Inzerce

Mládněte, ale zdravě a pod dohledem skutečných profesionálů

Kyselina hyaluronová, mezonitě, plazma, nebo bude stačit peeling a červené světlo?  Plánujete dopřát své pleti omlazovací proceduru a v nabídce center estetické péče poněkud tápete? Chcete vědět, zda lékař, do jehož rukou se chystáte svěřit, je skutečným odborníkem? Péči o pleť si budete platit vy a odehraje se na vašem obličeji. Rozhodně tedy není od věci se před zákrokem dobře informovat.

Mládněte, ale zdravě a pod dohledem skutečných profesionálů

Omlazení pouze v lékařském zařízení 

Naše pleť většinou není dokonalá sama od sebe, ale potřebuje správnou péči. To víme všichni. Zajímavější už může být fakt, že péče o pleť a především její omlazení, spadají do kompetence lékařského oboru zvaného korektivní dermatologie. Z toho vyplývá, že omlazení, tedy odborné zásahy do kůže a podkoží, by mělo být prováděno pouze ve zdravotnických zařízeních, nikoli kosmetických salonech. Korektivní dermatologie jako obor, který poskytuje finančně lukrativní zákroky, právě zažívá v naší republice raketový vývoj. Dávejte skutečně dobrý pozor, na které centrum estetické péče se obrátíte a raději si jej před návštěvou prověřte na odboru zdravotnictví vašeho kraje. Svého zvířecího mazlíčka také necháte ošetřit v ambulanci veterinární kliniky, proto se sami neodbývejte a zamiřte k opravdovým profesionálům. 

Jakého lékaře si vybrat? Atestovaného!

Vydáte se tedy do centra a očekáváte, že zde narazíte na čistokrevného dermatologa, lékaře z oboru. Jistě, může to tak být, ale úplně se na to nespoléhejte. "Zákroky korektivní dermatologie mohou samostatně provádět pouze lékaři s atestací dermatologie, korektivní dermatologie nebo plastická chirurgie. Poměrně často se však dozvídám o případech, kdy ošetření provádí lékař bez příslušné specializace, tedy například chirurg nebo pouze absolvent lékařské fakulty bez specializace," vysvětluje doktorka Jana Martincová, zakladatelka portálu Zdravé omlazení. Na jeho stránkách se s podporou svých lékařských kolegů snaží podávat laické veřejnosti objektivní a detailní informace o možnostech, které nabízí současná korektivní dermatologie, plastická chirurgie či estetická stomatologie. Aktuálně se zabývá otázkou, kdo a za jakých podmínek je vlastně oprávněn zákroky korektivní dermatologie vykonávat http://zdraveomlazeni.cz/jaky-odbornik-muze-omlazeni-provadet/82. "Přestože výkony provádíme z estetických důvodů, vždy musíme mít na prvním místě na paměti zdraví pacienta," upozorňuje korektivní dermatoložka Petra Trojanová. "Na kůži se totiž mohou vyskytnout různé patologie, jejichž chybné ošetření hraničí s poškozením zdraví. Můžeme narazit třeba na amelanotický, tedy bezbarvý melanom, který je pro laika nebo pracovníka v jiném oboru zcela nezjistitelný. Není nic nebezpečnějšího než bezhlavě tyto projevy spálit laserem. Už se totiž nikdy nedoberete histologické verifikace, neboli potvrzení, co to vlastně bylo za útvar, jestli byl takového rozsahu, že je nutno odstranit větší plochu, nebo zda se již mohly objevit metastázy," vysvětluje Trojanová dále.

Lékař není bůh 

Jak ale zjistit, zda dermatolog je opravdu dermatolog? Pro ostýchavější klienty může být dobrým pomocníkem internet, konkrétně databáze lékařů na portálu. Zde se dá vyhledat jméno lékaře včetně jeho dosažené odbornosti. Dalším způsobem pak je požádat samotného lékaře o předložení jeho atestačního diplomu. Zdá se vám tento způsob nevhodný? Nemusíte mít obavy, že doktora tato žádost urazí. Bohužel jsme si zvykli považovat lékaře za jakési nadlidi, s nimiž si to přece nemůžeme rozházet. Rozumný lékař však na slušně položený dotaz jistě vstřícně zareaguje. "Nebojte se lékaře sami požádat o předložení jeho diplomu v oboru. Moje lékařka neměla problém mi jej předložit. Nejen, že se neurazila, ale dokonce ji potěšilo, že se klient zajímá o vzdělání člověka, který jej ošetřuje", dodává Martincová. 

Autor: Bc. Zuzana Štrbová

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Nechci jmenovat, abych někoho neurazila, ale určitě jste na titulce deníků zahlédli poslední dobou nespočet takových nafouklých obličejů, převážně dam postaršího věku. Říkali jste si, proč to s anti-aging tolik přehánějí?

Ke zdravému omlazení vede pouze jedna cesta, dlážděná radami skutečných odborníků, kteří vás po ní provedou. Kteří to jsou? Že skutečně zdravé omlazení není ani o kosmetice, ani o plastikách? Je o sympatickém oboru zvaném korektivní dermatologie. Jaké metody jsou nejúčinnější?

Když jsme sepisovali knihu Žena po 40, překvapilo mě, že se dermatologové, tedy kožní lékaři, péčí o zdravou pleť běžně nezabývají. Pátrala jsem tedy a zjistila, že péče o pleť a hlavně její omlazení jsou v kompetenci lékařského oboru korektivní dermatologie.

Ukázka účinného omlazení na jedné návštěvě korektivní dermatoložky v 5 krocích: první 3 trvající 20 minut, poté peeling 10 a působení červeného světla 20 minut, cena omlazení 12 až 15 tisíc korun.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace