Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda podzim/zima 2021 s Rinascimentem aneb jak jsem vybírala model na tiskovku do Varšavy

Letošní podzim a zimu přinášíme monotematicky italskou značku Rinascimento. Proč? Čekala mě v listopadu 2021 tisková konference ve Varšavě spojená se vstupem našich knížek sexuální výchovy na polský trh. Ano, slyšíte dobře. A předpokládám, že váš komentář bude znít obdobně jako ty ostatní: "Lepší zemi jste si pro sexuální výchovu nemohli vybrat." Ale znáte to, miluji velké výzvy. :-) Tou první bylo, pořídit si na tiskovku vhodný outfit. A vybírat jsem musela opravdu pečlivě. Polské ženy jsou známé tím, že o sebe skutečně pečují, nemohla jsem tam přijet v ledasčem. Co bylo na výběr?

Komplety ve znamení modré barvy

Asi už jsem někde v módním speciálu zmiňovala, že nesnáším nakupování, zvláště oblečení. Ale naprosto miluji nakupování dárků pro druhé. To mně fakt jde a jsem v tom dobrá :-).

I přes tuto svou počáteční nechuť cokoliv zkoušet a pesimismus, že zase nic na sebe neseženu, musím přiznat, že když jsem se dopracovala na stojanech k modrým kouskům, věděla jsem, že z toho si určitě na sebe něco vyberu. A taky, že ano.

Naprosto mě nadchly modré šaty s rafinovaně řešeným (ne)rukávem. Ve stejném odstínu modré jsem si pořídila i kostým se sukní a kalhotami. V e-obchodu s botami, kde vedou i 35, jsem náhodou narazila na boty se stejným odstínem modré. To jsou ty vpravo.

Měla jsem strach z umělého materiálu, ale musím přiznat, že vše se nosilo velmi pohodlně a to jsem na jednáních nebo při práci v polské kanceláři strávila v modelech doslova celý den. Pro chladnější dny v polovině října jsem doplnila kostým ještě vzorově velmi zajímavým ponchem.

Když už jsem měla celou kolekci, dovolila jsem si pořídit ještě jedno sportovně-elegantní sako navíc. 

V další kolekci pak modrou barvu v Itálii ztmavili. Vypasované sako, které je nesmírně pohodlné a postavě lichotí, bohužel, nevypadá tak dobře jako neelastické a světlejší materiály. Naprosto si mě získaly modro-černé plisované šaty, ale ty mě vzhledem ke své délce do klerikálního Polska nedoprovázely. Už stačilo třeskuté téma, nemusel být ještě třeskutý model. Kožená kabela, do které se vešly i materiály formátu A4, pochází rovněž z nové kolekce stejnojmenné značky.

Černou sukni jsem kombinovala i s dalšími nově pořízenými halenkami. Ta vpravo je hedvábná od Gábiny Páralové. Často jsem ji brala právě do bleděmodrého kostýmu.

A tady již druhý kalhotový kostým, opět se vzorem, kde nechyběla modrá.

Podobný kostým měla na tiskové konferenci polská moderátorka - viz níže umístěné video, pouze místo světle modré byla do něj zavzata modrá tmavá. Vzít si kostým na konferenci, vypadaly bychom jako dvojčata :-). Využila jsem jej až na setkání s novináři a k práci v polské kanceláři následující den po konferenci.

V chladném listopadovém počasí jsem ven kromě staršího zimního kabátu využila i tyto dva svrchní modely z nové kolekce.

A na závěr svetr, ve kterém se pohodlně cestovalo.

     

Co byste si z toho vybraly na přímý přenos z konference vy, milé dámy?

A co jsem nakonec vybrala já? Asi bezkonkurenčně nejženštější model. Posuďte samy:

A na závěr ještě ukázka českých publikací, dosud vydaných pro předškoláky a náctileté.


Na módním speciálu spolupracovali:

Vizážistka: Hana Čihánková

Fotografové: Lumír a Marek Smělíkovi

V modelech: Jana Martincová

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Letošní letní focení je zcela netradiční. Ne tím, že jsme jej směřovali do ateliéru, ale snahou vám představit modely tří cenových kategorií. A to takových, kde samotné šaty nebo top se sukní stojí v relacích: do 1000 Kč, kolem 3500 Kč, necelých 6000 Kč.
Schválně, jestli budete schopny jednotlivé modely do kategorií nižší, střední a vyšší ceny přiřadit.
 

Milé dámy, už se vám někdy přihodilo, že jste si pořídily krásné společenské šaty na akci, ale nikdy je na ni nevynesly? V dnešní Covidové době to bohužel není nemožné. Když už jsem je nemohla použít, tak vám je alespoň ukážu, třeba vám zlepší den nebo přinesou inspiraci nejen v odívání.

Letošní léto začalo báječně pěti dny volna a krásným, tropickým počasím. I tomu jsme přizpůsobili naše focení. Správně by mělo být přizpůsobily, protože jsme opět byly samé "baby" :-). Tentokrát s několika změnami. Parťačka Jana měla dovolenou a moje milá kolegyně Andrea pro změnu mateřskou dovolenou. Za ní zaskakovala dcera Sofi, která má po zkouškách, tak je jí jasné, že ji její akční matka nenechá dlouho odpočívat.

Koronavirová epidemie i šílenství jsou v plném proudu. Pozadu nezůstává ani móda, která se plně adaptovala a barevně přizpůsobila jeho zbarvení. Jak? Nejvíce je skořicové. Ale také béžové, šedé, černé.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace