Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Proč jsou některé ženy podstupující omlazující metody tak nechutně nafouklé v obličeji?

Nechci jmenovat, abych někoho neurazila, ale určitě jste na titulce deníků zahlédli poslední dobou nespočet takových nafouklých obličejů, převážně dam postaršího věku. Říkali jste si, proč to s anti-aging tolik přehánějí?

No, ony už v podstatě nemají příliš na vybranou, pokud nechtějí mít vrásky, povislé tváře podél brady apod.

Udělaly totiž 1 takovou nerozvážnost, před kterou je nikdo nevaroval a kterou jsou nyní nucené stále opakovat:

Až příliš brzy a příliš mnoho si obličej nafukovaly v nejlepším případě kyselinou hyaluronovou, v horším nevstřebatelnými materiály.

Co je na tom nerozvážného, říkáte si?

Množství kolagenu a elastinu, které dělají pokožku pevnou a pružnou se věkem snižuje až téměř k nule. Když pak takto kvalitativně změněnou kůži nafouknete výplní jako balón, tak po vstřebání výplně ta kůže zůstane z velké většiny vytáhlá, rozhodně se nesmrští, jak by tomu bylo u mladého člověka. Stačí si vzpomenout na kůži břicha po porodu, která se jak se zvyšujícím počtem let, tak i zvyšujícím počtem porodů hůře „dostává“ do původní velikosti. Proto bychom s veškerými výplněmi měli šetřit a použít pouze takové množství, aby se z unaveného obličeje stal svěží, šťavnatější, nikoliv z přirozeně krásného, byť vrásčitého, nepřirozeně zomboidní.

Začarovaný kruh

Pokud je obličej abnormálními výplněmi vytáhlý, nezbývá dotyčným k jeho vyhlazení užít opět ono nadměrné množství výplně. „Velikost“ pokožky je totiž bez výplně obrazně řečeno o několik čísel větší než to, co je do ní umístěno.

Tak vzniká bludný kruh. Čím více naplňujete, tím více je pak kůže povolená. 

Takže všeho s mírou platí u anti-aging metod dvojnásob.“

Omlazení nesmí být na první pohled patrné

Když si u omlazení říkáte, to je ale skok před a PO, pak je určitě něco špatně. U správného omlazení vidíte u fotek před a PO minimální rozdíl. Většinou právě v kvalitě kůže, jejímu sjednocení, barevnému a strukturálnímu. Obličej vypadá zdravěji. Když vám však představíme paní před a vzápětí PO, řeknete, ta je ale najednou čupr. Výraz v obličeji je svěžejší, ale s minimálními rozdíly, takže nezaujatý pozorovatel nic nepozná, pouze si řekne, že vám to dnes vážně sekne. Wow efekt je v případě omlazujících metod rozhodně špatně.

Poděkování za laskavou odbornou korekturu patří korektivní dermatoložce MUDr. Petře Trojanové, PhD.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

U omlazení pleti do 25 let se samozřejmě nejedná o samotné omlazení, ale metody, kterými je možno zlepšit kvalitu pleti.

Jedná se o velmi individuální skupiny žen. Některé ženy vypadají do 35 let naprosto nádherně a opravdu vystačí s terapií, kterou je lehký hydratační krém a pravidelné čištění kůže, ale u některých žen se již kolem 30 let začínají projevovat první známky stárnutí.

Ve věkové skupině 35 až 40 let se začínají objevovat první drobné vrásky.

Nejčastěji přichází ke korektivnímu dermatologovi poprvé právě žena po čtyřicátém roce věku, žena, která dosud žádný korektivní zákrok neabsolvovala. Do té doby si připadala mladá a krásná a nebylo tedy potřeba žádného korektivního zásahu.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace