Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Nemoci trávicí s., jater a žlučníku

V přípravě.

Jak fytoterapie může snížit riziko operace u pacienta s Crohnovou chorobou

Každá z kazuistik fytoterapie je něčím zajímavá. Nejinak tomu bylo i u našeho pacienta, mladíka M. C., u kterého jsem jako iniciály zvolila zkratky onemocnění, kterým trpí již od 9 let - Crohnovou chorobou. Pod tímto názvem se skrývá zdravotní problém, o kterém se ve společnosti zatím tolik nemluví - chronický zánět střeva neznámého původu. Toto dříve vzácné onemocnění se ale v poslední době stává čím dál tím rozšířenějším. Crohnova choroba většinou kopíruje životní sinusoidu, kdy na zlepšení může mít vliv období psychické pohody a naopak ke zhoršení přispívá i stres, který do života vstoupil. K fytoterapii se pan M.C. uchýlil v době, kdy mu hrozila operace – odnětí velké části střeva. Dosavadní konzervativní léčba si ale už s tímto stavem nedokázala poradit. Zanedlouho poté došlo k dalším komplikacím, které vyvolala infekce kampylobakterem ve formě průjmů a horeček.  Ani na tento problém však nezabíraly běžné léky a pan M.C. se znovu rozhodl vyzkoušet sílu fytoterapie. Opravdu se nakonec staly právě byliny tím rozhodujícím faktorem, který panu M. C. přinesl relativně pohodový život bez větších obtíží?

Rozpuštění žlučníkového bahna účinnými látkami z bylin

Kazuistika paní doktorky je pro mě asi jedna z nejzajímavějších. Týká se totiž nemoci, kterou taktéž trpím a snažím se ji terapeuticky ovlivnit. Sama jsem původně měla ve žlučníku 6 velkých kamenů, největší o průměru centimetr a půl. U padesátikilové osoby celkem zátěž, nemyslíte? 

Fytoterapie jaterní cirhózy

Představte si čerstvého šedesátníka, pracovně úspěšného manažera s vybudovanou kariérou, který by mohl sklízet těsně před důchodem plody své práce i rodinného života, užívat si vnoučat. Jak už to v životě chodí, každá mince má dvě strany. Tou rubovou je v případě pana JC stresující pracovní prostředí. 

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace