Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Novinka v ČR: Thuliový laser – kombinace laseru a mezoterapie

Naprostou novinkou je v korektivní dermatologii thuliový laser LASEMD. Jedná se o unikátní technologii spojující laserem vytvořené kanálky v kůži s aplikací čerstvě namíchaného vysoce koncentrovaného antioxidantu.

Thuliový laser

Thuliový laserNa jakém principu funguje tuliový laser?

Je to laser, který v sobě skloubí ošetření ablativní od frakčního laseru a ošetření mezoterapie, kdy do kůže vytváříme drobné kanálky, které výrazně více absorbují séra nanesená po zákroku.

Jaké jsou indikace pro použití thuliového laseru? U jakých onemocnění, problémů se používá?

Jeho většinové použití bude v oblasti antiaging zákroků, tedy redukce vrásek, návrat pružnosti u povolené kůže, zesvětlení, vybělení kůže, minimalizace melasmat v obličeji, ošetření dekoltu a omlazení v oblasti krku. Dále pak odstranění jizev, použití při ztrátě vlasů.

Foto 1 vpravo: Thuliový laser

Průběh zákroku thuliovým laserem

Aplikace laseru přímo v kontaktu s kůži na celém obličeji Aplikace laseru přímo v kontaktu s kůži na celém obličeji

Foto 2-3: Aplikace laseru přímo v kontaktu s kůži na celém obličeji

Jaká séra se do pokožky po ošetření tuliovým laserem aplikují?

Aplikovaná séra jsou monovalentní, v koncentrované podobě přítomen buď retinol jako antiagingová terapie kůže a obnovuje epidermální buňky, nebo resveratrol jako silný antioxidant, koncentrovaný vitamín C (antioxidant, bělič kůže a stimulant kolagenní syntézy) a v neposlední řadě také tramexanid acid, což je látka, která dovede jednak vybělovat kůži a stahovat žilky. 

Proč se sérum aktivuje těsně po výkonu thuliovým laserem?

Všechny tyto látky jsou velmi nestabilní. Na světle a v teple se snižuje jejich koncentrace, a tím pádem i účinnost. Proto až do doby aplikace jsou zdrojová látka i její aktivátor umístěny ve 2 komorách. Těsně před první aplikací se přímo v centru zákroku propojí a smíchají centrifugou. Tím dochází k nabytí účinku léčebné látky. Běžně se z 50% vitamínu C na světle a v pokojové teplotě za pár dní stává 10%. U těchto ne. To, že jsou monovalentní znamená, že v nich je účinná látka v potřebné koncentrované podobě bez dalších přídavků, konzervačních látek.

Aktivace séra Aktivace séra Sérum

Foto 4-6: Centrifugace séra

Režimová opatření před a během zákroku thuliovým laserem

Zákrok na rozdíl od frakčního laseru probíhá bez anestezie.

Co se děje s kůží po výkonu thuliovým laserem?

Hojení je u tohoto typu laseru na rozdíl od klasických frakčních laserů, např. CO2, urychleno a zkomfortněno. Kůže po výkonu nemokvá, hojí se drobnými suchými stroupky. Na kůži je ihned po zákroku aplikováno aktivované sérum pro daného pacienta.

Režimová opatření po zákroku thuliovým laserem

Pacient bez známek jakékoliv „práce“ v obličeji odchází domů. Odnáší si lahvičku se sérem. Doma pokračuje v aplikaci účinné látky 2x denně – ráno a večer. Lahvičku musí uchovávat v chladu a tmě, tedy v lednici. Domácí aplikace trvá zhruba 14 dní do vypotřebování séra.

Nejdůležitějším režimovým opatřením je ochrana před sluncem, aby pigmentu zbavená kůže znovu nepigmentovala.

Líčení je možné až třetí, lépe čtvrtý den. Jedná se o společensky přijatelné ošetření, pacientka není nijak výrazně limitována.

Kdy mohu po zákroku užít dermaroler, případně jít na peeling?

Peeling a dermaroler je možné na pleť aplikovat za cca 14 dnů po zákroku.

Jak je to s pohybem, případným šetřením po užití thuliového laseru?

Sport je vhodné vynechat 2 dny po zákroku.

Cena terapie thuliovým laserem

Cena ošetření thuliovým laserem se pohybuje cca 7000 Kč za jedno ošetření.

Výhody thuliového laseru

Velmi komfortní nebolestivá metoda ošetření obličeje a vpravení účinných látek. Umožňuje rychlý návrat do společnosti, není riziko jizvení. Slouží k udržování pleti, je silnější než peeling.

Nevýhoda metody

Při stejné ceně je slabší než CO2 laser.

Výsledek terapie thuliovým laserem po jedné aplikaci

Snížení pigmentace v oblasti čela. Snížení pigmentace v oblasti čela.

Foto 7-8: Snížení pigmentace v oblasti čela

Foto 9-10: Zmírnění pigmentací v oblasti tváře a brady.

P.S.: Zákrok nebyl sponzorován žádnou farmaceutickou společností, dovozcem materiálů korektivní dermatologie, ani žádným lékařským centrem. Byl plně uhrazen vydavatelstvím Babyonline, které pravdivě zaznamenalo všechny aspekty prováděného zákroku.

Provedení zákroku: MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

Pořízení fotografií: Bc. Andrea Blažková, DiS., vydavatelství Babyonline

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Chemický peeling je omlazující metoda známá již od starověku, kdy byly na pleť aplikovány výtažky z rostlin. Dnes je k dispozici široká paleta přípravků pro různé problémy, které vás mohou trápit.

Karboxyterapie je ošetření celulitidy a strií látkou tělu vlastní, CO2, v oblasti břicha, stehen, boků, rukou, podbradku, ale i bércových vředů, lupénky a čerstvě zhojených jizev.

Redpeel a bioredpeel, peeling 70% kyselinou glykolovou následován ošetřením červeným světlem pleť vyhladí, rozjasní, zlepší mikrocirkulaci, novotvorbu buněk, dodá pleti pevnost a pružnost.

Mezoterapie slouží k vpravení účinných látek do kůže, kterými bývá buď vlastní plazma, nebo kyselina hyaluronová, rovněž látka tělu vlastní, pro účely korektivní dermatologie synteticky připravovaná.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace