Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Myomy a myomatóza – nakolik brání otěhotnění?

Vždycky mám radost, když můžeme do těchto článků uvést nějaké příběhy se šťastným koncem. K myomům mně pan prof. Roztočil nabízí hned tři.

„Měl jsem v Jihlavě několik případů, převážně intelektuálky odkládající mateřství, které mi poslali kolegové. Pamatuji si na tři mladé ženy, kdy jedna měla myom dokonce o průměru 20 cm.“

Podivila jsem se, že o tom pacientka nevěděla dříve. K tomu pan profesor doplní, že myom byl umístěný na stopce směrem do dutiny břišní, ne do dělohy, proto si paní nevšimla ničeho zvláštního.

Všem museli provést klasickou myomektomii, tedy vynětí myomu řezem přes břišní stěnu, takto velké nádory nešly odstranit pouze laparoskopicky. Všechny 3 nakonec šťastně otěhotněly, jedna z nich sice nejdříve potratila, ale následně dítě donosila, další měla dokonce děti dvě.

Celý článek si můžete přečíst na webu Babyonline.cz, pro který byl text zpracován.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

K pravidelným gynekologickým vyšetřením je rozumné od 45 let přidat i preventivní prohlídky na mamografu. Mamografické vyšetření, které slouží k odhalení nádorových, někdy i přednádorových změn, je pojišťovnou propláceno ženám od 45 let s frekvencí jednou za dva roky. Samozřejmostí by se mělo stát i pravidelné domácí samovyšetření prsní žlázy 1× měsíčně.

Mohlo by se zdát, že po 40 bude výběr antikoncepce jiný než u slečny pod 20. I když jako první volbu lékaři nabízí opravdu jinou antikoncepci než u 16letých, tak se rozdíly ve výběru čím dál více stírají a mnohem častěji dochází k individualizaci antikoncepce pro danou ženu než ke hromadné věkové preferenci. A co více? Antikoncepce již nemusí ve věkové skupině po 40 plnit jako hlavní úkol právě ten antikoncepční.

Stojíte před regálem s dámskými hygienickými potřebami a nedokážete se vyznat v široké nabídce dámských vložek? Z toho si nic nedělejte. Jsme na tom všechny podobně. Proto nás ve vydavatelství Babyonline oslovilo, když jsme zjistili, že značka Bella dodává na trh všechny typy vložek a požádali jsme její zástupce, jestli by nám problematiku trochu více osvětlili. Pojďme se tedy na jednotlivé typy vložek podívat podrobně.
 

Žena, která se dozví od lékaře tuto diagnózu, nejčastěji přichází se dvěma problémy nebo jejich kombinací. Prvním z nich je bolest. U druhé skupiny žen na tuto diagnózu ukáže neplodnost.

 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace