Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Není vložka jako vložka

Stojíte před regálem s dámskými hygienickými potřebami a nedokážete se vyznat v široké nabídce dámských vložek? Z toho si nic nedělejte. Jsme na tom všechny podobně. Proto nás ve vydavatelství Babyonline oslovilo, když jsme zjistili, že značka Bella dodává na trh všechny typy vložek a požádali jsme její zástupce, jestli by nám problematiku trochu více osvětlili. Pojďme se tedy na jednotlivé typy vložek podívat podrobně.  

TYPY VLOŽEK

Vložky můžeme rozdělit do 4 kategorií: menstruační, slipové, poporodní a inkontinentní, někdy zvané urologické vložky. Každá z nich plní jinou funkci, která odpovídá potřebám dané ženy. Tedy té čerstvě po porodu doporučíme jinou než v období menstruace. Ta zase nemusí být vhodná pro dobu, kdy z jakéhokoliv důvodu dochází k úniku moči. Někdy zase žena uvítá vložku, která plní pouze funkci jakési pojistky.

MENSTRUAČNÍ VLOŽKA

Její konstrukce a použitý materiál jsou určeny k menstruaci. Pozor, menstruační krev má jinou konzistenci a další charakteristiky než moč. Klasické vložky nejsou uzpůsobeny k pohlcování moči. To znamená, že případný větší únik moči nejsou schopny pojmout. Na druhé straně však tloušťka vložky nevypovídá o její savosti. Velmi důležitou roli totiž hraje povrch vložky. Může být tvořen super jemnou tkaninou, která dokonale chrání pokožku před vznikem podráždění nebo naopak síťkou pro rychlejší distribuci menstruační krve. 

Na trhu se setkáváme s různými variantami – s křidélky chránící oděv, bez křidélek, ultratenké a nebo se jedná o klasické tloušťky či ty s extra jemným povrchem apod. Je na každé ženě si vyzkoušet, která z nich jí bude po dobu menstruace vyhovovat nejlépe.

SLIPOVÁ VLOŽKA

Jedná se o 1-3 mm tenkou vložku, která je vhodná k použití např. na konci menstruačního cyklu nebo kdykoliv, kdy se žena chce cítit pohodlně a svěže po celý den. Délka i tvar se mohou měnit. V nabídce značky Bella najdete i slipové vložky k přizpůsobení různým typům spodního prádla (tanga, běžné spodní prádlo apod.). Škoda, že se již nevyrábějí slipové vložky v barvě prádla, např. dříve byly kromě bílé k dostání i černé. Je spousta žen, které si zejména po těhotenstvích nemůže vynachválit jistotu slipových vložek i mimo menstruaci.

POPORODNÍ VLOŽKA

Jedná se o speciální vložku určenou ženám po porodu, kdy dochází k procesu čištění dělohy známému pod pojmem očistky. Tento proces trvá obvykle šest týdnů. Nároky na porodnické vložky jsou vysoké – musí být velmi savé a zároveň prodyšné. Žena se musí cítit komfortně i v tomto hygienicky nelehkém období. Vložka musí být vyrobena tak, aby se minimalizovalo riziko infekce i nejrůznějších zapařenin a jiných postižení kůže. Současně by ženu neměly obtěžovat svou nadměrnou velikostí. Co nabízí v této oblasti Bella?

Porodnické vložky Bella Mamma jsou vyrobeny z prodyšného materiálu, který zajišťuje optimální přísun vzduchu k pokožce, díky čemuž se snižuje riziko vzniku infekce. Velikost a šířka absorpčního jádra zajišťují velmi dobrou savost a umožňují efektivní ochranu. Jemná vnější vrstva nezpůsobuje podráždění pokožky a přináší pocit maximálního komfortu a sucha. Vložky jsou dermatologicky testované. Novinkou jsou Bella Mamma Comfort poporodní vložky, které mají speciální anatomický tvar pro ještě lepší komfort. Nesou označení Cytosafe, tedy, že jsou cytologicky bezpečné a tedy nehrozí komplikace s hojením ran v důsledku použití těchto poporodních vložek, což výrobce garantuje certifikátem ISO.

INKONTINENTNÍ VLOŽKA

S problémem úniku moči se ženy setkávají v různých obdobích svého života, nejen v jeho závěrečné fázi, tedy během a po menopauze, ale i v průběhu těhotenství, velmi často pak po porodu. Častý bývá únik při sportu, velmi rizikové se v tomto směru jeví skoky přes švihadlo, ale i běžné kýchnutí, kdy dochází k úniku moči zejména v důsledku oslabeného pánevního dna.

K urologickým vložkám směřují ženy i odborníci zejména dva nejdůležitější požadavky. Pojmout větší množství tekutiny a nepropustit do okolí nepříjemný zápach moči.

Nejinak je tomu u urologických vložek značky Bella, které chrání před důsledky nekontrolovaného úniku moči. Speciální konstrukce a systém ochranných prvků jako jsou např. boční volánky zajišťují pocit jistoty jak uživatelce, tak uchovají čisté její spodní prádlo. Superabsorbent (SAP) obsažený ve vložce rychle nasaje tekutinu a uzamkne ji uvnitř, čímž zůstává povrch vložky suchý. Zároveň se v něm neutralizuje nepříjemný zápach.

Řada Bella Control Discreet disponuje 6-ti velikostmi od Micro až po Plus – pro mírnou až středně silnou inkontinenci. Tato řada letos zvítězila v kategorii Dámská hygiena ve spotřebitelské soutěži Volba spotřebitelů. 

„A co když se u ženy jedná o více záležitostí najednou?“ posílám dotaz do Belly. I když intuitivně bych asi zvolila správně, nechám si raději ještě poradit od odborníků. A jaké ty varianty mohou nastat? Asi nejčastěji tyto dvě:

POPORODNÍ INKONTINENCE V ŠESTINEDĚLÍ

V šestinedělí je vhodnější zvolit poporodní vložku, konkrétně novinku od Belly, která je savější – obsahuje více superabsorbentu. 

KOMBINACE INKONTINENCE A MENSTRUACE

Pokud se k úniku moči přidá i menstruace, žena může dále profitovat z použití urologické vložky, protože obsahuje právě superabsorbent, který pohltí více tekutiny. Menstruační vložky ho obsahují také, ale v menším množství než urologické. Takže urologickou vložku lze použít i při současné menstruaci, ale menstruační vložku na inkontinenci určitě ne. 

Velice děkuji společnosti TZMO, výrobce všech typů vložek, která, jak vidíte, nabízí produkty od narození až po stáří.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

K pravidelným gynekologickým vyšetřením je rozumné od 45 let přidat i preventivní prohlídky na mamografu. Mamografické vyšetření, které slouží k odhalení nádorových, někdy i přednádorových změn, je pojišťovnou propláceno ženám od 45 let s frekvencí jednou za dva roky. Samozřejmostí by se mělo stát i pravidelné domácí samovyšetření prsní žlázy 1× měsíčně.

Mohlo by se zdát, že po 40 bude výběr antikoncepce jiný než u slečny pod 20. I když jako první volbu lékaři nabízí opravdu jinou antikoncepci než u 16letých, tak se rozdíly ve výběru čím dál více stírají a mnohem častěji dochází k individualizaci antikoncepce pro danou ženu než ke hromadné věkové preferenci. A co více? Antikoncepce již nemusí ve věkové skupině po 40 plnit jako hlavní úkol právě ten antikoncepční.

Vždycky mám radost, když můžeme do těchto článků uvést nějaké příběhy se šťastným koncem. K myomům mně pan prof. Roztočil nabízí hned tři.

Žena, která se dozví od lékaře tuto diagnózu, nejčastěji přichází se dvěma problémy nebo jejich kombinací. Prvním z nich je bolest. U druhé skupiny žen na tuto diagnózu ukáže neplodnost.

 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace