Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda podzim/zima 2021 s Rinascimentem aneb jak jsem vybírala model na tiskovku do Varšavy

Letošní podzim a zimu přinášíme monotematicky italskou značku Rinascimento. Proč? Čekala mě v listopadu 2021 tisková konference ve Varšavě spojená se vstupem našich knížek sexuální výchovy na polský trh. Ano, slyšíte dobře. A předpokládám, že váš komentář bude znít obdobně jako ty ostatní: "Lepší zemi jste si pro sexuální výchovu nemohli vybrat." Ale znáte to, miluji velké výzvy. :-) Tou první bylo, pořídit si na tiskovku vhodný outfit. A vybírat jsem musela opravdu pečlivě. Polské ženy jsou známé tím, že o sebe skutečně pečují, nemohla jsem tam přijet v ledasčem. Co bylo na výběr?

Komplety ve znamení modré barvy

Asi už jsem někde v módním speciálu zmiňovala, že nesnáším nakupování, zvláště oblečení. Ale naprosto miluji nakupování dárků pro druhé. To mně fakt jde a jsem v tom dobrá :-).

I přes tuto svou počáteční nechuť cokoliv zkoušet a pesimismus, že zase nic na sebe neseženu, musím přiznat, že když jsem se dopracovala na stojanech k modrým kouskům, věděla jsem, že z toho si určitě na sebe něco vyberu. A taky, že ano.

Naprosto mě nadchly modré šaty s rafinovaně řešeným (ne)rukávem. Ve stejném odstínu modré jsem si pořídila i kostým se sukní a kalhotami. V e-obchodu s botami, kde vedou i 35, jsem náhodou narazila na boty se stejným odstínem modré. To jsou ty vpravo.

Měla jsem strach z umělého materiálu, ale musím přiznat, že vše se nosilo velmi pohodlně a to jsem na jednáních nebo při práci v polské kanceláři strávila v modelech doslova celý den. Pro chladnější dny v polovině října jsem doplnila kostým ještě vzorově velmi zajímavým ponchem.

Když už jsem měla celou kolekci, dovolila jsem si pořídit ještě jedno sportovně-elegantní sako navíc. 

V další kolekci pak modrou barvu v Itálii ztmavili. Vypasované sako, které je nesmírně pohodlné a postavě lichotí, bohužel, nevypadá tak dobře jako neelastické a světlejší materiály. Naprosto si mě získaly modro-černé plisované šaty, ale ty mě vzhledem ke své délce do klerikálního Polska nedoprovázely. Už stačilo třeskuté téma, nemusel být ještě třeskutý model. Kožená kabela, do které se vešly i materiály formátu A4, pochází rovněž z nové kolekce stejnojmenné značky.

Černou sukni jsem kombinovala i s dalšími nově pořízenými halenkami. Ta vpravo je hedvábná od Gábiny Páralové. Často jsem ji brala právě do bleděmodrého kostýmu.

A tady již druhý kalhotový kostým, opět se vzorem, kde nechyběla modrá.

Podobný kostým měla na tiskové konferenci polská moderátorka - viz níže umístěné video, pouze místo světle modré byla do něj zavzata modrá tmavá. Vzít si kostým na konferenci, vypadaly bychom jako dvojčata :-). Využila jsem jej až na setkání s novináři a k práci v polské kanceláři následující den po konferenci.

V chladném listopadovém počasí jsem ven kromě staršího zimního kabátu využila i tyto dva svrchní modely z nové kolekce.

A na závěr svetr, ve kterém se pohodlně cestovalo.

     

Co byste si z toho vybraly na přímý přenos z konference vy, milé dámy?

A co jsem nakonec vybrala já? Asi bezkonkurenčně nejženštější model. Posuďte samy:

A na závěr ještě ukázka českých publikací, dosud vydaných pro předškoláky a náctileté.


Na módním speciálu spolupracovali:

Vizážistka: Hana Čihánková

Fotografové: Lumír a Marek Smělíkovi

V modelech: Jana Martincová

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Také jste zjistily, že se podle nahodilých obrázků z kolekcí v ženských časopisech neobléknete? Jde to vůbec? Nebaví vás běhat „od kšeftu ke kšeftu“ s nulovým úlovkem. Resp. pak již ze zoufalství koupíte cokoliv, jenom abyste něco měly, i když víte, že to na sebe stejně nikdy nevezmete? Tak tomuhle u mě naštěstí již odzvonilo! Jak jsem toho docílila?

Blíží se léto, kdy na sobě máme minimum vrstev, což fandí zvýraznění předností postavy a současně neznemožňuje maskovat její slabší stránky. Když však obejdete milión obchodů, nepřeháníme, přesně takto to líčí naše kolegyně Jana, která je v nechuti běhat po obchodech přeborníkem, …tedy, když obejdete těch milión obchodů a zjistíte, že ač máte celkem na pohled štíhlou postavu, tak ve všem vypadáte jak almara, vše, co příroda úplně nevychytala, se zvýrazní a klady zůstanou skryty, nabydete dojmu, že snad ty věci šijí na mimozemšťany. Věděli jsme však, že až si Jana zalamentuje, chytne se toho a nepustí, dokud něco nevymyslí, nenajde svou cestu. A podařilo se. Trvalo jí to tuším něco přes 2 roky, ale opravdu si našla „jinou“ cestu jak být šik. A s přiměřenými finančními prostředky. Přece nebude za „hadry“ na běžné nošení dávat majlant, ne? Přitom zas až tak běžně nevypadají. Posuďte sami.

Vzhledem k našemu prvotnímu zaměření na těhotenství a péči o dítě jsme se v módním okénku, respektive v obchodu Lucie, která oblékla naši kolegyni Janu, poohlédli, zda by některé modely byly využitelné i pro budoucí maminky. A kupodivu jsme zjistili, že módní kolekce léto 2017 je skutečně nadčasová a těhotným bříškům neuvěřitelně sluší. Posuďte sami na drobné ukázce níže, případně si všechny modely těhotenské módy léto 2017 můžete prohlédnout v článku portálu Babyonline.cz: Móda pro těhotné léto 2017

Hlásíme se vám opět z My Fashion Style, jak je nový název obchůdku, kde jsme začali fotit naše módní speciály. A co se na podzim nosí? Všechno. Volné i upnuté, krátké i dlouhé, elegantní lodičky i těžké cool boty do deště a nepohody. Zkrátka vybere si každý. Barvou podzimu je prý červená v odstínech až po vínovou. Dále odstíny zelené včetně khaki. Trendem podzimu se stávají kožešiny – umělé i pravé. A to v doplňcích v podobě ozdob na oblečení z jiných materiálů či jako vesty. A z léta přetrvává trend velkých kabelek i baťůžků.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace