Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Video: Jak se zbavit žilek na nohách ve 3 krocích (sklerotizace - laser)

Video zachycuje třífázové odstranění žilek na nohách v průběhu pěti týdnů, některé z nich již byly pro sklerotizaci hraniční. V první fázi byla provedena sklerotizace, za 3 týdny po ní druhá sklerotizace a první fáze působení cévního laseru na žilky. Za dva týdny proběhl druhý laser. Výsledky před a po jsou patrné i z fotografií. Po zhojení modřin a jizviček po laseru je ve skutečnosti rozdíl stavu před a po ještě patrnější.

Video  sklerotizace žilek na nohách a působení cévního laseru ve 3 návštěvách

                                                     1. Sklerotizace

Po aplikaci sklerotizující látky aethoxysclerol 0,5% - 1% do viditelných cév v podkoží dojde k uzavření přítoku krve do ní, žilka viditelně vymizí - viz dvojice fotek vlevo (patrná žilka, kterou chceme sklerotizovat) - vpravo. (vymizelá žilka). Céva zanikne a přemění se ve vazivo. Jenom připomeneme, že před sklerotizací je potřeba mít vyšetřený hluboký cévní systém. Režimová opatření po výkonu (oblečení kompresních punčoch a 2 hodiny permanentní chůze bez zastavení) jsou popsána v předchozím textu o sklerotizaci.

 

 

 

Foto 1-8: Vlevo stav před sklerotizací dané cévy, vpravo po vpravení sklerotizující látky do cévy. Na poslední fotografii má lékařka kontrolu, že je v žíle. A to v podobě ze žíly nabrané krve do stříkačky se sklerotizující látkou. 

2. Sklerotizace a 1. fáze laseru (za 3 týdny po první sklerotizaci)

Při sklerotizaci se do cév v těle může vpravit pouze omezené množství sklerotizující látky. Abychom "zalepily" všechny cévy, které potřebujeme, je nutné sklerotizaci provádět ve 2 krocích s 3týdenní pauzou.

 

 

Foto 9-14: Na sklerotizaci navazuje laserové ošetření drobných cévek, které není možné jehlou zajistit, a to pro velmi malý průsvit. 

3. Druhá fáze cévního laseru (za 2 týdny po prvním laseru)

Co je ošetření cévním laserem?

Cévní laser vysílá záření určité vlnové délky, které je pohlcováno krevním barvivem - hemoglobinem uvnitř cév. Záření se mění v tepelnou energii, která cévu uzavře.

Je ošetření cévním laserem bolestivé? Jsou nějaká opatření, které je nutno dodržovat v průběhu ošetření cévním laserem?

Ano, ošetření cévním laserem je na rozdíl od sklerotizace velmi bolestivé, kůže se nedá umrtvit. Záření je na kůži vnímáno jako štípnutí nebo píchnutí. V průběhu zákroku má pacient na očích ochranné brýle.

Jak se kůže po cévním laseru hojí a jaká jsou režimová opatření?

Kůže se hojí strupem, který nesmíme seškrábnout, jinak by na místě seškrábnutí mohla vzniknout jizva.

Co všechno se dá cévním laserem řešit?

Nejen žilky na nohou - tzv. metličky, ale i rozšířené žilky v obličeji, pavoučkové névy, hemangiomy - červená znaménka. Ale také některé vrozené cévní anomálie. Zkrátka vše, co obsahuje červené krevní barvivo, které je schopno záření zachytit a přeměnit na tepelnou energii.

Jaký je efekt zákroku? Je nutné jej opakovat?

U někoho vymizí 30 u někoho až 50 procent cévek. Zákrok je vhodný několikrát po 2-6 týdnech opakovat dle doporučení lékaře. 

 

Foto 15-18: Působení cévního laseru. Hnědé linky jsou hojící se léze po minulém působení laseru.

Foto 19: Závěrečné ošetření po cévním laseru. Po zákrocích je vhodné absolvovat lymfoterapii.

Výsledek série po sobě jdoucích zákroků (stav před a po 7 týdnech od posledního ošetření)

Foto 20-25: Srovnání jednotlivých partií před a po sérii zákroků.

4. Cena zákroku

Sklerotizace:

2x á 2000 Kč = 4000 Kč

Laserové ošetření:

1500 Kč

Přídatné náklady:

Punčochy - cca 300 Kč, masti dle předpisu

P.S.: Zákrok nebyl sponzorován žádnou farmaceutickou společností, dovozcem materiálů korektivní dermatologie, ani žádným lékařským centrem. Byl plně uhrazen vydavatelstvím Babyonline, které pravdivě zaznamenalo všechny aspekty prováděného zákroku.

Provedení zákroku: MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

Pořízení videa: Bc. Andrea Blažková, DiS., vydavatelství Babyonline

Pořízení fotografií: Bratři Smělikovi, Fotostudio 23 pro vydavatelství Babyonline

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Chemický peeling je omlazující metoda známá již od starověku, kdy byly na pleť aplikovány výtažky z rostlin. Dnes je k dispozici široká paleta přípravků pro různé problémy, které vás mohou trápit.

Karboxyterapie je ošetření celulitidy a strií látkou tělu vlastní, CO2, v oblasti břicha, stehen, boků, rukou, podbradku, ale i bércových vředů, lupénky a čerstvě zhojených jizev.

Redpeel a bioredpeel, peeling 70% kyselinou glykolovou následován ošetřením červeným světlem pleť vyhladí, rozjasní, zlepší mikrocirkulaci, novotvorbu buněk, dodá pleti pevnost a pružnost.

Mezoterapie slouží k vpravení účinných látek do kůže, kterými bývá buď vlastní plazma, nebo kyselina hyaluronová, rovněž látka tělu vlastní, pro účely korektivní dermatologie synteticky připravovaná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace