Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu pro dospělé v roce 2021

Jako každý rok je možné i letos žádat o příspěvky na dentální hygienu nebo na pomůcky dentální hygieny.  

Pojišťovna VZP (111)

Maminky, které čekají miminko nebo porodily v posledních 12 měsících, a jsou členky Klubu pevného zdraví, mají u Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR (111) možnost získat příspěvek na dentální hygienu ve výši až 1 500 Kč. Pojišťovna přispívá na ošetření dentální hygieny nebo balíček dentálních pomůcek (zubní a mezizubní kartáčky, zubní pasty, dentální nitě a ústní vody) zakoupený u vaší dentální hygienistky, ale i v lékárně nebo v ordinaci zubního lékaře. O příspěvek může žádat budoucí maminka na základě předložení platného těhotenského průkazu nebo žena po porodu na základě rodného listu dítěte (do 12 měsíců po porodu). Žádost je třeba podat do 30. 11. 2021. 

Pojištěnci VZP, kteří jsou aktivní dárci krve, plazmy, krevních destiček a kostní dřeně mají možnost získat příspěvek do výše 1 000 Kč na dentální hygienu a dentální pomůcky po předložení potvrzení alespoň dvou odběrů za kalendářní rok.

Více o výhodách a příspěvcích naleznete na stránkách Klubu pevného zdraví (https://www.klubpevnehozdravi.cz/financni-prispevky/).

Pojišťovna VOZP (201)

Jako člen programu Zdraví máte nárok u Vojenské zdravotní pojišťovny ČR (201) na příspěvek na dentální hygienu do výše 500 Kč. Pokud jste voják nebo máte v rodině vojáka a zároveň jste členem klubu Rodina vojáka nebo Válečný veterán, můžete čerpat příspěvek až do výše 700 Kč. Příspěvek se v obou případech vztahuje pouze na dentální hygienu (ošetření či instruktáž), nikoli na nákup pomůcek nebo ošetření u zubního lékaře.

Více o příspěvcích na dentální hygienu na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.vozp.cz/prispevky-na-prevenci).

Pojišťovna ČPZP (205)

Členové programu Bonus Plus u České průmyslové zdravotní pojišťovny (205) mají možnost, na základě nasbíraných bodů v rámci preventivních prohlídek, čerpat příspěvek na dentální hygienu, i nákup přípravků na ústní hygienu. Příspěvek na dentální hygienu je maximálně 500 bodů/Kč. Dále je možné čerpat příspěvek i na vybrané přípravky ústní hygieny maximálně 250 bodů/Kč.

Dárci krve a kostní dřeně mohou dále čerpat příspěvek 500 – 5 000 Kč na stomatologickou péči (výkony a výrobky).

Více informací k čerpání z programu Bonus Plus najdete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.cpzp.cz/bonus/cerpani-bodu).

Pojišťovna OZP (207)

Příspěvek až 2 000 Kč na dentální hygienu u Oborové zdravotní pojišťovny (207) získáte díky VITAKARTĚ a výhodám VITAKONTO. Příspěvek je rozdělen na dva Kupony (Dentální Hygiena I a Dentální Hygiena II) tak, aby bylo možné čerpat jej dvakrát ročně do celkové částky 2 000 Kč. Na každý Kupon můžete žádat proplacení poloviny účtenky vašeho ošetření na dentální hygieně. Spuštění programu Dentální Hygiena I začíná v první polovině kalendářního roku. Proplacení účtenky je podmíněné vykázanou stomatologickou péčí v témže roce.

Pojištěnci OZP, kteří jsou dárci krve, krevní plazmy, kostní dřeně a orgánů mají možnost získat příspěvek do výše 10 000 Kč na dentální hygienu, zubní pomůcky, ale i stomatologické zákroky u svého zubního lékaře.

Více informací nalezenete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.ozp.cz/benefity/benefityozp).

Pojišťovna ZPŠ (209)

U zdravotní pojišťovny Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209)  je možné čerpat příspěvek v hodnotě až 1000 Kč pro dárce krve  na prostředky dentální hygieny a na služby dentální hygienistky. Podmínkou je absolvování bezplatného odběru krve nebo krevních derivátů a předložení průkazu dárce krve s odběrem za posledních 12 měsíců.

V době těhotenství je možné čerpat příspěvek v hodnotě až 500 Kč na prostředky dentální hygieny a na ošetření provedené dentální hygienistkou. Podmínkou je předložení těhotenského průkazu nebo jeho kopie.

Více informací ohledně příspěvku pro dárce krve naleznete na webu zdravotní pojšťovny zde (https://www.zpskoda.cz/pro-pojistence/zdravotni-programy-2021/prispevky-pro-darce-krve) a pro těhotné zde (https://www.zpskoda.cz/pro-pojistence/zdravotni-programy-2021/prispevky-pro-maminku-a-novorozence). 

Pojišťovna ZPMVČR (211)

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (211) nabízí příspěvek na instruktáž dentální hygieny u dentální hygienistky 500 Kč ročně. Pro klienty v programu Očkování je příspěvek až 1 000 Kč. Nově je prodloužený termín pro podání žádosti o příspěvek do 31. prosince 2021.

Více informací naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/bonusy-na-prevenci/nacvik-dentalni-hygieny-pro-dospele).

Pojišťovna RBP-ZP (213)

Dospělí, kteří jsou pojištěni u zdravotní pojišťovny Revírní bratrská pokladna (213), mají možnost proplacení příspěvku na dentální hygienu ve výši 500 Kč. Podmínkou je registrace v programu MojeRBP a online služba my213. Pojištěným dále přispívá navíc až 500 Kč na nákup snímacích nebo fixních aparátů při léčbě vadného růstu chrupu (program Zdraví 90).

Více informací o příspevku naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.rbp213.cz/cs/pojistenci/bonusy-a-prevence/a-54/).

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Dentální hygiena a pravidelná návštěva dentální hygienistky jsou základem správné péče o zuby. Prvotní příčinou všech onemocnění zubů je nedostatečně odstraněný zubní plak. Správné čištění zubů je prvním předpokladem jejich dobré kondice. Ke správnému čištění zubů patří i výběr správných čistících pomůcek - kartáčků, mezizubních kartáčků či nití, a až jako poslední výběr zubní pasty.

Úkolem zubní výplně je plně rehabilitovat tvar a funkci zubu postiženého zubním kazem, jako by se ani nevytvořil. Ne vždy je tento úkol jednoduchý, ale současná moderní stomatologie se dokáže tomuto cíli velmi dobře přiblížit.

Chcete vědět, zda chodíte k estetickému stomatologovi? O tom se přesvědčíte snadno. Zkuste jít k zrcadlu, usmát se na sebe a otevřít ústa. Pokud jste se sami sobě ve všech polohách líbili, zuby byly krásné ze všech úhlů, navíc vás trvale – i ty opravené – nebolí, dále se nekazí a správně koušou, pak chodíte ke kvalitními estetickému stomatologovi.

Pěkné a zdravé zuby mají nezanedbatelný vliv na naše sebevědomí. Společně s očima totiž patří k nejvýraznějším částem obličeje. "Budete-li svým zubům věnovat náležitou péči, ve společnosti přátel či kolegů konečně přestanete maskovat nedokonalosti v ústech a lépe se soustředíte na probíhající hovor," tvrdí doktorka Jana Martincová.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace