Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Flegmatik

Jaký je flegmatik? Tento temperament je také rád mezi lidmi, jen je uzavřený, málomluvný, rád bývá v pozici pozorovatele. Je pracovitý, spolehlivý, zodpovědný. Společně s melancholikem potřebuje jakékoliv změny hlásit hodně dopředu a pokud mu přestěhujeme pokoj či kancelář, a to ještě nečekaně, hodně a na dlouho jej to destabilizuje.  

Flegmatik

Je to povaha hloubavá a jejím heslem je „mír téměř za každou cenu“. Proto je vhodný např. na pozici ředitele školy, který musí často udržovat mnoho stran v klidu a míru. Někdy bývá zvolen do vedoucí pozice místo cholerika, neboť je schopen vycházet téměř s každým. Po nějaké době však tuto pozici opouští, jelikož mu není vlastní.

Pozoruje, naslouchá, vyjde s každým.

Typický je pro něj suchý až ironický humor, ve společnosti je málomluvný, ale pokud něco pronese, tak to přesně sedí a většinou si „dovolí“ i na silnou povahu cholerika.

Jako rodič či kamarád je naslouchající a na rozdíl od cholerika opravdu jen naslouchá (cholerik miluje efektivnost, proto nás poslouchá, ale ještě u toho něco dělá).

Když si představíme ženu – vystupuje jako dáma. Vkusně oblečená, málomluvná, s málo, leč kvalitními šperky. A muže si můžeme představit v hlubokém křesle s doutníkem a whisky.

Pokud se flegmatik narodí rodičům cholerikům, je třeba dávat pozor na to, aby v něm nebyl ušlapán velký potenciál, neboť tato povaha svoji málomluvností působí pasivně.

Slabinou je nerozhodnost.

Jeho slabým místem je nerozhodnost, proto je soužití v partnerském vztahu s ním náročné na trpělivost. Většinou na otázky typu – „co budeme dělat o víkendu, kam pojedeme na dovolenou či dáš si kávu nebo čaj“ odpovídá „mně je to jedno“. Tyto odpovědi a jeho poněkud upozaděný přístup k životu po několika letech vztahu mohou vést ke krizi až rozchodu. Povahu „ani ryba ani rak“ totiž málokdo vyhledává.

Zde doporučuji více se angažovat a dát světu jasně najevo, že o něj stojíme, i když třeba často mlčíme.

A nezapomeňte, každý z nás v sobě ukrývá všechny 4 temperamenty.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

První, co každému naskočí u tohoto temperamentu je bavič. Ano, to je přesně ono. Je to osobnost otevřená, zaměřená na lidi. Stejně jako cholerik, i on bývá rád středem nějaké skupinky lidí.

Mezi nejmenší (procentuálně) a přitom nejsilnější skupinu patří cholerik. Důvod je jednoduchý – ten kdo vede, musí být silný a zaměřený na cíle. Když se zeptám klientů či studentů, jak vypadá cholerik, většina odpoví: "ten, co hodně křičí…no možná je pracovitý..." to je vše... Cholerik je otevřený, zaměřený na úkoly, rychlý, zodpovědný, velkorysý, pevný a důsledný. Je to jedinec, který umí vydělávat peníze a také je dobře investovat.

Je jaký je – DOKONALÝ MELANCHOLIK. Už slovo dokonalý hovoří za mnohé. Je to jedinec milující mapy, grafy, čísla, informace na internetu. Jsou to lidé, kteří mající „komínky“ ve skříni či jinde, na jejichž stole je dokonalý pořádek, vše má svoje místo a tužky jsou srovnané dle velikosti. Jejich smysl pro detail, přesnost z nich dělají vhodné kandidáty pro práci s mikroskopem, v účetnictví, s penězi apod.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace