Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Cholerik

Mezi nejmenší (procentuálně) a přitom nejsilnější skupinu patří cholerik. Důvod je jednoduchý – ten kdo vede, musí být silný a zaměřený na cíle. Když se zeptám klientů či studentů, jak vypadá cholerik, většina odpoví: "ten, co hodně křičí…no možná je pracovitý..." to je vše... Cholerik je otevřený, zaměřený na úkoly, rychlý, zodpovědný, velkorysý, pevný a důsledný. Je to jedinec, který umí vydělávat peníze a také je dobře investovat.

Cholerik

Pokud s ním jdeme nakupovat či něco potřebujeme, koupí nám to, co mu přijde první pod ruku nebo to koupí 3x, proto je dobré říci dopředu přesné množství. Jinak máme doma několik čokolád či třeba dámských vložek (neboť nevěděl, které, tak koupil různé druhy).

Otevřený, pracovitý, rozený vůdce.

Jako kolega či partner radí velmi rychle a dobře, a to i v oborech, které nejsou jeho parketou. Je rozený vůdce a když se objeví ve společnosti, tak uprostřed hloučku uděluje rady a často hovoří o svém úspěchu.. Jedním z jeho slabých míst je totiž workoholismus a velké ego.Proto doporučuji klást mu složité otázky, nejlépe z jeho oboru a pak poslouchat.Pustit se s ním totiž do diskuse či dokonce mu oponovat může být velmi nebezpečné, neboť je schopen nás doslova „smést“.

Pevný, přísný a důsledný rodič.

V roli rodiče je přísný, důsledný, rozděluje přesně úkoly, a pokud něco píše, poznáme jeho písmo dle velikosti, podtrhávání a vykřičníků.

Cholerik nesnáší nemocné. Pokud je naším partnerem, marně čekáme, že nám uvaří čaj a bude s námi sdílet naše trápení. Ani do porodnice se nebude hrnout denně a na 3 hodiny.

Oslavy považuje za ztrátu času, a pokud už se nějaké zúčastní, přinese kvalitní dar, něco sní a za krátkou dobu odchází, neboť miluje efektivnost.

Neumí (nebo nechce) delegovat, neboť je přesvědčen, že sám vše udělá nejlépe. Proto i svého partnera vnímá občas jako doplněk či součást k dosahování cílů a uděluje mu pokyny typu „přines, odnes, podrž to…!!

Protože rád a hodně pracuje, dává přednost aktivnímu odpočinku. Je zbytečné doufat v pohodovou pasivní  dovolenou na břehu Jadranu. To už je vhodnější dovolená oddělená.

Cholerik patří mezi osobnosti milující svobodu. Proto mu vyhovují povolání, kde má volnou ruku.

Zvláštností tohoto temperamentu je, že se ho lidé bojí, ale podvědomě ho obdivují, neboť to bývá člověk opravdu schopný a úspěšný.

Chceme-li se s ním dohodnout, doporučuji pracovat na své vnitřní rovnováze a síle a když je nejhůř, vzpomeňme si na staré přísloví „pes, který štěká, nekouše“. :-)

A nezapomeňte, každý z nás v sobě ukrývá všechny 4 temperamenty.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

První, co každému naskočí u tohoto temperamentu je bavič. Ano, to je přesně ono. Je to osobnost otevřená, zaměřená na lidi. Stejně jako cholerik, i on bývá rád středem nějaké skupinky lidí.

Jaký je flegmatik? Tento temperament je také rád mezi lidmi, jen je uzavřený, málomluvný, rád bývá v pozici pozorovatele. Je pracovitý, spolehlivý, zodpovědný. Společně s melancholikem potřebuje jakékoliv změny hlásit hodně dopředu a pokud mu přestěhujeme pokoj či kancelář, a to ještě nečekaně, hodně a na dlouho jej to destabilizuje.
 

Je jaký je – DOKONALÝ MELANCHOLIK. Už slovo dokonalý hovoří za mnohé. Je to jedinec milující mapy, grafy, čísla, informace na internetu. Jsou to lidé, kteří mající „komínky“ ve skříni či jinde, na jejichž stole je dokonalý pořádek, vše má svoje místo a tužky jsou srovnané dle velikosti. Jejich smysl pro detail, přesnost z nich dělají vhodné kandidáty pro práci s mikroskopem, v účetnictví, s penězi apod.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace