cholerikovu energii a „upřímnost“. Pokud upadneme na nějaký čas do „depky“, pak jsme v ten moment v části svého melancholika. Zde je dobré věnovat se sám sobě, vysmutnět se, vyplakat. Melancholik je totiž povaha uzavřená. Má sklony žít v minulosti a stále znovu a znovu vše rozebírat ve stylu „kdybych byl býval udělal tehdy…“. A další slabinou je, že se neumějí zbavovat starého a nepotřebného. Až doslova do lakoty, což se v praxi projevuje hromaděním nepotřebného a pak není místo na nové.

Představuje se pan a paní DOKONALÍ...

Pokud má jít do společnosti, je to pro něj většinou utrpení. Když si vybírá přátele, je jich pár a kvalitních.. Výprava na slavnostní událost je veliký rituál. Melancholik je schopen si pohlídat téměř každý vlas, aby byl na svém místě, neustále se kontroluje a připomíná si svůj komplex méněcennosti. Neumí přijímat pochvaly, zapojit se do hovoru a za krátký čas vyžaduje od svého partnera, aby už  z akce odešli.

Jako rodič je velice pečlivý, jen maminky si musejí hlídat, aby neuklízely za svoje děti, především za syny. Jejich velmi silná potřeba pořádku je navádí toto dělat a za 20 let jim může jejich potenciální snacha vynadat, že ten jejich synáček si po sobě neodnese ani talíř. Takže pozor!

Jako poradce či kamarád poradí velmi dobře, jen potřebuje trochu času, aby mohl situaci analyzovat. Na rozdíl od velkorysého cholerika je melancholik skrblík, miluje výhodné koupě a je schopen kvůli několika korunám rozdílu absolvovat daleké cesty za nákupem.

 ...připraveni na každou situaci

Na druhou stranu dovolená s tímto typem je výborná v tom, že vyjíždí sice vycpaný jako klokan, ale připravený na všechno. Ví, kam se jede, zda je tam otevřeno, jak se dostaneme zpět.. prostě dokonale připraven.

Je oku lahodící pozorovat výtvory těchto lidí – detaily na cukroví, háčkování, modely letadel či malá města. Jen jejich obrovská trpělivost a pečlivost dokáže toto vytvořit.

Dokonalý melancholik je povahou spolehlivý, jen by se měl naučit více velkorysosti a humoru, neboť s tím jde všechno lépe.:-) A ještě jedno upozornění – k tomuto temperamentu patří, že všude chodí o 10-15 minut dříve. Proto je třeba s tím počítat a být už v tu dobu dokonale připraven.:-)

A nezapomeňte, každý z nás v sobě ukrývá všechny 4 temperamenty.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

První, co každému naskočí u tohoto temperamentu je bavič. Ano, to je přesně ono. Je to osobnost otevřená, zaměřená na lidi. Stejně jako cholerik, i on bývá rád středem nějaké skupinky lidí.

Mezi nejmenší (procentuálně) a přitom nejsilnější skupinu patří cholerik. Důvod je jednoduchý – ten kdo vede, musí být silný a zaměřený na cíle. Když se zeptám klientů či studentů, jak vypadá cholerik, většina odpoví: "ten, co hodně křičí…no možná je pracovitý..." to je vše... Cholerik je otevřený, zaměřený na úkoly, rychlý, zodpovědný, velkorysý, pevný a důsledný. Je to jedinec, který umí vydělávat peníze a také je dobře investovat.

Jaký je flegmatik? Tento temperament je také rád mezi lidmi, jen je uzavřený, málomluvný, rád bývá v pozici pozorovatele. Je pracovitý, spolehlivý, zodpovědný. Společně s melancholikem potřebuje jakékoliv změny hlásit hodně dopředu a pokud mu přestěhujeme pokoj či kancelář, a to ještě nečekaně, hodně a na dlouho jej to destabilizuje.
 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace