Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Jak posílit imunitu v přechodových obdobích?

Opakovaně mi v zimě, ale zejména v přechodových obdobích známí, zejména ti s dětmi, píší, jak jsou zase nemocní nebo nachlazení. Mou odpovědí, kromě toho, že je to mrzuté a přeji brzké uzdravení, je doporučení všech imunitu posilujících výživových doplňků.

Přesně tak to probíhá opakovaně.

Že byste to vzdali, kdyby to bylo opakovaně a stejně si to neberou k srdci? Nebo, že by vás to naštvalo?

Ne, to já nedělám, vzdělavatel by měl mít jednak výdrž :-) a po dětství s ADHD dítětem si již nikdy nic nebudu brát osobně. Mimochodem skvělá vlastnost jak do vztahů, tak byznysu.

Ale proč to píši.

Výživové doplňky nestačí, vše je o tom, jak vedete život

Já si neuvědomila jednu věc. Až teprve nutriční terapeutka, Mgr. Jana Eliášová, mě dnes probrala, když mi řekla: „Ty nejsi nemocná proto, že k těm doplňkům stravy dodržuješ to nejzásadnější, a to je pohyb, pravidelně sportuješ a zdravě jíš. Ty doplňky nestačí.“

A v tom je jádro pudla.

Opět je to o tom mém krásném komplexním přístupu, střídmosti a psychice nade vše, jak mám v mottu na www.janamartincova.cz

Takže si to shrňme. Základem silné imunity je zdravý životní styl:

  • Zdravá strava
  • Dostatek pohybu
  • Život bez stresu, nebo s minimem, resp. nenechat se jím převálcovat

To ovšem u lidí s divokou rodinnou anamnézou, jako mám já, nemusí stačit. Resp. jsem se to rovnou preventivně rozhodla posílit.

Přidávám si doplňky stravy, kdy pro mě jsou nejzásadnější:

  • Lipozomální C vitamín 500 mg – má mnohem vyšší biologickou dostupnost než běžný, ale navzdory tvrzením výrobce mně stejně přijde, že se ho hodně zprvu vyloučí. Jak říká můj manžel: „Ty máš nejdražší moč na světě.“
  • Zinek

Tohle beru běžně.

V zimě si dám 3měsíční kúru D vitamínu. Však mně také kamarád internista po jarních odběrech sdělil, že jsem jediný člověk v jeho péči, který má normální hladinu D vitamínu. Když začne svítit slunce a chodíme odhaleni, není to již potřeba. POZOR, u D vitamínu je nutné dodržovat dávkování, je možné se jím, na rozdíl od B a C, předávkovat, je totiž rozpustný v tucích. Také je vhodné užít jej s jídlem, kde ty tuky jsou.

Imunitní tuning v období infekcí

Když je na infekce disponovanější období, přidám ještě betaglukan nebo někdy selen.

U toho betaglukanu, samozřejmě čistého, kvalitního, jsem překvapena jeho účinkem. Zvláště u syna mám pravidelnou reakci v podobě změny z večerního „chrmlání“ v ranní „jako rybička“.

V této prevenci vytrvám vždy minimálně 2 dny. Pokud cítím u celé nachlazené rodiny kolem, že se to pokouší „skočit“ i na mě, tak to klidně užívám i týden nebo více.

Když na mě opravdu již něco leze, zdvojnásobím si dávky, vše beru ráno i večer, POZOR, u toho Céčka je pak důležité dostatečně pít:

  • C lipozomální vitamín 500 mg
  • Betaglukan 200-250 mg
  • D vitamín – většinou je u toho betaglukanu
  • Zinek
  • Selen

Beru si k tomu ovoce nebo vymačkanou šťávu s přírodním Céčkem, jsou tam přítomny enzymy, které usnadňují využití.

P.S.: Kapsle s betaglukanem, které obsahují také 200 mg standardního C vitamínu, D vitamín a zinek, jsme zařadili i do našeho e-shopu.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Posílení imunity, …proč zrovna nyní? A kdy jindy, než po zimě, v době pandemie a před létem, které byste si jistě chtěli užít bez nemocí. Imunita je věc celostního přístupu, ostatně jako všechno v našem těle. Je ovlivňována spoustou faktorů a neméně dalších věcí naopak ovlivňuje ona sama. Jestli jste dosud neměli dostatek času a motivace, možná se vám dostane v současné době „životních omezení“ kvůli probíhající koronavirové pandemii. Nejvýznamnějším faktorem kromě genetiky, který do výsledné imunity zasahuje, je náš životní styl. Pojďme začít jím a to konkrétně od složky, která je součástí našeho životního stylu každý den, každý den ji děláme, ale ne vždy dobře. Od jídla. Prvním krokem změny našeho životního stylu může být úprava stravovacího režimu.

Často se v nejrůznějších zdrojích dovídáme, jak často v průběhu dne jíst. Všechny je nutné brát jako návodnou inspiraci, ne jako bernou minci. Stravovací režim je čistě individuální záležitostí. I když je jednodušší si nechat něco někým naplánovat a tupě to pak kopírovat, tak vám vřele doporučujeme dát si ten čas a hlavně být ochotni přemýšlet a nastavit si stravovací režim, který vyhovuje právě vám.

Správně fungující imunitní systém je nezbytný pro lidské zdraví a pohodu. Velké množství výzkumů ukazuje, že nedostatek některých živin může oslabit náš imunitní systém, snížit naši imunitní odpověď. Když tělo postihne infekce, čelíme stresu, nebo jakýmkoliv zdrojům znečištění, nároky na příjem určitých složek stravy, včetně těch posilujících imunitu, se zvyšují.

 

Selen je pro fungování lidského organismu a udržení pevného zdraví ohromně důležitý. První zmínky o jeho prospěšnosti pochází až z poloviny 20. století.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace