Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Facelift pomocí nití + video (lifting obličeje a čela)

Cože, facelift pomocí nití? Bez skalpelu? Ano, tipujete správně, bez skalpelu. Jedná se o alternativu faceliftu nejen pro mladší ročníky mezi 40 a 50, ale i dámy nad 50, které dávají přednost neporušené integritě kůže, tedy kůži obličeje bez jizev.

Kdy niťový facelift zvažujeme?

U gravitační ptózy, což je pokles jednotlivých partií obličeje, kromě vrásek typický projev stárnutí pleti. Podkožní tuk se nám z oblastí tváří přesouvá dolů vedle brady, kde vytváří valy - postranní brady, až postupně přechází přes hranu dolní čelisti, která se stává méně výraznou, stírá se rozdíl mezi bradou a krkem. Dolů klesající tváře mají ještě jeden příznak, začínají narážet na nosoretní vrásku, která se stává více patrnou.

Foto: Gravitační ptóza – pokles obličeje působením gravitace postupem času (věk: první schéma cca 30, druhé schéma 45+, třetí schéma 55+)

Jak a čím se facelift bez skalpelu provádí? 

Provádí se pomocí liftingových, obličej zvedajících nití. Nitě zvedají partie, kterými procházejí směrem nahoru a do stran, stejně jako se napíná kůže při liftingu operačním.

Zatím nejnovější 4D liftingové nitě jsou vyrobené z polydioxanu, plně vstřebatelného materiálu. Vstřebávají se minimálně 180 dní, aby se stihla vytvořit opora kolem vstřebávající se nitě v podobě kolagenu, který pak zpevňuje danou partii místo nitě. Jsou zavedeny pomocí vodiče – kanyly shora dolů. Kanyla se po zavedení nitě vytáhne. Následně se niť shora dolů utáhne, stejně jako utahujeme např. gumu v pase kalhot. Konce nitě se ustřihnou.

 

JEDEN KONKRÉTNÍ PŘÍKLAD GRAVITAČNÍ PTÓZY A JEJÍHO ŘEŠENÍ NITĚMI

Jaký byl u obličeje problém?

V obličeji byl pozorovatelný středně pokročilý pokles tváří zasahující do hrany dolní čelisti a narážející do střední části obličeje, kam se přemístil z oblasti jařmového oblouku.

Řešení poklesu tváří:

Zavedení tří kratších (červené) a jedné středně dlouhé nitě (modrá) do oblasti tváře v rozsahu od hrany nosu po nejvýraznější a nejvystouplejší bod tváře nad jařmovým obloukem. Jedna delší niť (fialová) byla zavedena podél hrany dolní čelisti.

Zákrok jsme doplnili zvednutím oblasti čela 4 nitěmi zavedenými z horní části čela do hranice vlasů.

Schéma 1: Zavedení nití dle popisu výše 

Schéma 2 a 3: Umístění nití na fotografii obličeje.

Po zákroku je vhodné nastartovat regeneraci obličeje červeným světlem.

LIFTING OBLIČEJE

Průběh liftingu obličeje

Připravené nitě s vodiči pro každou půlku obličeje zvlášťFoto 1: Připravené nitě s vodiči pro každou půlku obličeje zvlášť

Aplikace anestezie Aplikace anestezie

Foto 2-5: Aplikace anestezie

Aplikace anestezie Aplikace anestezie

 

Osušení po aplikaci anestezie Zavedení vodiče s dlouhou liftingovou nití do kůže pro vymodelování dolní čelisti, zvednutí dolní části obličeje

Foto 6,7: Vlevo osušení obličeje po aplikaci anestezie, vpravo zavedení vodiče s dlouhou liftingovou nití do kůže pro vymodelování dolní čelisti, zvednutí dolní části obličeje

Vedení vodiče s nití podkožím shora do dolních partií obličeje Vedení vodiče s nití podkožím shora do dolních partií obličeje

Foto 8,9: Vedení vodiče s nití podkožím shora dolů podél dolní čelisti

Vyvedení nitě s vodičem přes kůži pod dolní čelistí Vytažení vodiče a ponechání nitě v kůži

Foto 10,11: Vlevo vyvedení nitě s vodičem přes kůži pod dolní čelistí, vpravo vytažení vodiče a ponechání nitě v kůži

Foto 12,13,14: Zavedení 3 krátkých nití s vodičem přes kůži pro zvednutí střední partie obličeje směrem nahoru a k uchu

Foto 15,16: Vlevo utažení 3 krátkých nití, vpravo zavedení středně dlouhé nitě doplňující efekt 3 krátkých nití

Zavedení středně dlouhé nitě s vodičem přes kůži pro zvednutí střední partie obličeje směrem nahoru a k uchu Zastavení podkožního krvácení tlakem na krvácející cévu Utažení nití shora dolů

Foto 17,18,19: Tentýž výkon na pravé straně obličeje, vlevo zavedení první ze tří krátkých nití, uprostřed stav po zavedení 3 krátkých nití se stavěním podkožního krvácení tlakem na krvácející cévu, vpravo utažení nití shora dolů

VIDEO  FACELIFT OBLIČEJE

LIFTING ČELA

Lifting obličeje byl zakončen zvednutím oblasti čela 4 krátkými liftingovými nitěmi.

Zvednutí čelní oblasti pomocí 4 krátkých liftingových nití Zvednutí čelní oblasti pomocí 4 krátkých liftingových nití

Foto 20,21: Zvednutí čelní oblasti pomocí 4 krátkých liftingových nití

VIDEO LIFTING ČELA

Po zákroku byla na obličej aplikována zklidňující maska a červené světlo k nastartování hojivého procesu.

Aplikace zklidňující masky Příprava pod červené světlo

Foto 22,23: Vlevo aplikace zklidňující masky, vpravo příprava pod červené světlo

REGENERACE OBLIČEJE PO LIFTINGU OBLIČEJE A ČELA

Nastartování hojivého procesu pod červeným světlem Nastartování hojivého procesu pod červeným světlem

Foto 24,25: Nastartování hojivého procesu pod červeným světlem

Konečné ošetření kůže po zákroku

Foto 26,27: Konečné ošetření kůže po zákroku

Režimová opatření po liftingu tváře a čela

Bezprostředně po výkonu byla na obličej přiložena elastická bandáž – ohlávka, kterou je nutné nosit minimálně 4 dny celodenně (proto je vhodné mít zákrok např. ve čtvrtek) a v dalších nejméně 14 dnech na noc. Krevní podlitiny, které se vytvoří vždy, je nutné ošetřovat k tomu určenými krémy (Heparoid, Reparil), v případě bolesti je možné užít analgetikum např. Nimesil a k podpoře hojivosti užívat např. Aescin 3x denně 2 tablety. 

Nejdůležitější je však klidový režim zaměřený na obličej, čili omezení jakékoliv mimiky v obličeji, jako bývá  při žvýkání, zívání, smíchu, otvírání úst, výrazné artikulaci, orálním sexu :-) apod.

Uchycení elastické bandáže kolem hlavy

Uchycení elastické bandáže – ohlávky. Uchycení elastické bandáže – ohlávky. Uchycení elastické bandáže – ohlávky.

Foto 28,29,30: Uchycení elastické bandáže – ohlávky na třech místech (1. na šíji, 2. nad čelem, 3. na temeni)

VIDEO UCHYCENÍ OHLÁVKY

Zamaskování ohlávky oděvemFoto 31: Zamaskování ohlávky oděvem, k tomu se jako nejvhodnější období pro zákrok jeví zima

Praktické doporučení před zákrokem

Hematom na ušním boltci z nepadnoucí ohlávky, byl bolestivější než celý zákrok dohromady.

Trvejte na vyzkoušení následných elastických pomůcek s dostatečným předstihem před zákrokem. Toto je výsledek špatně padnoucí ohlávky, která musela být amatérsky upravena vytvořením otvoru pro uši. Pokud vám nebude sedět ani jedna z masově vyráběných bandáží, je možné si ji nechat ušít na míru.

Foto 32: Hematom na ušním boltci z nepadnoucí ohlávky, byl bolestivější než samotný zákrok

Výsledek zákroku - foto před a po zákroku

Foto před bez mimiky Foto po bez mimiky

Foto 33,34: Foto před a po bez mimiky

Foto před v mírném úsměvu Foto po v mírném úsměvu

Foto 35,36: Foto před a po v mírném úsměvu 

Foto před s úsměvem Foto po s úsměvem

Foto 37,38: Foto před a po s úsměvem, po zákroku to přes otoky a napnuté nitě více nešlo :-)

Jaký výsledek je markantní hned po zákroku? Čili jaký vidíte největší rozdíl mezi fotkou vlevo a vpravo? Je to nadzvednutí obočí a očí díky čelnímu liftingu, to byly ty 4 krátké nitě u vlasové hranice. Obočí i oční víčka se po zákroku značně povytáhla. Obličej tato část zákroku omladila o několik let. Vytažení kůže po stranách obličeje, vyprofilování dolní čelisti je také patrné, ale přes otoky ne tak výrazně, tady jsme si museli počkat na fotky 3 týdny po zákroku.

Stav před zákrokem Stav 3 týdny po zákroku

Foto 39-44: Trojice fotek (bez mimiky, v mírném úsměvu a v plném úsměvu). Vlevo stav před zákrokem, vpravo 3 týdny po zákroku. Obličej na fotkách vlevo působí mnohem unaveněji než na fotkách vpravo, kde vypadá mladší a čerstvější. Je to dáno hlavně nadzvednutím čelní oblasti, tím došlo k pozvednutí očních víček. V oblasti dolní čelisti sledujeme mírné pozvednutí valů na okrajích brady směrem vzhůru. Linie dolní čelisti tak doznala pravidelnějšího a hladšího tvaru (foceno v amatérských podmínkách bez nalíčení a retuše).

Stav před zákrokem Stav 3 týdny po zákroku

 

Stav před zákrokem Stav 3 týdny po zákroku

Výsledek zákroku v detailech

Stav před zákrokem Stav 3 týdny po zákroku

Foto 45-46: Rozdíl míry poklesu víčka před zákrokem, kde víčko leží na řasách, horní okraj víčka není vůbec patrný, a po zákroku. Navíc jsme při focení po 3 týdnech bojovali se špatnými světelnými podmínkami, fotili venku a díky sluníčku bylo oko zamhouřené, každý "stařecký" projev je při zamhouření více patrný, i přesto je výsledek na fotce zřejmý.

Stav před zákrokem Stav 3 týdny po zákroku

Foto 47-48: Nadzvednutí a zúžení oblasti kolem brady, vytvoření mladistvější linie okraje dolní čelisti.

O co u zákroku šlo? Omladit, osvěžit obličej, zkvalitnit pleť.

Nejde o to, přijít po zákroku do práce, aby všichni zvolali "WOW" a okamžitě věděli, že jste na sobě nechala zapracovat.

Ty ses dnes dobře vyspala!

Co vám určitě řeknou, bude: "Tobě to dnes sluší, ty ses dnes dobře vyspala." A o to přesně v oblasti vizáže jde. Zákrok má však jeden mnohem větší efekt. Pleť v 45 letech již neprodukuje tolik kolagenu, není tak pevná a pružná jako před 40, ne-li v mládí. A právě do pleti zavedené nitě by produkci kolagenu měly povzbudit a pleť tak omladit nejen vizuálně, ale i fakticky.

Cena zákroku: Kolik konkrétní zákrok stál?

I s ohlávkou kolem 15 000 – 20 000 Kč.

Jaké jsou moje osobní dojmy ze zákroku a výsledku?

Ti, kteří u fotek a videa odvracíte tvář, že to muselo strašně bolet, být nepříjemné, vypadá to hrozně, nechutně apod., bych chtěla ubezpečit, že bolest zákroků je pro mě pouze takové mírné nepohodlí ve srovnání s nesmírně obtěžujícími elastickými pomůckami.

Protože jsem návštěvy kožní lékařky využila i k opravě ostatních závad na kůži (hemangiomy, fibrom, znaménka) i ke sklerotizaci žilek, kterou jednou za rok podstupuji, odcházela jsem nejen s bandáží kolem hlavy, ale ještě méně příjemnými elastickými kompresními punčochami.

Na pozadí toho, jak vždy po dobu 3 týdnů s těmito pomůckami zápasím, je bolest při zákroku dávno zapomenuta.

P.S.: Zákrok nebyl sponzorován žádnou farmaceutickou společností, dovozcem materiálů korektivní dermatologie, ani žádným lékařským centrem. Byl plně uhrazen vydavatelstvím Babyonline, které pravdivě zaznamenalo všechny aspekty prováděného zákroku.

Provedení zákroku: MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

Pořízení videa: Andrea Blažková, DiS.

Úprava videa: Richard Martinec

 

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Chemický peeling je omlazující metoda známá již od starověku, kdy byly na pleť aplikovány výtažky z rostlin. Dnes je k dispozici široká paleta přípravků pro různé problémy, které vás mohou trápit.

Karboxyterapie je ošetření celulitidy a strií látkou tělu vlastní, CO2, v oblasti břicha, stehen, boků, rukou, podbradku, ale i bércových vředů, lupénky a čerstvě zhojených jizev.

Redpeel a bioredpeel, peeling 70% kyselinou glykolovou následován ošetřením červeným světlem pleť vyhladí, rozjasní, zlepší mikrocirkulaci, novotvorbu buněk, dodá pleti pevnost a pružnost.

Mezoterapie slouží k vpravení účinných látek do kůže, kterými bývá buď vlastní plazma, nebo kyselina hyaluronová, rovněž látka tělu vlastní, pro účely korektivní dermatologie synteticky připravovaná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace