Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Facecontouring – zvednutí gravitací pokleslých partií obličeje

Jak již anglický název napovídá, faceconturing navrací obličeji jeho dřívější mladistvé kontury. Činí tak pomocí nejrůznějších metod pozvedávajících nebo vyplňujících obličej, z nichž jsou za jedny z nejúčinnějších považovány aplikace kyseliny hyaluronové nebo mezonití, či kombinace obou metod. 

Co to je facecontouring? Jaký problém facecontouring řeší? Užívané metody

Spoustu žen po čtyřicítce ani tak netrápí vrásky, ale smutný výraz v obličeji, povislé koutky, pokles struktur v obličeji. Tváře v mládí vyplněné tukem se z oblasti jařmového oblouku přesouvají níže, až k oblasti brady, někdy až přes okraj dolní čelisti. Začne se tak stírat rozdíl mezi tváří a krkem. Právě tento gravitační pokles, nebo-li gravitační ptózu se snaží facecontouring napravit.  

Facecountouring řeší gravitační pokles v obličeji, a to kyselinou hyaluronovou, mezonitěmi, nebo kombinací obojího, či jinými metodami.

Co je cílem facecontouringu?

Navrátit obličeji jeho mladistvý tvar, pokleslé tváře vytvarovat zpět v oblasti jařmového oblouku.

S jakými materiály docílíme u facecontouringu navrácení mladistvé kontury obličeje a jak?

Používanými metodami pro facecontouring jsou výplně, nitě, augmentace tukem, jehličková radiofrekvence, botulotoxin, léčba vysokofrekvenčním ultrazvukem apod. Velmi efektivními materiály k řešení gravitačního poklesu jsou kyselina hyaluronová a mezonitě.

Látka tělu vlastní – kyselina hyaluronová – se umístí do oblasti spánků, jařmového oblouku, tváří, nosoretní rýhy, oblasti úst.

starších žen s výraznějším gravitačním poklesem se nedaří partie vytáhnout pouze pomocí výplní, korektivní dermatolog si bere na pomoc rovněž mezonitě, ať již liftingové k vytažení dané partie – většinou podél dolní čelisti a od koutku úst k uchu, nebo zpevňující, nejčastěji u propadlých tváří nebo povislého krku.

Faceconturing kyselinou hyaluronovou

Přirozenost - materiál miniinvazivní (jehla), látka tělu vlastní
Věk 40+
Část těla Obličej
Problém Gravitační ptóza
Cena zákroku 10-15 tisíc

Co je úkolem kyseliny hyaluronové?

Kyselinou hyaluronovou se vyplní tváře, spánky, okolí rtů, výplň zvedne sesunuté partie obličeje, obličej nabude na šťavnatosti, mladistvosti, zjemní se nosoretní rýha, zmírní vrásky a kruhy pod očima.
 
Kyselina hyaluronová působí rovněž v daných partiích jako hydratační médium, které zadržuje vodu, vyhlazuje nerovnosti a vrásky.

Jaké jsou typy kyseliny hyaluronové a jak se kyselina hyaluronová aplikuje?

Více zesíťovaná kyselina hyaluronová je hustší a umísťuje se do hlubších vrstev obličeje, v horních partiích, a to pomocí aplikačního pera Anteis injection, díky kterému se zajistí přesné a rovnoměrné rozložení materiálu. Přístroj je ovládán šlapkou. Do oblastí rtů se umísťuje středně zesíťovaná kyselina hyaluronová.
 
Celkem se v obličeji provádí většinou 4 vpichy – 2 v horní a 2 v dolní části obličeje.

Jak dlouho výplň kyselinou hyaluronovou vydrží?

Hustě zesíťovaná kyselina hyaluronová vydrží v obličeji až rok a půl.

Facecontouring

Foto z knihy Žena po 40: Rozdíl mezi oběma polovinami obličeje: Levá část obličeje je hotová, rozdíl oproti pravé, zatím neošetřené, je markantní. Aplikace kyseliny hyaluronové v horní části obličeje mírně pozvedne povadlá víčka s obočím, vytvoří opět dívčí tvářičku na lícní kosti, nosoretní rýha se vyhladí, obličej získá ostřejší rysy a zpět trojúhelníkový tvar. Levá tvář je oproti pravé krásně zvednutá. Šipkami jsou označeny:
  1. Browlift - vytažení zevní partie obočí a horního víčka.
  2. Temporální lifting - nejvrchnější aplikace hyaluronové kyseliny.
  3. Vytvoření zygomatického oblouku - lícnice.
  4. Mandibula line - povytažení dolní linie o 0,5 cm, zostření kontur.

Výplň kyselinou hyaluronovou pozvedne pokleslé partie, obličej se ze tvaru válce opět navrátí do tvaru s vyprofilovanou bradou.

Nenalíčená před omlazením Nenalíčená po omlazení

Fota z knihy Žena po 40: Nenalíčená před a po omlazující kúře. Došlo ke zjemnění textury kůže, odstranění pigmentací, nasolabiální vrásky a drobné vrásky v obličeji jsou méně patrné. Brada, dříve splývající s krkem, se vyprofilovala, obličej získal svěží, mladistvou konturu.

Nalíčená před omlazením Nalíčená po omlazení

Fota z knihy Žena po 40: Rozdíl nalíčeného obličeje před a po omlazení.

Opatření po facecontouringu kyselinou hyaluronovou

Neohýbat se, nepředklánět, aby se výplň nepřesunula jinam. 24 hodin musí hlava zůstat vzpřímená, spát s podloženou hlavou, nesportovat. Lépe po dobu 48 hodin, kdy se kyselina hyaluronová v obličeji usazuje.

Kontraindikace facecontouringu kyselinou hyaluronovou

Akutní horečnaté onemocnění, akutní zánětlivé onemocnění na kůži, jako je opar, vřed kůže, těhotenství.

Facecontouring pomocí mezonití

Přirozenost - materiál miniinvazivní (jehla), umělý, leč zcela vstřebatelný materiál
Věk 40+
Část těla Obličej, krk
Problém Gravitační ptóza
Cena zákroku Od 4000 Kč
 

 

 

 

 

 


Co jsou to mezonitě? Čím se mezonitě aplikují?

Nitě rozlišujeme hladké zpevňující, nebo zoubkaté vytahující určitou partii. Hladké se používají na zpevnění propadlých partií ve tvářích, nebo na uvolněnou, plandavou kůži pod bradou, nebo ke zpevnění krku. Zoubkaté pak k vyprofilování brady a dolní čelisti. Jsou různé délky a šířky. Jehla funguje jako vodič. Je tupá, aby neporanila tkáň. Více: http://zdraveomlazeni.cz/mezonite/44

Jaká je funkce mezonití?

Po vytažení jehly zůstává v pokožce niť, která se postupně obalí kolagenem – jedná se o běžnou reakci těla na cizí materiál. Niť se postupně do 3 měsíců vstřebá, kolagen zůstane a vytvoří v pokožce potřebný tah, zpevní ji.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Známe to všechny. Období po 40, nebo spíše k padesátce, kdy obličej přestává být takový svěží a šťavnatý, všechno klesá dolů, včetně ústních koutků, takže vypadáme takové smutnější a zvětšující se propadliny pod očima k tomu přidají ještě známky únavy. Co s tím? Metod je dnes spousta. Ale i v našem věku se snažme volit ty, které čím méně změní výraz obličeje, tím více mají vliv na kvalitu kůže a výsledný pocit zdraví a svěžesti, kterým pak vyzařujeme na své okolí. 

V medicíně je použití léčby vlastní krví běžné. Můžeme se s ním setkat např. v ortopedii, kde se aplikuje do kolen a ostatních kloubů. Plazmou si sportovci léčí natrženou Achillovku a další poškození. Stejně jako v kůži i v jiných strukturách vyvolává hojivý proces. Korektivní dermatologie pouze převzala známé a ověřené know-how k omlazujícím účelům.

Víte, že má v několika opakováních i výrazný liftingový efekt? Ostatně vypnutí v oblasti dolní čelisti a změna smutného a unaveného obličeje ve svěží je patrné i na miniaturách. Podrobnosti v článku.

Video zachycuje třífázové odstranění žilek na nohách v průběhu pěti týdnů, některé z nich již byly pro sklerotizaci hraniční. V první fázi byla provedena sklerotizace, za 3 týdny po ní druhá sklerotizace a první fáze působení cévního laseru na žilky. Za dva týdny proběhl druhý laser. Výsledky před a po jsou patrné i z fotografií. Po zhojení modřin a jizviček po laseru je ve skutečnosti rozdíl stavu před a po ještě patrnější.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace