Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

NOVINKA: Pozvednutí očního víčka neboli dynamická blefaroplastika plazmovou technologií

Ženy často neřeší ve svém vzhledu přítomnost vrásek, ale gravitační pokles celého obličeje. S tím souvisí i pokles očních víček. Obličej začíná vypadat v přirozeném stavu velmi smutně, s čímž se zvláště optimistické typy, které rády do společnosti vnášejí radost, hůře smiřují.

Co s povislými očními víčky?

Doposud byla pouze možnost plastické operace víček. Nyní přichází i do České republiky přístroj určený k dynamické blefaroplastice - plexr. Plazmový generátor, který odstraní nadbytečnou tkáň plazmou, ta sublimuje. Nepoškozuje údajně teplem okolní tkáně nebo podkoží. Tedy místo, abychom jako v plastické chirurgii nadbytečnou část očního víčka odřízli, tak ji odstraníme bez jizvy tímto přístrojem.

Dynamická blefaroplastika - plexrFoto 1: Plexr - přístroj určený k dynamické blefaroplastice

Indikace plexru

Tento výkon je indikován u lehké až středně pokročilé ptózy (poklesu) víčka nebo blefarochalázie (ztráty pružnosti) očního víčka. Kromě očí má i další indikace v jiných oblastech (jizvy, strie apod.).

Jak ošetření plexrem probíhá?

Výboj podobný laseru odpaluje přebytečnou tkáň kůže víčka. Výhodou je, že během výkonu si nemusíme chránit oči, naopak chvílemi bývají otevřené, aby lékař viděl nadbytečné převisy víčka. Proto má blefaroplastika přívlastek dynamická.

Co se dočtete o novince?

Velmi slibná, revoluční metoda, na úrovni výsledků plastické chirurgie. Znecitlivějí pouze anestetickým krémem. Doba hojení 5-7 dní. Možnost použití make-upu za 3 dny.

Jaká je skutečnost při ošetření plexrem?

Ano, je to slibná metoda, ale v současnosti na úrovni testování. Jak rozsahu, který můžeme na tkáni provést, tak stran následné péče o danou oblast. Znecitlivění pouze krémem je iluzorní. Doba hojení u skutečně razantního ošetření na úrovni plastické operace v podstatě dosahuje délky hojení jako u operace samotné, viz dále. Respektive je možné si představit pacienty, kteří na zákrok chodí od 35 let, a to v mírné podobě. Kdo je již ve stavu, který je indikován na plastiku, nemůže počítat s hojením do týdne, také ne s jednorázovým zákrokem. Stejně tak pacienti s geneticky sklopeným víčkem a ztrátou elasticity kůže na víčku. Make-up se na oblast neodvážíte dát po dobu minimálně 14 dní, lépe 3 týdnů. Oči si začnete líčit skutečně až po 3 týdnech.

Jak zákrok probíhá? Je plexr bolestivý?

Čtvrté skupenství - plazma způsobuje na kůži tečkovité spálení podobné laseru. Při rozsáhlejším nebo déletrvajícím ošetření je nutná klasická místní anestezie. I tak zákrok může pacient vnímat jako velmi nepříjemný – jedná se o bodavou bolest, při které se neubráníte křečovitému sevření očí i grimase v obličeji. „Byl to nejvíce bolestivý zákrok ze všech, které jsem během svého experimentování zažila. Nedal se srovnat ani s klasickým CO2 laserem, který jsem absolvovala dokonce bez jakékoliv anestézie,“ svěřuje se pacientka. Vzhledem k tomu, že se v důsledku pálení kůže přístrojem šíří od něj štiplavý kouř, citlivé oči není možné udržet déle otevřené.

Průběh zákroku plexrem

Znecitlivění očních víček a okolí

Foto 2: Znecitlivění očních víček a okolí

Průběh zákroku - tečkovité spálení na kůži

 

Průběh zákroku - tečkovité spálení na kůži Průběh zákroku - tečkovité spálení na kůži

 

  Průběh zákroku - tečkovité spálení na kůži Průběh zákroku - tečkovité spálení na kůži

Foto 3-8: Průběh zákroku - postupné odpálení kůže previsů nebo v místech snížené elasticity plazmou. Při zákroku na rozdíl od laseru je pacient často vyzýván k otevření očí, aby lékař viděl, kde je ještě nutno kožní převisy odstranit. Výboj plazmou je vidět jako ohnivá tečka na jehle přístroje.

chlazení po zákroku nastartování hojivého procesu pod červeným světlem

Foto 9-10: Vlevo chlazení očních víček po zákroku, vpravo nastartování hojivého procesu pod červeným světlem

Nezapomeňte si vzít minimálně 5 dní volna.

V jakém stavu pacient odchází? 

Pacient odchází ve velmi nevzhledném stavu, hojení trvá v první fázi týden, do jakž takž přijatelného stavu ještě další týden. Jak to vypadalo dle pacientky? „První týden jsem vypadala úplně hrůzně, druhý hrůzně bez úplně. Manžel se mě při příchodu z práce neskutečně lekl a další den, kdy se objevil otok, požadoval, ač byl den volna, abych neprodleně kontaktovala lékařku.“ Odcházíte od lékaře pouze s doporučením chránit danou oblast před slunečními paprsky, neloupat strup, který se bude po zákroku vytvářet. Ničím nemazat.

Jaká je péče po zákroku? Jak dlouho hojení trvá?

S doporučením si dovolím nesouhlasit.“ Jednak se v oblasti objeví velmi silný otok, který je vhodné celý následující den chladit tampónky na obličej s vychlazeným čajem.

Je nutné se intenzivně chránit před světlem, nepoužívat líčící prostředky minimálně týden u lehčího, 14 dní u razantněji provedeného výkonu, oči je vhodné ponechat v tomto případě bez líčení i tři týdny. Tohle je velmi důležité doporučení, jinak by se částečky líčení mohly v hojící se kůži uložit jako tetování.

„Nyní je to již více než 5 týdnů po zákroku a místo původního zákroku mám stále zarudlé, celou oblast mírně pigmentovanou. Bylo by potřeba provést ještě druhý zákrok k dokončení výsledku, ale vůbec netuším, kdy se oblast zcela zhojí.“

Pigmentace 5,5 týdne po zákroku Pigmentace 5,5 týdne po zákroku

Foto 11-12: Pigmentace a zarudnutí kolem vnějšího koutku oka 5 a půl týdne po zákroku.

Strup se odlučuje sám, pokud ponecháme místo suché, praská, pokud jej natřeme mastí, sloupává se s jejím odstraňováním při mytí. „I přesto si myslím, že je vhodnější místo udržovat promazané.“

Je vhodné odcházet z centra s předpisem nebo doporučením léku na otoky, na víčka je vhodné si přikládat ledový čaj, ve smyslu studený, v lednici ochlazený černý čaj. Nelíčit se minimálně týden, oční víčka až po "hrubém" zhojení - až zmizí strup.

Razantní zákrok je obrovským náporem na imunitu

To, že jste po minimálně 10 dní vyřazeni ze společenského kontaktu, je jedna věc. Zákrok je nicméně obrovským náporem na imunitu. „Nebyla jsem posledních 13 let ani nachlazená. A to přesto, že kolem mě proudily davy nemocných či nachlazených lidí, poletovaly kolem mě zákeřné dětské viry. Po tomto zákroku, který jsme prováděli společně s thuliovým laserem a aplikací 4 mezonití, jsem prodělala virózu s jedním celým dnem v posteli.“ U tohoto zákroku je potřeba zvážit současné provedení jiných procedur v obličeji, minimalizovat fyzickou aktivitu, nechodit do míst s větším nakupením lidí a větší pravděpodobností infekce.

Hojení po plexru

Oči před zákrokem Foto 13: Oči před zákrokem.

Oči po zákrokuFoto 14: Oči těsně po zákroku.

Oči 1 den po zákrokuFoto 15: Oči první den po zákroku s výrazným otokem v oblasti horního i dolního víčka a vnitřního koutku oka.

Oči 3 dny po zákrokuFoto 16: Oči 3 dny po zákroku stále ještě s výrazným otokem.

Oči 1 týden po zákrokuFoto 17: Oči 1 týden po zákroku s hojícím se strupem.

Oči 14 dní po zákrokuFoto 18: Oči 14 dní po zákroku s více méně odhojeným strupem, nicméně oblast se stále ještě epitelizuje - tvoří se nové vrstvy kůže po zákroku.

Oči 5,5 týdne po zákrokuFoto 19: Oči 5 a půl týdne po zákroku. Stále je vidět zarudnutí v místech největšího zásahu a pigmentace v oblasti působení plexru.

oko před zákrokem oko po zákroku

Foto 20-21: Vlevo oko před zákrokem, vpravo oko s otokem první den po zákroku.

oko týden po zákroku oko 5,5 týdne po zákroku

Foto 22-23: Vlevo levé oko 1 týden po zákroku, vpravo 5 a půl týdne po zákroku.

Výsledky plexru

Oči před zákrokem  Oči po 5,5 týdnech po zákroku

Foto 24-25: Oči před zákrokem a po 5 a půl týdne po zákroku.

Oko před zákrokem Oko po 5,5 týdnech po zákroku

Foto 26-27: Levé oko před zákrokem a 5 a půl týdne po zákroku.

Oko před zákrokem Oko po 5,5 týdnech po zákroku

Foto 28-29: Levé oko před zákrokem a po 5 a půl týdne po zákroku.

Cena plexru

7000 Kč za horní víčko, 13000 Kč za horní i dolní víčko.

Výhoda oproti plastice

Zákrok je bez jizev, v případě méně razantního se snáze hojí. V případě mírného zákroku je nutný méně přísný šetřící režim v období hojení než u plastiky, u razantnějšího shodný, čili týden bez výraznější fyzické zátěže, vyskytovat se mimo infekční a prašné prostředí. Někdy i po dobu druhého týdne vyloučit větší fyzickou zátěž jako posilovnu, kolo, práci na zahradě apod.

Nevýhoda oproti plastice

U středně těžkého poklesu nebo ztráty elasticity je nutné provést zákrok ve více krocích. Razantnější zákrok se může hojit stejně nebo déle než plastika. Také se může objevit pigmentování v oblasti zákroku.

P.S.: Zákrok nebyl sponzorován žádnou farmaceutickou společností, dovozcem materiálů korektivní dermatologie, ani žádným lékařským centrem. Byl plně uhrazen vydavatelstvím Babyonline, které pravdivě zaznamenalo všechny aspekty prováděného zákroku.

Provedení zákroku: MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

Pořízení fotografií: Bc. Andrea Blažková, DiS., vydavatelství Babyonline

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Chemický peeling je omlazující metoda známá již od starověku, kdy byly na pleť aplikovány výtažky z rostlin. Dnes je k dispozici široká paleta přípravků pro různé problémy, které vás mohou trápit.

Karboxyterapie je ošetření celulitidy a strií látkou tělu vlastní, CO2, v oblasti břicha, stehen, boků, rukou, podbradku, ale i bércových vředů, lupénky a čerstvě zhojených jizev.

Redpeel a bioredpeel, peeling 70% kyselinou glykolovou následován ošetřením červeným světlem pleť vyhladí, rozjasní, zlepší mikrocirkulaci, novotvorbu buněk, dodá pleti pevnost a pružnost.

Mezoterapie slouží k vpravení účinných látek do kůže, kterými bývá buď vlastní plazma, nebo kyselina hyaluronová, rovněž látka tělu vlastní, pro účely korektivní dermatologie synteticky připravovaná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace