Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Co je zdravé omlazení a korektivní dermatologie v televizi

Ke zdravému omlazení vede pouze jedna cesta, dlážděná radami skutečných odborníků, kteří vás po ní provedou. Kteří to jsou? Že skutečně zdravé omlazení není ani o kosmetice, ani o plastikách? Je o sympatickém oboru zvaném korektivní dermatologie. Jaké metody jsou nejúčinnější?

Co zaznělo o Zdravém omlazení z úst MUDr. Jany Martincové, stojící na straně pacientů a skutečných odborníků v korektivní dermatologii v Dobrém ránu na ČT?

Zdravé omlazení ve Snídani s Novou

1. Co je to omlazení, co je korektivní dermatologie, jaké jsou předpoklady zdravého omlazení?

Co je to omlazení?
Omlazení je zjednodušeně proces, kterým zmírňujeme působení času na našem organismu. Ač si omlazení adoptoval v poslední době rychle se rozvíjející obor korektivní dermatologie, proces omlazení je nutno vnímat a provádět komplexně, ne pouze jako omlazení pleti. 
 
Jak komplexně? Čím můžeme komplexně k omlazení přispět?
Základní desatero je shrnuto v knížce Žena po 40. Z nejdůležitějších oblastí bych jmenovala výživu, cvičení, sanaci - opravu chrupu do podoby zdravých zubů, péči gynekologickou, ale i faktory ovlivňující dobrý pocit ženy, jako je právě kvalitní pleť a např. i vhodné líčení či šatník.
 
Na toto desatero jsme navázali projektem Zdravé omlazení, který chceme pojmout ještě šířeji o faktorech ovlivňujících naše zdraví i krásu, které z nich můžeme ovlivnit my sami a jak. Je věnován všem aktivním lidem s otevřenou myslí, kteří na sebe nerezignovali, ale stále chtějí na sobě pracovat, jak po stránce fyzické, tak duševní. Portál Zdravé omlazení představuje nové cesty v životním stylu, trendy v anti-aging medicíně, odborníky jednotlivých oborů. 
 
Co to vlastně je ta korektivní dermatologie?
Korektivní dermatologie je prudce se rozvíjející nádstavbový obor kožního lékařství, který je zaměřen na:
  • úpravu vzhledových nedostatků pleti, 
  • její omlazení i 
  • léčbu chorobných stavů kůže promítajících se do vzhledu nebo 
  • odstranění vzhledových defektů po kožních onemocněních.
 
Co řeší omlazení pleti, jak působí?
Ženy si asi často pod pojmem omlazení představí buď kosmetiku, nebo plastickou chirurgii. Omlazení pleti ovšem v pojetí právě korektivní dermatologie není úplně ani jedno ani druhé. 
Kosmetika může pleti částečně pomoci, ale skutečně účinné metody jsou ty končící v kůži, ne na jejím povrchu. Jak známo kůže je bariérou, ochranným krytem nejen před vnějšími škodlivinami, ale nemusí propustit ani spoustu látek užitečných. 
Omlazení pleti se rovněž nerovná plastice, tedy plastické chirurgii, ta je sice jednou z metod, která vám ubere na věku, ale samotnou pleť neomlazuje, nezlepšuje nijak její kvalitu.
 

Na omlazujících metodách korektivní dermatologie je sympatické, že látkami tělu vlastními a dalšími metodami zlepšuje kvalitu a struktury kůže. 

Korektivní dermatologie neřeší pouze důsledky stárnutí, nevrací vzhled pouze o např. 10 let nazpět, ale ovlivňuje přímo počáteční změny přímo v kůži.

2. Jak omlazení probíhá, jaké metody užívá?

 
Jaký typ ženy přichází nejčastěji na omlazení?
Nejčastěji přichází ke korektivnímu dermatologovi poprvé právě žena po čtyřicátém roce věku, žena, která dosud žádný korektivní zákrok neabsolvovala. Do té doby si připadala mladá a krásná a nebylo tedy potřeba žádného korektivního zásahu.
 
 
Volba metod omlazení závisí na zjištěném stavu obličeje specialistou. Nejčastějšími problémy po 40 bývají:
  1. Hrubělá textura kůže s množstvím odumřelých vrstev buněk
  2. Druhým problémem je nejednotnost pleti, ať již
  • Barevná nejednota, hnědé, pigmentové skvrny
  • Žilky, výrůstky v obličeji, stařecké projevy, nezhoubné nádory
Pleť působí nehomogenním dojmem.
  1. Třetí nejčastější problém věku 40+ po zhrubělé textuře a nejednotnosti kůže je tzv. gravitační ptóza, kdy se struktury obličeje se z horních partií přesouvají do míst, kde dřív nebývaly a to ve směru gravitace, tedy dolů. Čili dříve šťavnaté tváře vyplněné tukem postupují přes linii dolní čelisti a mění tvar obličeje. Obličej protažený směrem dolů působí smutně.

Nechtěla jsem řešit vrásky, ale zhrubělý, smutně až uštvaně vypadající obličej s pokleslými koutky úst a spoustou pigmentových svrn.

 
Tohle byly alespoň 3 příznaky, které vadily mně. Mně nepřišly jako znak stárnutí - nevadily mně vrásky, kvůli nim jsem o sebe nechtěla začít pečovat, ale ona dříve zmíněná triáda.
 
Cíl omlazení
Snahou korektivního dermatologa je docílit, aby byl obličej hladký, jednobarevný s elastickou, nepovolenou kůží, obličej, který bude celkově působit jednolitě, protože jakákoliv disharmonie v obličeji přidává vzhledově roky.
A pak samozřejmě v druhé fázi se pokusí navrátit zpět ty mladistvé kontury, to co v obličeji kleslo vedle brady zvednout zpět výše.
 
Jakými metodami toho dosáhneme? Jaké metody jste podstoupila, které z nich byly nejúčinnější?
V knize jsme si vybrali první inventuru na první návštěvě korektivního dermatologa složenou pouze z přirozených metod.
 

Neexistuje jedna zázračná metoda, ale pouze kombinací metod podle problémů dané kůže dosáhneme kýženého efektu.

Laser
Nejvíce mě ohromil laser, který odstranil spoustu vrstev odumřelé pokožky a vyhladil pleť. Na rozdíl od peelingu navíc stimuluje tvorbu kolagenu, zpevňuje kůži. Dojde ke smrštění svalových fibril, vypnutí kůže. Laser mě svým efektem, ze kterého těžím dodnes i po 2 letech, ohromil opravdu nejvíce. Dokonce i manžel, který běžně nerozezná ani barevné odstíny, se na mě po 3 týdnech po tomto zákroku dlouze zadíval se slovy: „Ty máš tu pleť ale hladkou.“ 
 

Kdybych měla laser zhodnotit co nejnázorněji, tak jsem k lékaři přišla s kůží v obličeji o jedno číslo větší a odešla se svou normální velikostí.

Facecontouring
A druhá metoda, která stojí po 40 za to, odstraní smutek z obličeje, pokles struktur v obličeji vlivem gravitace, navrácení oněch mladistvých kontur, zvednutím tváří do míst, kde původně byly, vyprofilováním ostré hrany dolní čelisti je tzv. tvarování obličeje, facecontouring.
 
Provádí se buď výplní s látkou tělu vlastní kyselinou hyaluronovou.
Pokud je již pokles bočních partií obličeje výraznější, rozhodne se korektivní dermatolog užít vstřebatelné mezonitě, od hladkých ke zpevnění dané partie po dvojitě zkrouceným ke zdvižení kůže dané části obličeje.
 
Kolik zákroky stojí?
Např. samotný laser kolem 7000 Kč - budu z něj profitovat možná i 10 let, ale celková inventura z ženy po 40, pokud ji absolvujete ve stejné šíři, tak od 25000 Kč, její výsledek vydržel rok a půl.
 
Jak vypadá následná péče o pleť po inventuře?
Pokud má žena za sebou jednu takovou celkovou generálku, tak stačí, když přijde na kontrolu k lékaři 2x do roka, v případě, že je potřeba, během např. 20 minut upraví.

3. Jak si vybrat správného lékaře, kdo může provádět omlazující zákroky?

 
Jak si najít správného lékaře.

Za prvé musím vědět, že jsem ve zdravotnickém zařízení.

Protože se jedná o zdravotnické zákroky, abyste je absolvovali v registrovaném zdravotnickém zařízení.
Pozor, to že se něco jmenuje klinika, vůbec neznamená, že se jedná o zdravotnické zařízení. Dnes si může své pracoviště nazvat klinikou v podstatě každý.
Také pozor na kosmetické salóny, kam dochází jednou týdně lékař nespecifikované odbornosti toto provádět. Rovněž nebrat.
 
To se dá zjistit? Jak si můžete zjistit, že jdete do zdravotnického zařízení?
Ano, můžete. Stejně jako já na Odboru zdravotnictví příslušného kraje, kde se zařízení nachází. Právníci daného odboru velice ochotně reagují na telefonáty i maily.
 
Kdo tedy může beztrestně a fundovaně provádět omlazující zákroky?
Jediní specialisté, kteří jsou schopni posoudit obličej v plném kontextu a mohou na něm vykonávat omlazující zákroky jsou:
  • korektivní dermatolog
  • dermatolog
  • plastický chirurg
Proto apeluji na pacienty, aby si tuto specializaci u lékaře ověřili.
Zdravotní službu může provádět lékař na základě oprávnění krajského úřadu dle oboru, z něhož má složenou atestaci.
 
Jak si můžeme zjistit, zda je dermatolog skutečně dermatologem?
Můžete se podívat do naší databáze, kterou aktualizujeme podle údajů zveřejněných Českou lékařskou komorou, příp. podle prokázaných atestačních diplomů. Případně si můžete u lékaře vyžádat atestační diplom. Ale jistější a více taktní je vyhledání lékaře v ověřených databázích před návštěvou.
Pozor, pokud tam Váš lékař není, pak skutečně nemusí vůbec jít o korektivního dermatologa. I když toto má napsáno na svých webových stránkách. 
 
Víte, mně osobně nevadí lékaři, kteří nemají příslušnou specializaci, ale před výkonem zákroku této specializace svého pacienta upozorní, tuto skutečnost neskrývají. Otevřou vám karty, se kterými hrajete, máte možnost službu u takového lékaře odmítnout.

Mně vadí lékaři, kteří vědomě nám, pacientům, o svém vzdělání lžou.

Nejdůležitější je zvolit lékaře, který prezentuje skutečné výsledky své práce, bez retuše či jiného přikrášlení. Výsledky, na kterých tvář ženy působí přirozeně, při pohledu na foto před a po vidíte krásný rozdíl, ale když ženu potkáte na ulici, nic na ni nepoznáte. Nepoznají to ani kolegové, ani manžel, pouze je pro něj žena tak nějak hezčí, mladší, přitažlivější.
 

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

U omlazení pleti do 25 let se samozřejmě nejedná o samotné omlazení, ale metody, kterými je možno zlepšit kvalitu pleti.

Jedná se o velmi individuální skupiny žen. Některé ženy vypadají do 35 let naprosto nádherně a opravdu vystačí s terapií, kterou je lehký hydratační krém a pravidelné čištění kůže, ale u některých žen se již kolem 30 let začínají projevovat první známky stárnutí.

Ve věkové skupině 35 až 40 let se začínají objevovat první drobné vrásky.

Nejčastěji přichází ke korektivnímu dermatologovi poprvé právě žena po čtyřicátém roce věku, žena, která dosud žádný korektivní zákrok neabsolvovala. Do té doby si připadala mladá a krásná a nebylo tedy potřeba žádného korektivního zásahu.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace