Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Inkontinence (neudržení moči) u žen, souvisí s porody?

Zdá se, že jí je čím dál více. Spíše se však o ní čím dál více mluví. Dřívější generace brala inkontinenci jako atribut stáří, na vyšetření nechodila. Pro dnešní aktivní ženu je inkontinence výrazným diskomfortem. Vzhledem k větší znalosti problematiky se dokonce u dnešních starších rodiček setkáváme s porody císařským řezem na přání jako prevencí pozdější inkontinence. Ale i s častější návštěvou sex shopů, kdy jsou sexuální stimulátory používány rovněž coby prevence. Jste z toho úvodu překvapené? Pojďme tedy na téma podrobněji.

Je císařský řez skutečně prevencí inkontinence?

Stejně jako kůže, tak i pochva ve vyšším věku ztrácí svou elasticitu. Proto ženy i porodníci vědí, že u rodiček vyššího věku může mnohem pravděpodobněji po vaginálním porodu dojít k poškození svalů a povázek, poruše statiky pánevní a sestupu nejen močového měchýře, ale i dělohy a konečníku. Kromě inkontinence moči hrozí to samé pro trávicí trakt, kdy ženě spontánně odcházejí plyny nebo přímo stolice. Proto se stále častěji stává, že porod u starších rodiček končí plánovaným císařským řezem. Je to určitě k diskuzi, ale na druhou stranu porodem život v tom lepším případě nekončí, a zvláště u předvídatelných případů je důvod zachovat i následnou dobrou kvalitu života ženy včetně toho partnerského.

Celý článek si můžete přečíst na webu Babyonline.cz, pro který byl text zpracován.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

K pravidelným gynekologickým vyšetřením je rozumné od 45 let přidat i preventivní prohlídky na mamografu. Mamografické vyšetření, které slouží k odhalení nádorových, někdy i přednádorových změn, je pojišťovnou propláceno ženám od 45 let s frekvencí jednou za dva roky. Samozřejmostí by se mělo stát i pravidelné domácí samovyšetření prsní žlázy 1× měsíčně.

Mohlo by se zdát, že po 40 bude výběr antikoncepce jiný než u slečny pod 20. I když jako první volbu lékaři nabízí opravdu jinou antikoncepci než u 16letých, tak se rozdíly ve výběru čím dál více stírají a mnohem častěji dochází k individualizaci antikoncepce pro danou ženu než ke hromadné věkové preferenci. A co více? Antikoncepce již nemusí ve věkové skupině po 40 plnit jako hlavní úkol právě ten antikoncepční.

Stojíte před regálem s dámskými hygienickými potřebami a nedokážete se vyznat v široké nabídce dámských vložek? Z toho si nic nedělejte. Jsme na tom všechny podobně. Proto nás ve vydavatelství Babyonline oslovilo, když jsme zjistili, že značka Bella dodává na trh všechny typy vložek a požádali jsme její zástupce, jestli by nám problematiku trochu více osvětlili. Pojďme se tedy na jednotlivé typy vložek podívat podrobně.
 

Vždycky mám radost, když můžeme do těchto článků uvést nějaké příběhy se šťastným koncem. K myomům mně pan prof. Roztočil nabízí hned tři.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace